Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem gyerekes, ha...

Szerintetek nem gyerekes, ha egy felnőtt férfi állandóan a facebbok-on lóg?

Figyelt kérdés

Páromról van szó. 2 éve vagyunk együtt. Igazából megismerkedésünk óta facebook-ozik, de az elején még nem zavart. Majd sorra konfliktusaink lettek a "függősége" miatt, bárki bármilyen hülyeséget kiírt ő azonnal lájkolta, állandóan újabb és újabb ismerősei lettek és természetesen szinte az összes nő ismerőse képét lájkolta (Lényegtelen milyen képek voltak azok)

Erről szerencsére sikerült leszoktatnom, elmondtam neki hogy ez számomra mennyire megalázó, és azóta nem csinálja ezt.

Ami most kiverte nálam a biztosítékot az az volt, hogy bejelentett hogy vesz egy okos telefont csak azért, hogy "egész nap fent tudjon lenni facebook-on"

Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy mi örömöt lát ebbe egy 30 éves férfi. Bármit meglát a tv-be/ utcán bármi ami megtetszik neki kiposztolja; állandóan zenéket tesz ki, lényegtelen információkat ír ki saját magával kapcsolatban. (Olyan is volt, hogy előbb írta ki facebookra, hogy szabadságra megy minthogy engem felhívott volna) Állandóan vele van tele az üzenőfal.

Már lassan ugy érzem hogy egy hárpia lesz belőlem, mert annyire nem bírom elviselni/felfogni ezeket a dolgait.

22 éves vagyok és mindig is azért kezdtem idősebb férfiakkal párkapcsolatot mert nem bírom elviselni a gyerekes felfogású pasikat. És az én szemeben ez nagyon is az. Sőt van hogy szánalmasnak is találom. És olyan szörnyű érzés, hogy a páromat akit szeretek szánalmasnak találom a facebook mániája miatt.

Szerintetek eltúlzom? Vagy érthető az elégedetlenségem?

Igazából semmi más problémánk nem lenne, dolgozik, sportol, rám is elég időt szentel, szeret. De mégis volt már olyan érzésem hogy a facebbojával van kapcsolata, nem pedig velem.

Társaságban nem nagyon szokott beszélgetni, ő inkább hallgatóság szokott lenni. Nem nagyon nyilvánítja ki a véleményét, úgy kell kihúzni belőle. Facebookon pedig állandóan chat-el. Még egy ismeretlen akárkivel is elbeszélget bármiről.

Nem értem én ezt! Mit gondoltok?



2012. ápr. 2. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem túlzod el. Még akkor sem, ha elegendő időt szentel neked, és a Facebook miatt nem hanyagolja el az életét. Nekem sem tetszene. Ezt a "mindent kipostolok" dolgot a tizenéves korosztály szokta csinálni, vagy esetleg a huszonévesek eleje, egy 30 éves férfinak tényleg érettebbnek kéne lennie, hogy belássa, a Facebook valójában nem létezik, csak egy virtuális világ. Ebből kiindulva pedig felesleges időpocséklás egész nap ott lenni, bár ő tudja, de szerintem ez már káros. Élőben visszafogott, esetleg gátlásos, a face-en persze hogy könnyebb csetelni.
2012. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ints neki búcsút és keress egy olyan pasit,aki nem virtuálisan éli az életét,hanem a valóságban.
2012. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem feltétlen gyerekesnek vagy éretlennek mondanám, sztem nem sok köze van hozzá. Csak éppen kicsit beszippantotta ez a virtuális világ, és vmiért ebben keres kompenzációt. Nem azt mondom, hogy jó, mert nekem is furcsa, ha vki egész nem a fb-n él, és nem él a valóságban...
2012. ápr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én párom vatera függő! Ez normális?
2012. ápr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15:58 vagyok az édesapám aki 67 éves most vett egy laptopot és ö is állandóan a facebookon van :) vicces, mert ugye az ő gyerekkorába még számítógép se volt, nem hogy facebook :)
2012. ápr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is fb függő lettem. Reggeltől estig egyedül vagyok, kitakarítok, főzök, ha kell boltba megyek, filmet nézek. De napi szinten több órát ülök a fb előtt. Várok valami barátnőre, hátha tudunk csevegni.

Le akarok szokni de nem megy.

2012. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ezt a facebook hülyeséget megszokni nem tudom, de nem is akarom. Mégis mi értelme? Agyrohasztó hirdetések a jobb oldalon, netán 5 éveseknek szóló játékok? Esetleg a sok semmitmondó okosság a posztolóktól? Van egy icipici felhasználói hányada, amely releváns és értelmes infókat közöl, de elenyésző. 30 évesen ez rendesen gáz és infantilis. Jogos, hogy menekülsz a gyerekesség elől, csak egyvalamibe nem gondoltál bele: anno, ő 28 évesen miért csak egy 20 éves lány kegyeit tudta elnyerni? Nem tán azért, mert a korabeliek szóba sem állnak vele? Nem véletlen van ekkora korkülönbség köztetek. Pontosan az a veszted amit te nagyon sokáig előnynek láttál, de látod, csak kibukik. Azt meg, hogy csak faszbukozik, de amúgy minden más rendben van, felejtsd el. Hogy lenne már rengben, amikor ez a fő életcélja? Ez a semmi? Ebben mi a pláne? Egyszerűen maga a kérdés is a semmibe mutat. Értelmezni nem lehet. Hát még művelni.. Ez, hogy a sportolálst pozitívumként hozod fel, ebben a kontextusban egyértelműen a külvilágnak való megfelelés igénye. Nem attól lesz jó kapcsolatod, hogy a társadalom mennyire becsüli meg a párodat, tegyél rá. Egymásnak legyetek jók. Intellektuálisan elkezdődött a távolodás. Gondolj bele, ő ennyi idősen ezen a szinten van, s fejlődésre hajlandóságot nem mutat. Vagy mutat? Naugye, hogy nem. De egyre cseperedsz, több tapasztalatod, nagyobb önismereted, ezáltal fejben nagyobb igényeid is lesznek, mivel te is többet tudnál már adni ezen a téren. Azonban nem kerül viszonzásra a dolog. Gyermek vagy még, ezért mondod, hogy szereted (no meg persze a 2 év, tudom én), de agyban kielégíteni egyre inkább nem fog. Lépj, válts, kutyából nem lesz szalonna.
2012. júl. 10. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 40-es fickó vagyok és sokszor fölmegyek a facebookra, mert ott vannak csoportok, közösségek, amiknek a tagja vagyok és közös hobbi lévén sok hasznos infót és képeket is megosztunk egymással. De csak ezek miatt járok fel, a párás szemmel beszerkesztett frusztráló "hűdeigaz" idézeteket én is rühellem, meg a sok nyavajgást és ökörséget is.

Ha nincs lehetőségem kimozdulni, a párom nincs itthon és nincs dolgom, akkor jó időtöltés.

De függő nem vagyok, még a net sem hiányzik, nemhogy a fb, ha mondjuk nyaralunk, vagy kimegyünk a természetbe.



Amúgy meg mondom, vállalom hogy szeretek facebookozni és nem fogok azért felhagyni vele, hogy megfeleljek mások sztereotíp elvárásainak. (Férfias/férfiatlan, gyerekes/felnőttes stb stb. Ezek az átlagszemüvegen át mért előítéletek sosem tartoztak a komolyan veendők közé számomra)

2012. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!