Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én nem tudom megérteni...

Csak én nem tudom megérteni miért ilyen az édesanyám?

Figyelt kérdés
18éves lány vagyok, az átlagom mindig is 4,5 felett volt. Nem dohányzom, nem iszok, nem drogozom és szórakozni is csak ritkán járok el. A szüleim sosem voltak együtt apám már születésem elött elhagyta anyámat és rám sem volt soha kiváncsi. Anyámnak van egy másik gyereke is de azt eldobta magától. Egyedül én élek vele de világéletében fontosabb volt neki a nagy ő keresése mint én. A szalagavatómra is csak nagy győzködés után jött el és a ballagásomra pedig egyáltalán nem akar mert programja van a jelenlegi pasijával. Ennek a pasinak van még 2 gyereke és anyám meghívta őket mára. Tudja, hogy nem szeretem a gombát mégis direkt olyan ételt csinált mert a pasija meg a gyerekek azt szeretik. Ezzel még nem is lenne baj ha megengedné, hogy főzzek magamnak valami mást de nem engedi mert az illetlenség hogy én mást eszek mint ők. Ugye 5en lennénk a "családi" ebéden de ő csak 4 terítéket rakott ki, elvileg azért mert nem akarja hogy elrontsam az új családi összképet. Szerintetek miért viselkedhet így egy anya? Vagy egyáltalán anya az ilyen? Mit kéne vele csinálnom? A beszélgetés nem használ, többször kérdeztem már miért nem a gyereke az első amire mindig az volt a válasz, hogy a gyereke(én) nem fogunk örökké vele lakni ő meg nem akar egyedül megöregedni ezért helyezi mindig előtérbe a párkapcsolatait mert azok talán sikerülnek és akkor nem fog egyedül megöregedni. De ez szerintem nem indok mert így meg engem vesztett el de lassan már végleg. Vagy tévedek és igaza lehet?
2012. ápr. 8. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon durva. Mi a testvéremmel mindig mindennél sokkal fontosabbak voltunk/vagyunk anyunak mint bármi más. El sem tudom képzelni hogy lehet igy élni, hogy lehet ilyen valaki. Nem tudsz még elköltözni esetleg albiba? Én ilyen esetben ha tudnám megtenném és soha többet nem keresném, nem tartanám vele a kapcsolatot, hiszen ő mindig is ezt akarta...így megvalósulhat a kívánsága, ha meg esetleg ne adj isten valamilyen csoda folytán hiányoznék neki akkor majd rájön mekkora hülye volt.
2012. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nem anya, pont hogy a gyerekei lesznek azok, akikre mindig számíthat és idős korában gondozzák majd, egy pasi bármikor elhagyhatja. Meg aztán: akkor minek szült gyerekeket? Elég lett volna neki csak egy élettárs.

Viszonyulj hozzá te is így, menj nyugodtan bulizni, ne hallgass rá, ne hozzá alkalmazkodj, hiszen ha ő is megteheti ezt, akkor te is, felnőtt vagy már.

2012. ápr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, vannak ilyen önző "anyák". Nem is kevesen. Ez ellen nem tudsz semmit tenni. Igyekezz megalapozni a jövődet, hogy mielőbb el tudd hagyni ezt az "idilt". Ha megtalálja a nagy Ő-t, még rosszabb lesz.
2012. ápr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fú, hát az tényleg kemény. Szerintem teljesen neked van igazad, "anyukádnak" minden esetben maga elé kéne helyezni a te érdekeid. Igen, az IDÉZŐJELES anyukádnak, mert bár ezt fáj kimondani, és biztos hallgatni is, de nem anya az ilyen. Hihetetlenül önző amit csinál. Szerintem menjetek családterapeutához. Ez nem mindig segít, de talán egy kis lendületet ad a változáshoz.
2012. ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem is anya.Az ilyenek miért vállalnak gyereket?Egy anyának a gyereknek kell az elsőnek lenni és nem a pasiknak.Amint lehet költözz el és szakíts meg minden kapcsolatot ezzel a nővel.Nem érdemel meg téged.
2012. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is ilyen, hasonló. Azt tudom tanácsolni, hogy mihamarabb lépj le. Éld a saját életed és próbáld meg elfelejteni azt amit tett veled. Csak arra figyelj, hogy ha akarsz gyereket, vele soha de soha ne bánj így!
2012. ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Na ha 4tányért rakott ki,mellőzve Téged.Én megvárnám mig leülnek enni.Aztán csak megragadnám az asztal teritő sarkát,na akkor jó étvágyat.Azért viselkedik igy mert nem anya!
2012. ápr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Már nem tekint a gyerekének, a családja részének. Neki már új családja van, aminek te nem vagy része.

Ezt tudomásul kell venni. Addig maradhatsz vele, amíg betartod az új játékszabályokat. Örülj neki, hogy eddig eltartott (mert gondolom nem nevelt, hanem csak eltartott).

Igyekezz minél előbb önállósodni. Neked ez jutott. Ennyi.

2012. ápr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!