Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Haragudnátok a gyereke...

Szülők! Haragudnátok a gyereketekre mert abba hagyja az egyetemet?

Figyelt kérdés

Olyan szakot választottam, amibe beletört a bicskám. Ki szeretnék iratkozni, szeptembertől folytatni a tanulást, valami okj-s képzésre gondoltam.

Anyukám megértő volt, apukám nagyon haragszik.


Szülők! Ti ilyen esetben haragudnátok?

Államilag finanszírozott képzés volt. Másik városból jártam be, csak a 3 bérlet költségét dobtuk ki az ablakon.

Nem járok be az órákra, ezzel havi 5 ezret spórolunk.


2012. ápr. 4. 12:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem biztos megnyúznának.
2012. ápr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt csináld h átjelentkezel másik szakra, ezt meg passzívra teszed egyelőre, később még megpróbálhatod folytatni.
2012. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nincs olyan szak ami érdekelne. Ezt meg biztosan nem tudom folytatni. 1 tárgy miatt újabb 2 évet kellene járnom.

De szept.től már fizetős lenne.

2012. ápr. 4. 12:46
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg a képességei miatt, akkor nem. Értelme nincs, hogy agyonstresszeld, lejárasd magad egy olyan diplomáért, amit aztán nem tudsz használni, mert nem értesz a szakterületedhez, csak 4.-jére sikerült a 2-es... Ha fiú vagy , nincs gond, szakmát kell szerezni: villanyszerelő, épületszigetelő, cserépkályhaépítő, víz-gáz-fűtésszerelő, ács, stb. Ha lány, akkor nehéz ügy. Nekik nem nagyon van szakma, mind aljamunka. Akkor talán mégis egy másik, testhezállóbb bsc szak lehet a megoldás. DE: ami nem megy,azt tényleg ne erőltessük.
2012. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

2 évet jártam eddig, de 1 tárgy miatt még 2 évet kellene.

Nem is megy az egész, magán tanárra nincs pénzem. (informatika, programozás)

Jártam tanárhoz, 60 percért 1500 ft-t kellett fizetni. (Csoportosan mentünk, így olcsóbb volt).

Egy dolgozat 3as lett, utána már mindig megbuktam.


Banki szakügyintézőre gondoltam, vagy pénzügy és számvitel. És akkor lehetnék könyvelő.

2012. ápr. 4. 13:30
 6/17 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem hagynám abba, mert kissé megcsúsztam. (Egyébként, hova jársz?) Egy OKJ-s papír közel sincs olyan, mint egy diploma.


Egyébként én is 4 év alatt végeztem el az alapból 3 éves sulit. Verném is a fejem a falba, ha abbahagytam volna...

2012. ápr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem egészen világos a szitu.


Ha csak 2 évet jártál idáig, még mindig van 4 éved államin. Nemde?


Azalatt a 4 év alatt csak be tudod fejezni, nem?



Melyik suliba jársz? És mi az, hogy 3 bérlet költségét dobtuk ki az ablakon? Kollégiumra nem gondoltál?


És hogy érted, hogy nem járok be, ezzel spórolunk 5ezret? Akkor csodálkozzol, hogy megbuksz? Többet ér 5 ezer mint az hogy megtanuld az anyagot? :O

2012. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Engem agyonütöttek volna, de én olyan szakra jártam, amit szerettem, de ettől függetlenül volt vele egy kis gondom. melynek következtében egy évet csúsztam, de az még ingyen volt, és mellette megcsináltam egy gyógypedagógiai asszisztens okj-t is. Banki ügyintézőnek érettségivel is elmehetsz, a pénzügyi-számviteli ügyintéző okj meg semmit se ér (legalábbis a párom nem tudja hasznosítani, viszont a munkahelyén beiskolázták valutapénztárosnak, ami komoly előny neki).
2012. ápr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Anno en is abbahagytam, Majd elvegeztem egy okj-s kepzest. Nehez megertetni a szulokkel, de en meg nem vorkam eleg erett ra. Ez kesobb derult ki, amikor par ev mulva melo mellett elvegeztem egy kozgaz fosulit. Sosem bantam meg, hogy nem Egyetemet vegeztem. Jäh, es így, hogy nem eroltettek akkoriban, tervezem, hogy itt kint No-ban elvegzek meg egy fosulit. Mert van kedvem.
2012. ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Sry a helyesirasert, automatikusan "javitja" a szavakat ez a vacak. :)
2012. ápr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!