Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a "jobb" választás?...

Melyik a "jobb" választás? Kilépni egy megromlott házasságból, vagy titokban szeretőt tartani?

Figyelt kérdés
A házasságom jelenleg mélyponton van és nem vagyok benne biztos, hogy már menthető. Olyanok lettünk, mint két lakótárs. Igazából nem is veszekszünk, mondjuk a gyerek miatt ez nagyon jó is így. Ő nem vesz észre ebből semmit sem, mert még egyrészt kicsi, és sosem mondanék olyat előtte, amivel lehúzom az apját. Imádják egymást, ezért nem tudom, mi lenne a helyes. Nem szeretném őket szétválasztani, viszont még fiatalnak érzem magam ahhoz, hogy így éljem le a hátralévő éveimet egy férfi mellett.Vágyok a szeretetre, a gyengédségre, egy férfi érintésére, de már úgy érzem, hogy a férjem ezt nem tudja megadni nekem. Mit tennétek? Felejtsem el, hogy nő vagyok és csak a gyerekem érdekeit tartsam szem előtt? Meddig működhet ez így, vagy talán még helyrejöhet?
2012. ápr. 2. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először próbáld megértetni a férjeddel, hogy ez így nem mehet tovább. Lehet, hogy többször sikertelen lesz a próbálkozásod de nem szabad feladni. Ha sikerül akkor jöhet a kapcsolat rendbetétele. Ha semmikképp nem megy akkor válj el. Ne tarts szeretőt, mert a családodat és saját magadat is tönkre teszed. Neked szembe kell nézned a bűntudattal, ha kiderül a férjednek a megalázással és könnyen lehet, hogy előbb-utóbb a gyerekednek is azzal, hogy milyenek valójában a szülei(ne feledd egyetlen titkot sem lehet örökké őrizni).
2012. ápr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik se lenne tisztességes csak úgy szó nélkül, de szerintem nagyobb gerinctelenség megcsalni, mint válni. Minden házasság menthető, ha tudtok rendesen kommunikálni és áldozatokat hozni egymásért mindketten. A legjobb választás az, hogy leültök a férjeddel és elmondod neki, mi a problémád. Mondd el neki azt, amit ide leírtál! Néma gyereknek anyja se érti a szavát.
2012. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Kezdjétek újra! Nem vicc, komolyan! Mi is így voltunk, a munka, a hajtás, a stressz rányomta bélyegét a házasságunkra. Mi sem veszekedtünk, sőt, nem is nagyon beszéltünk, elmentünk egymás mellett. 10 év után leültünk, és megbeszéltük, megpróbáljuk újra, bár a férjem nem sok, sőt szinte semmi esélyt sem látott rá. De Én igen! Azt mondtam, addig nem adom a házasságom, amíg meg nem próbáltunk mindent, amíg nem harcoltunk. Újra "randiztunk", sétáltunk a vízparton, a múltról beszéltünk, hogy itt meg itt milyen jó volt együtt, rengeteget nevettünk, gyertyafényes vacsorák otthon, utána közös fürdés, masszás, szex... Na nem egyszerre, fokozatosan, hónapok alatt értük el együtt, mi ketten, mert akartuk!!! Nagyon de nagyon vigyázunk rá, hogy így is maradjon, figyelünk egymásra, meghallgatjuk a másikat, és nagyon sokat próbálunk együtt lenni, amennyit csak lehet, sok közös program, sok séta, összebújás, stb.. Nem mondom hogy egyszerű, nagyon nehéz volt, de megérte, minden percet megért, és nagyon örülök, hogy nem hagytam, hogy feladjuk, és elváljunk. De ehhez ketten kellettünk, és a szikra, ami még megvolt. Azt pedig éreznetek kell, hogy meg van e még a szikra. De ha valaha is szerettétek egymást, akkor meg kell hogy legyen. Csak rajtatok áll, hogy ismét fellángoljon!
2012. ápr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Először elválni,utána szeretőt tartani legalább kettőt:)))


Bocsi:)

Szerintem ha ténleg menthetetlen akkor kár egymás idejét rabolni...

Jöhet valaki mind a kettőtöknek,és megtalálhatjátok a boldogságotokat!

Persze nagyon szomorú,hogy ott van a kicsi gyereketek...de miatta sem érdemes hazugságban álni...

2012. ápr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*álni..bocsi -> élni
2012. ápr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Helyzete válogatja: ha mindketten egyetértetek abban,hogy jobb lenne külön,és senki nem kerül emiatt lehetetlen helyzetbe, akkor válni. Ha valamelyiktek úgy érzi, inkább helyre kellene hozni, akkor azt kellene még pár úton megpróbálni. A mozaikcsalád már nem igazi család! A gyerekednek már nem lesz igazi apja az "apja", vagy netán az anyja, ezzel is számolnod kell! Ma igen nehéz egyedül megélni.Mi lesz ha már nem jár gyes, és munkanélküli leszel? Van aki segítsen?Ha a gyerek sokat betegeskedik? Munkaidőd milyen? Tudod minden nap hozni-vinni? Mert ha most részt is vállalna belőle az apa, ha neki új családja lesz, nagy eséllyel magadra maradsz. Az sem biztos, hogy találsz valaha is tartós kapcsolatot gyerekkel.
2012. ápr. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ezt a kérdést.

csak azzal a különbséggel, hogy én beszéltem vele...

próbál változtatni, mondjuk elég gyengén, és 2 hét után minden visszatér a régi kerékvágásba.

ha elmegy nem ad puszit, nem ölel meg, sőt szex sincs megint 2 hete...

én belefáradtam hogy csak a számat jártatom,próbálkozok ő leígér mindent, és 1-2 hét én játszom a kedves szerető élettársat, ő pedig "kihasználja " ezt.

nekem valószínű a szerető lesz a megoldás, ha jön valaki olyan aki megmozgat bennem valamit.

hozzáteszem én szóltam neki többször hogy nem lesz ez így jó és félre fogok lépni, mert nem elégíti ki a szükségleteimet.

egyelőre nem hiszi el, nekem pedig nagyon szeretett és szex hiányom van

nem rossz ember a párom, üresnek és kiégettnek érzem a kapcsolatunkat a részemről, és az ő részéről is....

ha megölel, azért teszi mert "nyavalygok" ezen nem szívből....

2012. máj. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!