Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom a családomat...

Miért nem tudom a családomat megölelni?

Figyelt kérdés
Nem tudom kifejezni a szeretetemet. Anya azt mondta kislányként mindig bújtam, mosolyogtam és mondtam hogy szeretem. De most itt vagyok 20 évesen és nem megy:( Nagyon szeretem őt is és a családom többi tagját, főleg a 16 éves húgomat de nem tudom nekik ezt elmondani/kifejezni. Szabályosan hülyén érzem magam ha megölelnek vagy ilyesmi történik és nem tudom viszonozni. Valami feszélyez.

2012. ápr. 5. 14:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ez egy normális kérdés volt, gondoltam valaki akinek van tapasztalata ír majd rá választ. De kössz első, nem pont ez lenne a megoldás szerintem.
2012. ápr. 5. 14:52
 2/12 anonim ***** válasza:
Én se tudom,mert engem nem nagyon ölelgettek.Legalábbis irányukban nem.A párkapcsolatomban ez nem probléma.
2012. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Változáson mész keresztül, most szakadsz el a családodtól. Nem csak te változol ilyenkor hanem a kapcsolataid is. 20 évesen én se ölelgettem szívesen a szüleimet, sőt olyan borzasztóan önállónak gondoltam magam, hogy úgy éreztem nincs rá szükségem.

Mára már 30 fölött járok. Kb 25 évesen jöttem rá, hogy nincs is annál jobb, míg az embernek van családja, és nincs annál jobb érzés, mint amikor megölelheti az ember az édesanyját. Talán csak akkor lettem felnőtt igazán.

2012. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mi feszélyez?

Csak annyit kell tenned, hogy átkarolod a másikat. :)

2012. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk sosem volt szokás ölelkezni, puszilkodni, még azt sem mondtuk egymásnak, hogy "Szeretlek", én talán ezért nem tudom ilyen módon kifejezni a szeretetemet. Szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hogy a barátaimat hányszor öleltem meg.

Viszont imádom a családomat, és ezek nélkül is tudjuk, hogy szeretjük egymást.

2012. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kell mondogatni hogy szereted őket, elég ha segítesz nekik, vagy mosolyogva beviszel nekik egy tálca sütit, meghallgatod őket ha gondjuk van, tanácsot adsz nekik, jóéjt kívánsz minden este. Reggel induláskor egy puszi a homlokra. A vitákat pedig félretenni. :) Ilyen apróságokból érezni lehet. :)
2012. ápr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kb 25 éves voltam, amikor Anyu beteg lett, nem volt életveszélyben vagy egyebek, de én akkor döbbentem rá igazán, hogy egyszer már nem lesz köztünk. ...és én nem tudom, hogy érzi-e, tudja- mennyire szeretem, pedig nagyon, tényleg nagyon szeretem. Onnan kezdve mondtam neki hangosan, vagy írtam, ha sms-t írtam neki. Kicsit később tudtam Apunak (elváltak és nem ő nevelt)

Öcsémmel egyszer úgy spontán átöleltük egymást és akkor mondtam neki. Vigyorogva mondta, hogy tudja :)

Szerintem nagyon fontos (legalábbis nekem), hogy ne csak tettekkel, de szavakkal is kifejezd mennyire szereted a másikat, legyen az szülő, testvér.

2012. ápr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
...és azt nem írtam, hogy azóta én is édesanya vagyok és bizony-bizony nagyon jól esik mikor a kisfiam mondja, hogy szeretlek anya :)
2012. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez egy ilyen időszak és majd elmúlik. Lehet hülyeség amire gondolok, de most lettél felnőtt érett nő és jelenleg a biológia arra ösztönzi az embert, hogy elszakadjon a szüleitől és mást szeressen jobban, vagyis a kiválasztott párt. Még ha nincs pár, akkor is működhet ez a folyamat ösztönösen. amolyan leválasztódási stádium. Aztán később ha fix minden, esetleg vissza állhat a dolog. Egy időben én is éreztem így, de most, hogy már ritkán találkozunk és 9 éve férjél vagyok, amikor nagy ritkán találkozunk ölelgetjük egymást.
2012. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

Mert hibáztatod őt valamiért..

valamiért, amit a múltban elrontott, s ez nagy kihatással van a te életedre

2012. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!