Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Holnap megyek a barátomékhoz....

Holnap megyek a barátomékhoz. Illik ilyenkor valami ajándékot vinni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Holnap megyek a barátomhoz először, három hete vagyunk együtt. Az anyukájával és a nagymamájával él. Illik vinnem valamit? És ha igen, mit? Köszönöm!

17L (ő is 17)


2012. ápr. 4. 18:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%

három hét után bemutat? rendes gyerek :)

nos, vigyél virágot, meg valami igényesebb bonbont. ezzel tuti bevágódsz, még akkor is, ha egyiket sem szeretik különösebben. a lényeg, lássák rajtad, h figyelmes vagy, és jól nevelt.

köszönj szép hangosan, legyél kedves, mindent köszönj meg, ha kínálnak, fogadd el, de ne vegyél sokat :)

2012. ápr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges. A barátodhoz mész nem a szülőkhöz. Esetleg egy kis sütit amit te sütöttél, de annyi max. :)
2012. ápr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem akarsz virággal bajlódni - összetörik, messzire mentek - akkor állíts össze egy csomagot különlegesebb, de viszonylag nem drága dolgokból: capuccino, mogyoró, kesudió, pisztácia, tejpor, neszkávé, teafilter, aszalt gyümölcs, pocket/folyékony kávéval töltött csoki...nem mindet:), csak egy kis csomagocskát.

Mindenképpen érdemes figyelmesnek lenni, de nem hivalkodónak.

2012. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
18:46-nak annyiban igaza van, hogy csak a sráchoz mégy-e - ebben az esetben nem ültet le az anyukájával, csak bemutat és már visz is a szobájába. Vagy valóban leültök beszélgettek.Ha előző, akkor nem várják el, ha utóbbi, akkor sem:), de akkor vendégségbe mégy, tehát illik valami, mert esetleg ők is megkínálnak, megvendégelnek.
2012. ápr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem, ha veszel valamit, az nem kelt túl jó érzést az emberben, pláne hogy nőkről van szó. Süssél egy nagyon egyszerű sütit, amit nem lehet elrontani - már ha be akarsz vágódni a mamáéknál! És/vagy vihetsz barkát, amit igaz, hogy veszel, de nem virág és főleg nem bonbon. Úgyis itt a húsvét, annak van szezonja. Vagy, ha már húsvét, fess tojást. Azt meg lehet csinálni dísznek. Szóval az ilyeneket értékelik, nem a vett dolgokat...
2012. ápr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

igen, mert a kesudió, pisztácia nescafé, aszalt gyümi az kifejezetten olcsó dolog, minden sarkon utánad dobják fillérekért.

ellenben: egy kis csokor virág, ami nem nagyzolós, figyelmesség árkategóriájú az megvan 1 ezresből, a bonbon 500. tehát 1500ból le tudja venni az ősöket a lábukról.

az általad felsorolt dolgokat nem mindenki szereti, de a virágot nem kell megenni :P

2012. ápr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg rendes gyerek! :) Virággal tényleg nem szeretnék bajlódni, mert messzire megyünk, sok átszállás van, stb. És sajnos süteményt sem tudok már sütni, sőt pénzügyileg sem vagyunk nagyon eleresztve. Ha vennék két doboz bonbont, az milyen lenne? Még tegyek hozzá valamit? Nem akarom, hogy valami segélycsomagnak tűnjön az ajándék, vagy az ilyen teafilter, stb. miatt még nem tűnne annak?:D
2012. ápr. 4. 19:02
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
17 évesnek még nincs saját keresete, nem hiszem h ilyen drága dolgokat kéne odahordania, én tuti nem várnám el. Maximum vigyél egy szál virágot mindkettőnek, vagy süss egy sütit. Szerintem hülyén venné ki magát ha drága ajándék csomagokat adsz nekik, mintha meg akarnád venni őket...Őszintén, ki vitt itt bármit is a barátja szüleinek 17 évesen?
2012. ápr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Akkor barka. Az szerintem nagyon helyes, most van szezonja és olcsó is. Idősebb néni is jobban értékelné, mint egy bonbont....
2012. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy ilyen kis bizonytalan vagyok, de ő az első barátom. :S
2012. ápr. 4. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!