Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha megírtam valakinek, h...

Ha megírtam valakinek, h legszívesebben öngyilkos lennék miatta, amiért ilyen csúnyán viselkedett velem, és egyáltalán nem érdekli, akkor ez milyen dolog?

Figyelt kérdés
szerintem ez inkább őt minősíti, nem engem! De tényleg, a megbánás legcsekélyebb jelét sem mutatta! Még megírtam neki azt is, h nem értem miért ilyen szívtelen, mert én mindig együttéreztem vele, és bántott ha valami rosszat mondtak róla, vagy rossz történt vele, és mindig érdekelt mi van vele, nem értem engem miért kell ennyire levegőnek nézni, velem miért nem lehet törődni ha valami bajom van, vagy egyáltalán bocsánatkérésre méltatni! :'(((
2012. márc. 26. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában a szakemberek azt mondják, ha valaki öngyilkosság zsarol, fenyegetőzik nem szabad engedni neki. Nem tudom mik a körülmények, de ezzel tényleg semmit nem fogsz elérni.

Amúgy baromira nem éri meg bárki miatt is öngyilkosnak lenni. Ismerős döntött így szakítás miatt, tanulhatott újra beszélni...

2012. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és hogy azt gondoltam róla, jószívű, rendes, őszinte és megbízható, de ez egyáltalán nincs így, ő is csak egy jópofizó érdekember aki nem egyenes, mert teljesen mást mondott rólam másoknak mint amit nekem!!! Nagyon fájó ekkorát csalódni valakiben, míg ő éli tovább életét mintha mi sem történt volna!
2012. márc. 26. 21:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is szívtelen.
2012. márc. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mikor megismerkedtem vele, szinte első dolgok egyike volt, h közöltem vele, voltak ilyenirányú próbálkozásaim régebben is, és nem zsarolásból, tudhatta volna mire számítson, h ne a nála, gyengébb, kiszolgáltatottabb, magányos lélek érzelmeivel játszon gonosz és aljas módon!
2012. márc. 26. 21:26
 5/10 anonim ***** válasza:
A nagyon fiatal fiúk/lányok fejében ez elég gyakran megfogalmazódó gondolat. A reakció többnyire az, hogy az illető menekül a felelősség elől, tudni se akar a dologról, homokba dugja a fejét. Ez nem szívtelenség és kegyetlenség, nem is feltétlenül érdektelenség, hanem menekülés az ő részéről. Vedd úgy, hogy elküldött, nem akar Veled járni, jobb így, mintha hitegetne, bizonytalanságban tartana.
2012. márc. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nem látom sok értelmét így szinte semminek sem, hogy így átnéznek rajtam, így semmibe vesznek

ha csak eszembe jut könnyek szöknek a szemembe

neki amúgy megvan mindene, és én támogattam őt, és még ennyit sem érdemlek!?

2012. márc. 26. 21:38
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Ne haragudj, de csalódtál egy emberben és öngyilkosságra gondolsz? Kétség kívül féreg az ilyen, pláne nem méltő hogy ennyire földbe tiporjon. Fel kell állni és leporolni magad. Idővel pedig mindnki megtalálja a maga közegét.
2012. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért féreg mert nem érdekli, ha öngyilkos leszel? Én is féreg vagyok akkor.... legyél. (just do it)
2012. márc. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak elüldözöd, szokj le róla, nem vezet semmi jóra. Tapasztalat, hidd el.

Mikor ilyet mondanak, azzal tényleg nem kell törődni, de a legjobb, ha nem is mondják. Ettől nem lesz bűntudata, csak bolodnak fog hinni.

2012. márc. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is van egy ismerősöm, aki öngyilkossággal fenyegetőzik, érzelmileg próbál manipulálni, mondva, hogy milyen szívtelen vagyok, pedig ő szeret engem (ismerősként), stb. Amikor ilyen a helyzet, én is elköszönök tőle telefonon, vagy bármilyen formában is zajlik a kommunikációnk éppen.

Nem szívtelenségből teszem, hanem egyszerűen nem vagyok hajlandó belemenni a játszmáiba, mert onnantól ő irányítana, és kiszállni nehéz volna. Az ő manipulálása meg egy önző hozzáállás, nem több.

Meg is mondtam neki, hogy felnőttként senki más nem felelős az ő életéért, csakis ő ilyen esetekben.

Tehát azt tesz, amit akar, engem felelősség nem terhel.

(Persze más volna, ha nem manipulálásból önző érdekből folyamodna hozzá, bár felelősség akkor is csak az övé volna egyedül.)

2012. márc. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!