Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny vagyok a barátom...

Féltékeny vagyok a barátom nővérére. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Neki mindene megvan, luxusház, a legdrágább kozmetikumok, jó ruhák. Nem dolgozik, nem főz. Ha szülinapot rendez a gyerekeinek, még a szendvicseket is rendeli. Hozzáteszem, az élettársa a pénzt nem tisztességes úton szerzi. Én éppen ezért irigykedem. Nekem meg kell gondolnom mindent. Igaz még főiskolás vagyok, de jobb esetben is max. 150 ezret fogok keresni, neki meg minden a szájába repül. Hogyan győzzem le ezt a rossz érzést?

2012. márc. 29. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Majd ha sitten lesz a faszija, a házát meg viszik a végrehajtók, nem fogod irigyelni. Nem jó nem becsületes módon élni, sokkal többet ér, ha nyugodtan hajthatod álomra a fejed, még ha csak egy panelban is. (közhelyesen hangzik, de igaz)
2012. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a saját életedre koncentrálsz. Az egy dolog, hogy ők nem tisztességes úton szerzik a pénzt, de azért ez sem lehetetlen. Igen, lehet, hogy kell áldozatokat hozni érte (én pl. külföldre költöztem), de lehet mérlegelni, hogy mi a fontosabb. Ha viszont választasz egy utat, akkor járd végig, és ne azt nézd, hogy más mit választott magának.


Én sem szeretem, ha irigykednek rám az emberek. Rengeteg munka és tanulás árán tartok ott, ahol, minden hátszél nélkül, tehát elviekben adott, hogy bárki utánam csinálja.

2012. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tisztességesen szerzi a pénzt, abba belebukhat egyszer a párja. Most komolyan, neked hiányozna a rettegés, mikor jön a gebasz? Mert lehet, hogy a nő nem aggódik ezen, de normális nő idegeskedne, hogy egyszer elbukhat, börtönbe kerülhet, stb., attól függően, hogy is szerzi a pénzt.
2012. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szívesen lennél eltartott, aki semmit nem csinál?
2012. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Kell neked a nyugtalanság, hogy a zsaruk egy este rátok törik az ajtót? Nyilván ők ezen nem aggódnak, különben nem sértenének törvényt. Lehet, hogy megússzák, lehet, hogy nem.

Te nem születtél olyannak, aki ezt meg tudja tenni. Ne bosszankodj emiatt. A lelkiismereted tiszta, 150 ezres fizu meg mégse a minimálbér, szóval fogadd el. Ilyen az élet.

2012. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ez mind igaz, de úgy bosszant, ahogy az orrom előtt dicsekednek :( :( szerintem hülyének néznek, vagy nem tudom. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2012. márc. 29. 11:43
 7/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok. :) Szerintem majdnem mindenkinek van egy ilyen ismerőse. Egy volt osztálytársam nagymamájának udvarán ott állt a - lopott - motorcsónak, apuci börtönben is ült, de a csajszi mindig nagyon büszke volt arra, hogy ő mindent megvehet. Nos, én meg mindenért meg fogok dolgozni. Kemény lesz, de az enyém lesz, nem kell semmitől sem félnem, nem pletykálják rólam, hogy mennyit loptam. Okkal leszek büszke arra, amit elértem, lesz egy tisztességes férjem, nyugodt életem.

Van, ami többet ér, mint Prada táska és 3 Merci a garázsban.

2012. márc. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezzel igy vagyok én is :))) És ilyen emberek mint Te, meg érdemlik, hogy boldogok legyenek és tőlük nem irigylek semmit.
2012. márc. 29. 11:59
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Egy volt osztálytársam jutott eszembe. Az apukát felnyomta az egyik dolgozója. Lopott fát értékesítettek. Kőgazdagok voltak, apuci mindent megvett a két pici szemefényének. Aztán egyik pillanatról a másikra zutty. A nagyival találták magukat egy szobában, egy régi vályog cselédházban, fürdőszoba nélkül.
2012. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

páran itt hoztatok példákat, a gyerekek nem tehetnek arról, hogy a szülők lopják a pénzt, így nem kéne őket szidni


Ki az a hülye aki nem használná ki a helyzetet, ha a pénz hullana az ölébe szerintem mindenki szórná két kézzel


Én is féltékeny vagyok az ilyen emberekre, és hiába tudom, hogy nem tisztességes úton jutnak hozzá, nekem dolgoznom kell a pénzért ami havonta nem éri el a 100 ezret sem

2012. márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!