Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi határozza meg egy férfi...

Mi határozza meg egy férfi érzelmi intelligenciáját? Változhat?

Figyelt kérdés

Nem érzi, hogy milyen súlya van a tetteinek. Nem tudja mi az ami belefér egy kapcsolatba és mi nem. Csak magával foglalkozik, önző. Nem mérlegel mielőtt cselekszik, sokkal inkább utólag bánja meg. Ha valami bántja, ha problémája van, valami nem tetszik neki velem vagy a kapcsolatunkkal kapcsolatba nem mondja el. Még unszolás után se, azt is nekem kell kitalálni, hogy neki épp mi baja lehet!? Nem lehet számítani rá, úgy gondolja mindenki a saját problémáit oldja meg. Neki sem segít senki, ő sem panaszkodik. Ezért én se tegyem. Csakhogy ez nem panaszkodás lenne, hanem épphogy örülnék ha megosztaná velem a problémáit, ha panaszkodna. Lehet, hogy nem tudnék neki segíteni de úgy érzeném fontos vagyok számára.

Nem igazán tudja kimutatni az érzéseit, csak ha már számon kérem rajta és felsorolom az érveket, és eljutok oda hogy semmi értelme a kapcsolatunknak. Akkor látszik rajta, hogy komolyan gondolja, hogy velem szeretne lenni és nem akar elveszíteni. Megígér mindent, de nincs változás.

De igazából nem is lehetne, mert ő ilyen?!?


Nem lehet vele mély beszélgetéseket folytatja, mert úgy veszem rajta észre, hogy untatja a dolog vagy nem is nagyon figyel arra, hogy mit mondok. Ha megakarom vele beszélni a problémákat úgy érzi, számonkérés az egész (fejmosás) megígér mindent, csak legyen már vége. Holott azt várnám tőle, hogy ő is mondja el a véleményét.

De erre aztán várhatok..:(

Úgy érzem amióta együtt vagyunk fokozatosan változik, nyílik meg nekem, a kezdeti állapothoz képet valóban változott, de legbelül félek attól hogy az időmet vesztegetem mellette, mert soha nem lesz olyan akire igazán vágynék.

Mit gondoltok? Miért ilyen? Változni fog idővel?

(28 éves. Én 23. Több, mint 2 éve vagyunk együtt)



2012. ápr. 6. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocs,de amit leírtál,arra vall,hogy abszolút különböző emberek vagytok,ebből soha nem lesz közös nevező.Inkább keress olyant,aki az elvárásaidnak inkább megfelel.
2012. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

anyám barátjának EQ-ja alulról súrolta a 0-t. eddig elfogyasztott 2 feleséget, tömérdek barátnőt, és így nevelt fel 2 gyereket. meg is látszik csóró gyerekein, egyik sem néz feléje különösebben, a gyerekkori emlékeik az apjukkal kapcsolatban nem valami fényesek. nem beszélgetett velük, ha valamin kiakadt, akkor ütött, pedig egy doktori végzettségű emberről beszélünk. (ja, és nem Schmitt Pál féle dr. :)


nos, anyámnak, az én segítségemet igénybe véve sikerült 10 év alatt a 0ról 2re feltornázni ezt a szintet. ja, és a fickó már nem mai gyerek, elmúlt 60 éves.


a te esetedet megnézve azt mondom, h ilyen fiatalon inkább ne ebbe öld a drága idődet és energiádat. egyszerűen nem éri meg. gondolj bele, hogy a gyerekei problémáit is ennyire le fogja majd sz...ni? nagy az esély rá.

ha csak azért hallgat meg, hogy túllegyen rajta, és valójában egyáltalán nem akar rá megoldást, akkor jobb ha lelépsz.

ha nem olyan emberrel vagy együtt, akire igazán vágysz, akkor sosem lehetsz boldog.

2012. ápr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elmondottak alapján én sem látom sok értelmét.

Mindketten jók vagytok, csak inkompatibilisek egymáshoz képest.

Reményt egy frankó szakemberben látok, de én nem erőltetném, pláne ha anyagilag sem bírjátok.

2012. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hayabusa ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem is esélytelen.Te sokkal érzelmesebb vagy mint ő. Nekem is volt ilyen párom, szóról szóra ugyanez volt a szitu, Te is belefáradsz egy idő után, Ő folytonos nyaggatásnak veszi....

Nem akarlak elszomorítani, de az a véleményem, ez nem fog működni. :(

2012. ápr. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tejóóég mintha Szóról szóra én írtam volna ..összesen míg eljutottunk a járásig 4 hónap volt aztán kapcsolatban másfél hónapig bírtam :( -de annak ellenére h szétmentünk nagyon szerettem és hiányzik.


De nagyon messze van ő tőled. Az én volt párom se volt rossz ember ..csak gyerek , nagyon más..és nem hozzám való..

2012. ápr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!