Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, ha sosincs semmire...

Anyukák, ha sosincs semmire időtök, pénzetek a gyerek mellett, miért szültök még egyet?

Figyelt kérdés
Komolyan nem tudom megérteni, hogy ez miért és kinek jó?
2012. márc. 30. 13:20
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat: úgy értem, 1-2 éven belül? Miért nem lehet várni pár évet?
2012. márc. 30. 13:21
 2/18 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem ilyet kérdezni nem helyénvaló
2012. márc. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Pont ezért teszem itt, névtelenül és nem az ismerőseimtől.
2012. márc. 30. 13:24
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

sokan azért,hogy hamar "letudják" a dolgot,és később nem kell emiatt a munkát abbahagyni.


vagy becsúszott..


estleg felvették a szocpolt és teljesíteni kell a 2gyereket időre.

2012. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Társadalmi normák, családi nyomás.

Ha nem akarja, hogy a gyereke egyke legyen.

Nálunk a korkülömbség a következő: bátyám nővérem között két év, míg a nővérem és köztem öt (besikerültem). Ez az öt és hét év már nagyon sok. Nem tudtak mit kezdeni velm. Ők ketten a mai napig tök jól elvannak, míg én olyan nagycsaládos egyke lettem.

Ráadásul utánam 8 évvel jött a húgom. Ő is egyke státuszban van.

Továbbá az sem garancia, hogy bár az elsővel valami csoda folytán könnyű volt bánni (jó evő, jó alvó), akkor a második is olyan lesz.

Én öt gyerekkel vagyok napi 12 órát (6-18ig) 1től 7 éves korig elszórtan. Ebből egy a saját.

Szeretnék még gyereket de most nem fog menni.

2012. márc. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14%
Nem mindegy neked, hogy mas mit csinal?Inkabb segits anyukadnak valamiben.
2012. márc. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Én is sokszor felteszem ezt a kérdést magamnak. Hisz van a környezetemben egy anyuka, akinek nincs munkája, így csak gyest kap, a barátja meg havi 90ezerért dolgozik. Mindig panaszkodnak, persze dolgozni (többet) egyik sem akar. Október végére várják a tesót. Mikor megkérdeztem, hogy: terveztétek? Csak annyi volt a válasz: Nem, mi csak d*gtunk.

Amúgy nem a kisebbséghez tartoznak.

Érdekes...mi is élünk házaséletet a férjemmel, még sincs útban a tesó.

Hát ennyi....nem tervezik, nem védekeznek, ha jön...akkor meg már nem abortálják (amit megértek). Csak azt nem hogy miből fognak megélni? Vagy ha már ezt az életmódot választották, akkor miért panaszkodnak?

2012. márc. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés. Rengeteg olyan van, aki panaszkodik már egy gyerek mellett is, de azért még kistesót akarnak, meg harmadikat is. No komment.
2012. márc. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Nekem egy babám van, de valahogy mellette jut időm főzni, férjjel törődni, és látod, még itt is ülök pár percet. Tesót most tervezzük, mert úgy érzem, bele fog férni az időmbe és pénzileg is elbírjuk még. Mikor a lányom fél éves lesz, nekiállunk a tesó-ügynek. Én nem panaszkodom soha senkinek, inkább csendben örülök, hogy ilyen jó a lányom.
2012. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy valakinek nem a rengeteg pénz és szabadidő számít, hanem mondjuk szeret anyuka lenni és szereti a gyerekeket. Ha a már megelévő gyerekem gondozásához nem lenne elég pénzem, akkor mondjuk hülye lennék szülni még egyet, de ha a "nincs semmire pénzem" abban merül ki, hogy nem tudok elmenni mondjuk kozmetikushoz vagy fodrászhoz vagy nem tudok venni magamnak új ruhákat, mert kell a pénz pelenkára, tápszerre, gyerekruhára stb. (én azt tapasztaltam, hogy nagyon sok anyukának, aki a pénz miatt panaszkodik, csak ennyi a problémája), ezeknél sokkal többet ér egy kisbaba, akinek én vagyok az anyukája. Tényleg az a tapasztalatom, hogy aki nyilvánosan sápítozik mindenfelé, hogy milyen rossz neki, annak nincsenek olyan szörnyen nagy problémái, akinek viszont tényleg gond a megélhetés, az szerényen meghúzza magát. Nem feltétlenül van így, de a legtöbb esetben én ezt látom.
2012. márc. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!