Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a 7. év "legendája" a...

Mi a 7. év "legendája" a kapcsolatokban? Mi történik ilyenkor és meddig tart ez a rossz? Tapasztalatok? 7 éve vagyunk együtt a férjemmel.

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

ez csak egy hülye legenda hogy a 7.év szerencsétlenséget hoz egy kapcsolatra a 7-es szám miatt

babona az egész nem kell félni tőle

2010. máj. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
ha nem hiszel benne, akkor nem történik semi :)
2010. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Régebben azt mondták,hogy a 7-k év a választó egy házasságban.Ma már a 11-t mondják annak.Valakinek bejön v nem.
2010. máj. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség :):) Nyugalom :) Ennyi erővel nem lennének 7 évnél tovább tartó házasságok :)

Inkább a 1,5 év a vízválasztó, de az sem törvényszerű, általában akkor ismerik ki egymást annyira a párok, hogy ha ezek után együtt maradnak akkor az tényleg hosszútávú lesz :)

2010. máj. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Volt egy zűrösebb időszakunk a 7. év előtt pár hónappal (kb. 1 hónapig tartott), de mostanra talán túlléptünk rajta. amúgy nem hiszek a babonákban.
2010. máj. 14. 17:48
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
én a hetedik hónapban szakítottam a barátommal.
2010. máj. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
MI 30 évig éltünk együtt. A párom akkor halt meg. Ez csak egy babona.
2010. máj. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk épp a házasságunk 7. évében született a második gyerekünk. 31 éve vagyunk házasok.
2010. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nos, én ezt a hét év legendáját úgy hallottam, hogy nem a kapcsolat változik meg, hanem az ember személyisége. Ugyanis az ember 7 évente változik, másik szakaszhoz ér, 7 év tapasztalata és történései befolyásolják a személyiséget. Abszolút nem azt jelenti, hogy maga a kapcsolatotoknak kell tönkre menni, hanem sokan 7 év után mennek át pálfordulásba és a másik fél nem érti mire ez a változás, ebből jönnek a viták stb... DE ha együtt át tudtok lépni és megértitek a változást, kommunikáltok róla eleget, ebből nem lehet probléma, hiszen mindkét fél változik, még akkor is, ha magán nem veszi észre.
2010. máj. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nekem egyik ismerősöm 7 év után szakított a barátjával. Szerintem tudat alatt is bemagyarázzuk magunknak ezt a babona miatt. Egy szám nem lehet hatással egy kapcsolatra, én úgy gondolom.
2010. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!