Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Most én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés
Hétvégén nálunk volt anyukám és át akarta ültetni a cserepes virágaimat. Mondtam, hogy nem kell, hiszen 6 hete voltak átültetve, épp most jöttek helyre, nem kell bántani őket. Elkezdett sírni, hogy de ő meg tudja csinálni, csak kicsit tölt rá még földet. Mondtam, hogy jó, csinálja. Tegnapra az összes átültetett virág tönkrement. Majdnem átlátszó lett az összes levél, teljesen lekókadt, kifordult a földből. Mondtam ma anyunak, erre megint elkezdett sírni, hogy többet semmit nem segít. Most én érzem magam rosszul, de nem szeretem, ha valaki (akár a saját anyukám) kérésem ellenére elkezd valamit csinálni a lakásban.
2012. ápr. 5. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor talán próbálj meg segíteni anyukádnak. Nyilvánvaló, hogy valami baja van, ha minden ilyen apróságon sír. Valószínűleg erről akarja elterelni a figyelmet azzal, hogy segíteni próbál.


Jobb lett volna, ha inkább elsőre leülteted a kanapéra, főzöl neki egy teát, és odaülsz mellé, mondván "anyukám, mondd el, mi bánt".

2012. ápr. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
elsőre kellett volna határozottan nemet mondani
2012. ápr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Világ életében ilyen volt, a legkisebb dolgon is elsírja magát. Próbáltam nemet mondani, de sírás lett a vége, azt meg nem bírom tőle. Nem tudatosan teszi, de tudja, hogy ezzel tud "zsarolni".
2012. ápr. 5. 08:29
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazából a "zsarolás" miatt is mérges vagyok és a virágaim miatt is. Évek óta nevelgetem őket, gyönyörűek voltak.
2012. ápr. 5. 08:30
 5/12 anonim ***** válasza:
Anyukád hány éves?Nem lehet,hogy kezd beleérni a klimaxba?Az okoz ilyen lelki hullámvölgyeket.Ha nem is az,de mindenképp valami gond áll a háttérbe,beszélgess vele és tudd meg mi az oka annak,hogy ilyen érzékeny.És nem utolsó sorban,kerekedj felül a büszkeségen,ne haragudj rá és kérj tőle bocsánatot,mégha neked is volt igazad,hiszen ő az édesanyád és csak segíteni akart,szerintem nem volt semmi hátsószándéka.
2012. ápr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Klimax korban van, de biztos nem ez az oka, régen is ilyen volt. Bocsánatot kértem, vagyis mondtam, hogy nem az ő hibája, meg a földre fogtam, hogy biztos volt benne valami, ettől meg is nyugodott, de azért engem bánt a dolog.
2012. ápr. 5. 08:33
 7/12 anonim válasza:
Hát az én édesanyám ugyanezt csinálja néha, bizonyítandó,hogy rá még mindig szükség van.Tipp: ilyenkor egy félbehagyott vagy "még ráér" dologban kérem a segítségét és ilyenkor még beszélgetni is jobb..:)Évek óta csinálom de még nem vette észre (vagy nem akarja)
2012. ápr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szoktam alkalmazni én is ezt az "elterelést", de csak visszatér az eredeti ötletéhez.
2012. ápr. 5. 08:43
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én anyukám is hasonlóan viselkedik, és én is sz@rul érzem magam azután, ha valami így sül el, mint a te példádban. Viszont a következőn javaslom elgondolkodni: vannak anyukák, akiket totál nem érdekel a gyerekük. Vannak, akik kihasználják a gyerekeiket ( pl. anyagilag). Vannak, akiknek sajnos már nem él az anyukájuk. Ha ezeket vetem latba azzal hogy az anyukám néha olyan dolgot csinál (meg) amit én nem szeretnék, de tudom hogy őt a jóindulat vezérli, akkor sokkal kisebbnek tűnik a "kár".
2012. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Három dolog jutott eszembe

1: nem derült ki, hogyan mondtad neki a gondolataidat, mennyire voltál mogorva. Lehetséges, hogy meg lehetett volna beszélni ezeket, csak nyersebb voltál a kelleténél.


2: azért csinálja, mert eléri a célját vele. Ez nem tudatos, csak kifejlődik az emberben. Anyósjelöltem távolról párhuzamba állítható ezzel, ő is szereti alkalmazni az érzelmi mártír szerepkört. Persze lehet, hogy ebből semmi nem igaz, és tényleg csak ennyire érzékeny, akkor viszont fogalmam sincs, mit lehetne vele csinálni, az ilyen mimóza lelkekkel én sosem tudtam bánni.

2012. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!