Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítsam meg a barátnőmmel...

Szakítsam meg a barátnőmmel ezért a kapcsolatot? Vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de szerintem csak így érthető egészében.

Van egy nagyon kedves barátnőm, egy utcában is lakunk, hasonló korúak a gyerekeink. Nagyon jól megértjük egymást, szerencsére a gyerekek is jól el vannak egymással. Mivel mindketten itthon vagyunk éppen a legkisebbekkel, ezért az a szokásunk, hogy egyik héten náluk kávézunk, másik héten nálunk reggelenként. Plusz sokszor megyünk át egymáshoz délután is, hogy a nagyobbak is tudjanak együtt játszani. Nagyjából azonos anyagi körülmények között élünk szerintem, annyi a különbség, hogy náluk a férjének szakmunkás végzettsége van, a barátnőmnek 10 általános. (nem saját hibájából, ő tanult volna), nálunk viszont férjemnek és nekem is van diplománk. Ez a barátnőm és köztem soha nem volt probléma, soha nem éreztem úgy, hogy kevesebb lenne nálam, csak azért, mert sajnos más lapokat osztott nekünk az élet.

De, sajnos ott a férje. Egyszerűen utál, mert nekem magasabb végzettségem van, mint neki. Folyton beszól, piszkál, professzor asszonynak hív, sokszor az utcán is, ha találkozunk. Szóval leéget, elég kellemetlen. Meg tényleg bunkó stílusban adja elő magát minden alkalommal. Már egyszer összevesztem emiatt vele, de akkor hetekig nem engedte ki a barátnőmet meg a gyerekeket az utcára sem, szóval velük sem akarok kiszúrni, hogy megint összerúgom a port apukával.

Viszont borzasztóan nehezen viselem már a beszólásait, ráadásul most hogy jó idő van, ki sem tudom kerülni a találkozásokat, mert a gyerekek kint játszanak, és sajnos ő is gyakran kijön. A barátnőm meg sajnos olyan habitusú, hogy nem mer rászólni a férjére, pedig látom, hogy neki is kellemetlen a dolog. Nem szeretném megszakítani a kapcsolatot a barátnőmmel, de sokáig már nem fogom tudni elviselni a bunkózást, meg a hím-soviniszta beszólogatásokat a férjétől. Vagy ezt el kéne viselnem tőle? Szerintetek mit tegyek?


2012. ápr. 5. 18:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Valójában én sem szeretném igazán, hogy a férjem is beleszóljon ebbe. Félek, hogy akkor még jobban elmérgesedne a viszony. Mivel a reggeli kávézáson kívül, délutánonként úgy találkozunk, hogy a gyerekek kint bicajoznak, játszanak az utcán. Csak nekünk vannak kisgyerekeink az utcában. Reggel ugye dolgozik a férje, olyankor nincs gond, csak ha délután ő is kijön. Igazából azért nem értem a dolgot, mert tényleg semmi olyan dologról nem beszélgettünk soha, ami miatt esetleg azt érezhetné, hogy én több vagyok nála. Szerintem eleinte az zavarta, hogy nem tudott beleszólni a beszélgetésbe, mert főleg női dolgokról volt szó, azt meg ugye Ő nem csinálja... Én soha nem uszítottam a barátnőmet ellene, mint említettem egyszer mondtam neki el a véleményemet, azt sem bántó stílusban. A férjével is próbáltam régebben beszélgetni. Pl: Kérdeztem mi volt a munkahelyén. Erre az volt a válasz, hogy majd biztos elmagyarázza egy nőnek, hogy hogyan kell villanyt szerelni.

Úgy érzem próbáltam vele kedves lenni, de ami nem megy, azt nem erőltetem. A barátnőmet viszont nem akarom elveszíteni. Ráadásul az utca mindenkié, nem mondhatom a gyerekeknek, hogy nem megyünk ki, mert anya nem bírja elviselni a ... bácsit.

2012. ápr. 5. 19:00
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a férjed részéről némi politika nem ártana ebben a helyzetben. Sok minden megoldható ezzel akár percek alatt.


Akárhogy is, te a megfelelő pillanatban beszélj vele. Tisztán, őszintén, mindenféle félelem nélkül és fontos hogy négyszemközt.

2012. ápr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Nem értem mi a baja a barátnőd férjének. Lehet, hogy tényleg az, amit az egyik kedves hozzászóló írt, hogy az egyszerűbb utat választja:magyarul inkább gyűlölködik azokon, akik nem úgy gondolkodnak, mint ő. Sajnos vannak ilyen emberek, akik felsőbbrendűnek érzik magukat a nőkkel szemben. Én nem tudnék ilyen férfival élni, nem értem a barátnőd hogy bírja ezt a stílust.
2012. ápr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, azt hiszem tényleg az lesz a legjobb, ha négyszemközt próbálom tisztázni a dolgokat vele.
2012. ápr. 5. 19:32
 15/17 anonim ***** válasza:
27%
Én nem hagynám szegényt egyedül a férjével.
2012. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Én soha nem uszítottam a barátnőmet ellene, mint említettem egyszer mondtam neki el a véleményemet, azt sem bántó stílusban."


Na itt "hibáztál". Szerintem. Leírom, mire gondoltam. Korábban szóltál róla, hogy a barátnőd is és a férje is olyan családból jöttek, ahol a férfi az úr. Az ő házasságukban is ezek a szerepek. Te megemlítetted egyszer a barátnődnek, hogy nem tudnál így élni. Lehet, hogy erről a párja is tudomást szerzett és úgy érzi ellene akarod fordítani az asszonyt. Van egy világa, amit te "fel akarsz forgatni". Ennek ugyan ki örülne?


Halkan megjegyzem, hogy a barátnődnek is ez a világa, hisz ebben nőtt fel, neki ez a természetes.


Persze könnyen meglehet, hogy hülyeséget beszélek, de nekem valahogy ez jött le. :)

2012. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem igaza van az utolsónak. Szinte biztos hogy az akkori beszélgetéseteket elmondta a férjének és ő támadásnak vette. Lehet arra gondol hogy rendszeresen uszítod a barátnődet. Vagy ha az már kezd valami olyat csinálni ami a függetlenséghez vezetne már biztos olyankor is rád gyanakszik akkor is ha nincs hozzá semmi közöd.
2012. ápr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!