Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm a családomat?

Gyűlölöm a családomat?

Figyelt kérdés

Anyám nevelőszülő apám most munkanélküli (1 éve,egy műtét miatt) mellé van egy húgom aki 9 éves. És persze egy 3 éves kislány aki itt van nálunk (mivel anyám nevelőszülő) de az a kislány szellemi fogyatékos (mármitn szószerint, nem jelzőként mondom. Agyvérzése volt mikor megszületett) és most is kajálunk és rájött a hiszti és mindenféle undorító dolgokat csinált anyámék meg tűrik mintha semmi se történne, egy rohadt maflást nem kap a kis szemét, és szerintem csak szimpla hiszti miután megkapta amit akart abbahagyta -.- gyűlölöm az ilyet. aztán ott van apám aki folyton cukkol a jegyeim miatt (ha valami 4-es az mért nem lett ötös, ha hármas miért nem lett ötös, amúgy nem vagyok rossz tanuló kb 4-es szinten vagyok) meg amúgy is ha ők annyira jó tanulók lettek volna anno akkor most nem itt tartanánk .... Testvérem meg egy kicsit idegesítő de ez betudható a korkülönbségünknek habár néha miatta is felhúzom magam. Anyámmal tök jól el lehet beszélgetni de ha van vmi általában apám mellé áll és akkor ketten mondják a prédikálást... egyébként egész jó család lennénk, csak mikor összejönnek ezek a dolgok kiborulok és néha olyanokat mondok amiket nem kellene. Mit tehetnék?

16/F


2011. dec. 2. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Egy 3 éves szellemi fogyatékos kislány kapjon maflást? Szégyelld magad, szegényke nem tehet róla, mert nem fogja fel.Te viszont 16 éves létedre rinyálsz.
2011. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Majd kinövöd egy néhány év műlva.
2011. dec. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Most vagy kamasz.

Egy dolgot mondok mindig a kamasz fiamnak.

Egy dologra figyelj. Olyan felnőtt leszel, amilyenné most válsz kamaszkorodban.

Tehát ha nem tanulsz egy kis együttérzést, ha nem próbálsz meg türelmesebb lenni, akkor elég szomorú sors vár rád.

2011. dec. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

lehet hogy hülye kérdés lesz de mi az hogy anyukád nevelőszülő? nevel egy 3 éves kislányt aki ott lakik nálatok

meddig? vagy hogy van ez? amúgy szegény beteg, miért kéne bántani? :(

2011. dec. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
A kamaszkor a te bajod. Ezen nagyon sokat segíthet, ha rendszeresen sportolsz. A felesleges energiádat, a dühödet (amit te se értesz), ezeket mind jól le tudod vezetni mozgásban. Hajrá, fogj neki. Legalább kevesebbet vagy otthon. A kicsit meg inkább sajnáld. Ekkora hátránnyal indulni az életbe... nekünk sem könnyű, akik egészségesek vagyunk, és családban nőttünk fel. Gondold ezt át. Anyád meg azért áll apád mellé, mert nem tehet mást. A szülőknek azonos állásponton kell lenni - a gyerek előtt mindenképp. Ha nem állna mellé, akkor ők veszekednének folyton. Szülőként majd te is ezt teszed.
2011. dec. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szüleid azért erőltetik a tanulást hogy többre vidd mint ők.Ez mindenütt így van akár gazdag akár szegény család , akár kukás akár bank igazgató hajtanak a suliban hogy jobb legyél mint ők és többre vidd.Ezt 16 évesen én sem értettem de hálát adok a szüleimnek hogy hajtottak mivel nélkülük nem tartanék ott ahol.Persze megértem hogy féltékeny vagy a 3 éves kislányra de ő beteg törődésre van szüksége.
2011. dec. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Anyád meg azért áll apád mellé, mert nem tehet mást. A szülőknek azonos állásponton kell lenni - a gyerek előtt mindenképp."


Ezzel nem értek egyet. Ha az egyik baromságot mond, akkor a másiknak azonnal el kell fogadnia és szegény gyereket összezavarni? Látja a gyerek is, hogy baromságot mond, nem hülye, csak még tudatlan, mert kicsi. De alakulnia kell még a személyiségének. Persze lehet két vélemény is jó, de lehet két vélemény is rossz. Ha az egyik rossz és a másik azonnal helyesel neki, akkor automatikusan a gyereke ellen lép fel ezzel.

Én magam el szoktam fogadni a rossz véleményeket is, ha jól megindokolják miért is gondolják úgy ahogy.

De lehet, hogy ennek ellenére továbbra sem fog egyezni a véleményünk.


A legrosszabb dolog az előadásmódban van. Ha üvöltöznek a gyerekkel akkor akármit is mondhatnak akár szavak nélkül is megtehetik, a gyereknek akkor is bűntudata lesz, hogy nem elég jó. De akármit is el lehet mondani szépen, emberi nyelven is.

2012. márc. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!