Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Az alma nem esik messze a...

"Az alma nem esik messze a fajatol" Mennyire erzed ezt igaznak, nalatok igy van? Orulsz neki?

Figyelt kérdés
Arra lennek kivancsi, hogy milyen a kapcsolatod, fokent az egynemu szuloddel. Szeretnel rahasonlitani? Esetleg nem szeretnel, de eszreveszed magadon nehany jellegzetes tulajdonsagat?
2012. ápr. 5. 18:14
 1/8 A kérdező kommentje:
*nem egynemu, hanem azonos nemu-elnezest
2012. ápr. 5. 18:15
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon hasonlítok anyukámra. Külsőre és belsőre is.

Pl. sokszor a semmiért veszekszik apuval, én ugyanezt teszem a párommal.

mindig mindenre tudok magyarázatot adni, mint anyu :)


Apu meg olyan pletykás mint az ő anyja :D

2012. ápr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy veszem észre hogy igaz. Apámra külsőleg is és belsőleg is hasonlítok, utóbbinak viszont nem tudok örülni. Ő ugyanis az a fajta ember aki állandóan stresszel, aggódik valami miatt (ha nincs miért akkor talál magának valami aggódnivalót), mindig mindennek a negatív oldalát látja meg (de azt kapásból), mindig meg tudja magyarázni hogy miért nem érdemes ennek meg annak örülni, sokszor feszült és valahogy érződik rajta hogy az önbecsülésével vannak gondok. Nem bántásból írom ezt róla de kívülről ő az a tipikus megmondóember aki mindent meg tud magyarázni hogy mi miért van, hogy mi miért sz@r (így akarja palástolni az önbizalom-hiányát) miközben én már sokszor az elején tudom hogy nincs igaza.

És sajnos azt vettem észre hogy én is kezdek így működni (vagy talán már jó ideje így működöm), nap mint nap próbálom magam győzködni hogy érek valamit de egyre kevésbé megy. Más megoldás fog kelleni ide.


Amúgy meg amit apámban leginkább becsülök az a szorgalma. Mindig csinál valamit és soha nem vonja ki magát a munka alól. Ebben szeretnék rá hasonlítani, de lelki dolgokban nem.

2012. ápr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nagyjából pont az ellentetje lettem apámnak :). Ő szorgalmas ,maximalista ,én pedig lusta, amit ráérek később megcsinálni, minek csinálnám meg most típus vagyok.Ő eléggé indulatos, én sokáig meg tudom őrizni a hidegvérem.

Külsőre viszont hasonlítunk, sokan mondták hogy kiköpött olyan vagyok mint apám fiatalabb koréban :).

2012. ápr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én anyukámra hasonlítok, mind jellemben és küllemben, de apámra nem. Anyukám szerette kertészkedni,virágokat , családcentrikus volt, szóval jó anya.
2012. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nem igaz! Törekszem kevésbé elcs*szett lenni,mint amilyenek a szüleim!Anyámat ki nem állhatom,semmit sem tud rólam szinte.Csak időjárásról beszélek vele,meg meghallgatom, hogy a legmesszebbi ismerőséről milyen pletykát hallott.Ha nem választana el 200km,még ennyit se viselnék el tőle...
2012. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja a volt feleségem , meg arról tudott beszélni a szüleivel, hogy ki , miként rúgott be ki halt meg a faluban. Szerencsére sokat beszéltek erről, fogyott a java.
2012. ápr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én külsőleg hasonlítok rá,belsőleg viszont pont az ellentéte vagyok.:)
2012. ápr. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!