Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól, hogy valakinek gyereke...

Attól, hogy valakinek gyereke van, már nem is érdekli semmi más?

Figyelt kérdés
Múlt hét végén voltam a 10 éves érettségi találkozónkon. Ebből látszik, hogy 28 évesek vagyunk. Tiszta lány osztály 33 fővel. Itt 28-an voltunk. Ebből a 28-ból 21-nek van már gyereke. Na róluk van szó. Ugyanis az után, hogy mindenki elmondta, hogy mire vitte azóta munkában, karrierben, már csak a gyerekekről tudtak beszélni. Olyanok, akiket még az ötéves találkozón minden érdekelt, mindenhez hozzá tudott szólni, most mintha teljesen kifordult volna önmagából. Ha próbáltam felhozni valami más témát, vagy nem mondott semmit, vagy mondott rá valami közhelyet és megint előhozta a gyereket. Úgyhogy volt egy 21 fős óvodai csoport, meg egy 7 fős társaság, akiket minden érdekelt, velük azóta is megvitatjuk a fontosabb eseményeket, de a másik csoportból hiába akarok valakivel értelmes felnőtt csevegést folytatni, nem lehet. Hogy tud valakit ennyire megváltoztatni a gyerek? Vagy akinek van gyereke, az teljesen elveszti az érdeklődését a mindennapi hírek, események iránt? Nem tudom elképzelni, hogy ha lesz egy gyerekem, onnantól már nem fog semmi más érdekelni, csak ő. A gyerekkel együtt kijön az emberből minden érdeklődés a világ dolgai iránt? Főleg, ha az már 2-3 éves, tehát nem csecsemő, mert addig lehet, nincs rá ideje, energiája. De egy nagyobb gyereknél már lehetne érdeklődni más iránt is. Tapasztalatok?

2012. ápr. 4. 12:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%
Nehéz dolog. Mielőtt nem volt gyerekem engem sem érdekelt a gyerek téma. Most 4 éves, kezdek most már mással is foglalkozni, de nehéz, mert bármivel foglalkozom a gyerek mindenhol az első gondolat. Ha mással találkozom is és van gyereke általában ez a téma. Ha nem gyerekessel találkozom más a helyzet. Nem áll rá az anyukák feje csak a gyerekre, ez ösztönösen gondolom a fejünkben van. Nemrég vitatkoztam egy nem gyerekes barátnőmmel,aki nem érti miért nincs a gyerekes anyukáknak ideje semmire? Vajon miért is?
2012. ápr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
56%

"Nem tudom elképzelni, hogy ha lesz egy gyerekem, onnantól már nem fog semmi más érdekelni, csak ő."


Ezt a mondatod jegyezd fel és olvasd el újra 10 év múlva.

2012. ápr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ kivel beszélgetek.


ha olyan anyukával akinek szintén gyereke van és ráadásul pici mint az enyém, legtöbb a gyerek téma.


De pl ha találkozom a barátnömmel akinek nincsen szinte egy szót sem szólok a gyerekröl csak ha kérdezi. Ö meg rendszerint semmit nem kérdez róla, így sokszor 1-1 találkozáskor nem is beszélek semmit a gyerekröl.

2012. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
76%

Tisztelet legyen a kivételnek, tehát akinek nem inge, az ne vegye magára!


Tapasztalatom szerint aki ilyenné válik, mint ahogyan te is írod, azt eredetileg sem érdekelte más a gyereken kívül, csak amíg nem volt gyereke, addig tartotta a látszatot. Vlgülis ki kell töltenie az űrt vakamivel...


Vannak aztán olyan emberek is, akiket sok minden érdekelne, de a gyerek beszűkíti őket és elsivárosul a személyiségük. Ők nem tartoznak az előző csoportba, de nagyon hasonlóvá válnak.


Majd azt nézd meg, hogy mi lesz azokból, akik a gyereken kívül nem látnak semmit és soha nem is akartak látni - mondjuk a harmincéves találkozón! :)

2012. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

"Majd azt nézd meg, hogy mi lesz azokból, akik a gyereken kívül nem látnak semmit és soha nem is akartak látni - mondjuk a harmincéves találkozón!"


Hát igen, arra én is kíváncsi leszek.

2012. ápr. 4. 12:33
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

Az anyaság első pár évében az anyukát semmilyen más inger nem éri különösebben.

Egy másik életről beszélünk, amire az anyának kell elsősorban vigyáznia. Nehéz helyzet ez, fárasztó, sok öröm, bánat.

Belegondolsz: miről beszéljen: munkahelyi stressz, szemét főnök? Az most nincs.

Karrierépítés: szünet.

Ami a híradóban megy: öt mondatnál többet nem lehet hozzá fűzni.

2012. ápr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%

érdekes kérdés. én még nem vagyok abban a korban, h gyereket szüljek, 24 éves vagyok.

ha lesz, biztos minden gondolatomban szerepelni fog, de akit nem érdekel a téma, azt nem nyaggatom ilyennel.


egyébként a szerelmes tinik is ugyaniylenek, ha megfigyeled. csak pasijukról/csajukról tudnak beszélni, ha más a téma, valahogy ráterelik a szerelemre :)


nekünk amúgy a vidéki rokonaink ilyenek. semmi nem érdekli őket, csak a gyerekük. szerintem a hírekkel, más eseményekkel sem foglalkoznak, csak azzal, h mit evett a gyerek, mit csinált az ovodában, iskolában, stb.


remélem én nem leszek ilyen, legalábbis nem ilyen hardcore módon :) ha igen, akkor kérek valakitől egy rituális fejbekólintást :)

anyukám is ki szokott borulni azon, hogy a nyuggerek mennyire le vannak épülve 1-2 esetben. azt szokta mondani nekem, ha ilyen lesz, üssem agyon :) persze nem fogom, de ha észreveszem, hogy felül valami hülye hoaxnak, vagy kamuhírnek, akkor figyelmeztetem rá, és elmagyarázom neki.

2012. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Az teljesen természetes, legalábbis szerintem, ha két kisgyerekes megbeszéli a gyerekek dolgait. De annak ez nem téma, aki nem tud hozzászólni érdemben, mert nincs neki. Azokkal meg nincs miről beszélgetni, mert nem érdeklődik más témák iránt.
2012. ápr. 4. 12:35
 9/28 anonim ***** válasza:
63%
Persze, érdekli sok minden, csak nincs rá ideje, gondolom én, aki hasonló cipőben járok. Gyesen vagyok a lányommal, és kevesebb idő jut magamra, mint előtte. Vannak hobbijaim, de egyenlőre fontosabb, hogy anyaként, és feleségként helyt tudjak állni. Szerintem csak akkor bővül ki ismét a világ, ha a gyerek ovis lesz, és az anyuka visszamegy dolgozni. Gondolj csak bele, akinek nincs segítsége, az a gyerekkel van együtt a nap 24 órájában, így a házimunka elvégzésének ideje mellett nem várhat el több időt a gyerektől, hogy ellegyen magának. Plusz az a tapasztalatom, hogy valahogy a mélyebb témákra nem áll rá az agyam, így (bár szégyellem) 2 és fél éve nem olvastam egy könyvet sem, pedig bölcsészként imádok/nék olvasni, csak este mondjuk fáradtan bezuhanok az ágyba. Tehát szerintem ez a "beszűkült" állapot nem csak a gyerek iránti szeretetnek tudható be, hanem a krónikus idő és energiahiánynak is. Ráadásul ha egy körben mozogsz állandóan, nincs honnan új témát előszedned. Ha gyerekes barátnőimmel összefutunk, természetes, hogy a gyerek a téma, hiszen jó alkalom a tapasztalatcserére, még akkor is, ha ez egy gyerek nélküli számára unalmasnak, vagy egyoldalúságnak tűnik. Én meg a mások témáihoz nem tudok hozzászólni, és onnan érzem magam kirekesztve, mert nem tudom, milyen koncertek vannak, ki kivel jött össze, milyen új zenék, filmek jelentek meg. Pelenkában, popsitörlőben, gyermek ruhákban, és játékokban viszont én vagyok az ász:D
2012. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
61%
6-os válaszoló, gratulálok, gyönyörűen megfogalmaztad a lényeget!
2012. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!