Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös fürdő probléma! Hogy...

Közös fürdő probléma! Hogy neveljem meg a családomat?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy nem vagyok hisztis, csak már az idegösszeomlás szélén állok miattuk...

A lenti fürdőben kicseréltetik a kádat, de most várni kell rá, kb 1,5 hónapot... Már 2 hete az emeletit használják. Az egy dolog, hogy nem vagyok ehhez hozzászokva, lényegtelen. Eddig csak én használtam a fenti fürdőt.

De most ugye mindenki ezt használja...

Klausztrofóbiás vagyok, szóval muszáj vagyok nyitott ajtónál fürdeni. Ezt le se sz@rják, hiába szóltam már. Tehát feljönnek, benéznek, stb...

A másik meg, hogy én már általában 8-kor lefekszem aludni, de húgom este fél 12 körül megy fürdeni, amire én persze felébredek, mivel a fürdő mellett van a szobám, és csak gipszkarton-falak vannak.

Ráadásul apa éjjel 4 körül jön haza melóból, akkor lezuhanyozik, erre szintúgy felébredek és nem tudok visszaaludni.

Erre találtam is megoldást, hogy apa ne zuhanyozzon, hanem kádban fürödjön, arra nem kelek fel.

Hiába kértem szép szóval, hiába írtam ki egy papírra a fürdőszobaajtóra, sz@rnak rá!!


Már nagyon idegbeteg vagyok, alig alszok (kb éjféltől 4-g)! Pedig amúgy sose idegeskedek... Tényleg sz@rnak arra amit mondok, húgomat is hiába kértem, hogy fürödjön 8 előtt...


Nem tudom, mit tehetnék??


16/L


2012. febr. 27. 19:16
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja és a kedvencem, hogyha wc-n vagyok, akkor nem kopognak.. Egyikük se szokott kopogni... Simán csak benyitnak. Ami nagyon kellemes, főleg, ha épp tampontcserélek...
2012. febr. 27. 19:17
 2/25 anonim ***** válasza:
73%
nem értem. ha fobiás vagy, tamponcseénél hogyhogy csukva az ajto? ennyi erövel be is zárhatnád akkor nem nyitnak rás. amugy nem tok tippet,elég nehezen nevelödnek meg az emberek. de elég undoritonak tartom hogy nincsenek tekintettel a "beteg" lányukra...
2012. febr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

A tamponcsere kb 2 perc, és addig nem is figyelek az ajtóra.

De a fürdés nem 2 perc, és az ajtó pont szembe van a káddal

2012. febr. 27. 19:24
 4/25 anonim ***** válasza:
86%
Megértem, hogy zavar, de szerintem túlreagálod. Tőled is igényel a dolog némi alkalmazkodást, nem csak tőlük. Ha máshogy nem megy, vegyél füldugót és aludj úgy.
2012. febr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Vannak ilyen hülyeségeim, mint pl a klausztrofóbia, pókfóbia, és aludni is csak nagyon nehezen tudok. Örülök, hogy végre normálisan tudok aludni. Régen óránként felriadtam, vagy egyáltalán el sem tudtam aludni.

Kb 1 hónapja normalizálódott, erre most meg ez...


Én nem csak itthon döglök egész nap, mint pl anya, meg húgom is csak 1-ig van suliba, onnantól kezdve alig csinál valamit.. Én hazaérek 4-re, utána még takarítok, állataimmal foglalkozok, futok.. Szeretnék pihenni is...

2012. febr. 27. 19:27
 6/25 anonim ***** válasza:
66%
hát ha ennyire zavaros az életed akkor miért nem probálsz gyogyirt keresni, tudom hogy pénzbe kerül de pl a kineziologusok tudnak segiteni alvászavaron is, fobiákon is.ha meggyogyulnál akkor nem kéne nyitott ajtonál lenni.
2012. febr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Jó de most ezért a 1,5 hónap miatt nem akarok...

A fóbiám szerintem nem gyógyítható, mert 1x már történt olyan, hogy bent ragadtam egy 1nm-es liftben kb 6 emberrel, alig kaptam levegőt.. Azóta félek.

A pókoktól pedig simán "csak" pánikrohamot kapok ha meglátok egyet..

2012. febr. 27. 19:32
 8/25 anonim ***** válasza:
60%
bírd ki ennyit tudok mondani. és beszélj velük arról hogy n nyissanak be rád a wc-n mert neked ez kellemetlen. próbálj velük úgy beszélni erről hogy közben még oda is figyelnek rád. persze hogy felébredsz a zuhanyzásra de neki is kell valamikor fürdenie. szerintem örülj hogy van munkája. húgoddal is próbáld megbeszélni értesd meg vele hogy neked most nehezebb mint neki és kérd meg hogy hagyjon aludni.
2012. febr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Komolyan kértem már szépen, kértem tegnap már csúnyán is, annyira kiakadtam rajtuk...
2012. febr. 27. 19:33
 10/25 anonim ***** válasza:
60%

Másfél hónapról van szó, azért ez nem olyan nagy idő,hogy ne bírd ki a családoddal egy fürdőszobát használva. Kicsit talán el tetszik lenni kényeztetve!!!!

Vegyetek egy zuhanyfüggönyt,abban talán nem lesz fóbiád, de ők sem fognak látni.

2012. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!