Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segíteni szeretnék édesanyám...

Segíteni szeretnék édesanyám magányán, de hogyan?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak, édesanyámmal lakom (60 éves). 2 éve nekem van kapcsolatom és lassan itt a különköltözés ideje. Édesanyám viszont nem bír egyedül lenni, magányos. Az internetes társkeresést próbálta, de reménytelennek érzi, mert sok borzasztó ember van fent és akinek ír az sem válaszol, pedig 5-10 évet nyugodtan letagadhat a korából. Már nyugdíjas tehát túl sok a szabadideje. Nagyon szeretnék segíteni de elfogytak az ötleteim, hogy hogyan juthatna ki ebből a helyzetből. Esetleg van valami tanácsotok, volt már valaki hasonló helyzetben?

2012. ápr. 6. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nálunk is ez a helyzet de megoldódott azóta jár festő tanfolyamra és nagy sikereket ért el.

Jár kirándulni az úgymond ő korosztályával szinte alig van rám ideje minden nap csinál valamit, :)

2012. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugdíjasklubb?? Ahol 8-16-ig vannak programok?

Vöröskeresztben segíteni? Nyugdíjast ellátni,vásárolni neki?? Ezt a családsegítőben,az önkormányzaton megmondják.

2012. ápr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha keresel neki valami programot hidd el ez elfog múlni. A lényeg az hogy lekösse magát valamivel és akkor minden rendben lesz. Bár a elköltözéseddel nagyot rontanál a helyzeten ha addig nem talál magának valami unaloműző elfoglaltságot akkor kitudja milyen következményei lesznek. Ha úgy más problémáitok nincsenek akkor szerintem célszerübb ha ideiglenesen inkább a barátnőd költözne oda vagy vinnétek magatokkal hogy ne legyen egyedül napokig szinte és akkor tudna nektek is segíteni néhány dologba, főzés, takarítás meg minden más. És ha megoldódna ez a magány probléma akkor lehet hogy már nem lesz szüksége arra hogy veletek éljen. Én a barátnőmmel pontosan ezért költöztünk a nagyimhoz mert egyedül volt teljesen és sajnos már állandó felügyelet alá szorult szinte, így külön voltunk mer ő az alsó szinten lakott mi meg a tetőtéri lakásba és mindig rá tudtunk nézni, ő főzött ránk amikor a barátnőmnek nem volt ideje meg nekem, sem és még sok minden más, segítettünk egymáson és problémáink sosem voltak mert a nagyim úgymond modern felfogással élt és tisztelte a mi magánéletünket. Plusz egy régi számítógépet adtam neki és megtanítottuk őt internetezni ha nagyon unná magát és mi sem érnénk rá. Azóta a recept tárát nagyon kibővítette és még sok más neki való újdonsággal köti le magát.
2012. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tetris ***** válasza:

Az én meglátásom az, hogy édesanyád problémáján csak ő maga tud segíteni. Programokat kitaláni ő maga tudna leginkább saját magának, hiszen csak ő tudhatja igazán, hogy mi érdekli a legjobban. Ezért szerintem - ha eljön az ideje - költözz csak el nyugodtan. Aztán ha nagyon magára marad, előbb-utóbb úgyis rákényszerül, hogy valami értelmes elfoglaltságot keressen magának.

De csak azért, mert aggódsz anyukád magányossága miatt, ezért nehogy elhalaszd az összeköltözést a társaddal. Hiszen neked is csak ez az egy életed van, és most van itt az ideje a családalapításnak.

Ha édesanyád egy fiatalos, tettrekész személy, akkor hidd el, meg fogja találni a számára legjobb elfoglaltságot. Mi itt csak ötletelni tudunk. ( szabás-varrás tanfolyam, nyugdíjas fitness, szakkörök, utazások, )

2012. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítőkész válaszokat. Alapvetően az utolsó kommentelő gondolatai vannak bennem. Annyira fiatalos, hogy a nyugdíjasklubról gyakorlatilag hallani sem akar, de valóban valamilyen tanfolyam, sport, program lehet a megoldás a helyzetre. Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 7. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!