Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki közölje anyóssal a "rossz"...

Ki közölje anyóssal a "rossz" hírt?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen 2 éves olaszországi munkalehetőséget kaptam. Férjemmel megbeszélve elfogadtam, 3 hét múlva költözünk. Anyós hozzáállása: mindenki, aki külföldre megy dolgozni, önző disznó.


Ha csak a férjem mondaná, akkor ugye milyen, hogy én nem vagyok ott, pedig az én hibám. Ha én is ott leszek bizony nem fogom válaszok nélkül hagyni a sértegetéseit.


Ti mit tennétek?


2012. márc. 29. 12:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem baj, hogy elfogadtad. Meg kéne értenie. akkor nem ő lenne az önző disznó ha egy ilyen ajánlattól visszatartaná a fiát és téged?
2012. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Érzelmi zsarolás lesz, szinte biztos vagyok benne :-((


Van egy 3 éves lányunk, most tanul az apukájával olaszul, imádja :-)) Az anyósom sosem jött át hozzánk amikor még itthon voltam vele, csak akkor látta, amikor mi vittük. Nem volt ideje és drága lett volna (nyugdíjas és ingyen utazik).

Az én szüleim támogatnak minket, már tervezik a nyaralást. Anyósomnak is fel fogjuk ajánlani, hogy jöjjön ki egy hétre, de nem fogja elfogadni :-(

2012. márc. 29. 14:00
 13/18 anonim ***** válasza:
80%
Hát ha nem fogadja el,így járt!Had zsaroljon ne foglalkozzatok vele!Amíg a párod melletted áll,addig semmi gond nincsen!
2012. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
A ti életetek és nem az anyósé! A véleményét meg tartsa meg magának. Az a hülye és önző disznó, aki nem próbál becsületesen jobb életet teremteni magának. Hárman üljetek le, amikor eszméletlenül jó kedve van és mondjátok el neki, hogy ez egy nagy lehetőség, amúgy is csak 2 évre szól, szélesedik a látókörötök, új dolgokat szeretnétek kipróbálni és pénzt is tudtok spórolni, mert bizony jó lenne egy saját lakás/ház, autó stb.
2012. márc. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
93%

Mondd meg egyszerűen és nyugodtan. Egyszerű kijelentő módban, tényszerűen, és ne hagyd, hogy bárki is félbe szakítson. A férjeddel előre beszééljétek meg a forgatókönyvet, hogy ki beszél és mit mond.


Ha anyuka hisztizik, azonnal hagyd ott. Majd beszéltek, ha lehiggadt és belátta, hogy nincs igaza. És menj csak nyugodtan. Anyukának annyit azért meg lehet mondnai válaszul, hogy mindneki, aki meg akarja akadályozni a felnőtt gyermeke boldogulását, és magához akarja láncolni, mint egy kiskuytát, az önző disznó.


Egyébként pedig van telefon, van repülőgép, vonat, autó (ő is felülhet ám rá!), van sms, van toll-papír...szóval van kapcsolati lehetőség.


És menjetek csak nyugodtan. Olaszország gyönyörű. Eszetekbe se jusson hazarohangászni háromhetente, amikor ott a lehetőség megismerni egy idegen országot, fotózni, autózni, bejárni hegyet-völgyet!


Én már majdnem 9 éve élek Németországban a férjemmel és évek óta otthon sem voltunk. Nekem nincs családom többé, a férjemé pedig...hisztizik, elvár, ha hazamegyünk, ránk tesznek egy csomó panaszt, irigységet, nem érdekli őket, hogy mit dolgozunk, hogyan élünk, csak a pénz kéne. Na nem. Kösz, nem.

2012. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)
2012. márc. 29. 17:45
 17/18 anonim ***** válasza:
Mi van veletek?Hogy fogadta?:)
2012. ápr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

:DD Az enyém simán utánunk költözne :DD A nászútra is el akart jönni :DDD


Amúgy meg nem érdekelne mi a véleménye. Ti már eldöntöttétek, nyilván mérlegeltetek, és pont. Senkinek semmi köze hozzá.

2012. ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!