Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, hogy az...

Csak én érzem úgy, hogy az emberek kicsit gyerekellenesek?

Figyelt kérdés

Most 3 ismerősöm is babát vár. Mindenki lelkesen gratulál, de a hátuk mögött jönnek a túl öreg/fiatal; még ráértek volna; miből fogják felnevelni; nem is házasok; miért cseszik el az életüket stb.


Megértem, ha valaki nem akar gyereket, egyenlőre én sem vágyom rá. De miért kell valakit rögtön megszólni, szinte elítélni mert gyereket vállal?


2012. ápr. 10. 09:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
mert buták azok az emberek akik a másikat megszólják
2012. ápr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Végülis nem előttük mondják. Amiről meg nem tudnak az nem fáj, nem igaz?


Szerintem sem helyes dolog akkor gyereket szülni mikor senkinek nem biztos az állása, de ez csak az én véleményem, nem tudom mások hogyan látják. Jó, értem én, hogy évtizedekkel ezelőtt is bizonytalan helyzetre szültek, de minek kell gyerek, ha nyomorogni fog?

2012. ápr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, hogy tényleg fiatalok/öregek/ráértek volna/nem lesz miből eltartani.


Nem gyerekellenesség ez. Persze senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki hogy ront/javít az életén, viszont véleménye mindenkinek lehet, és ember legyen a talpán, aki minden helyzetben

a) megmondja mások szemébe a negatív véleményét róluk

b) magában tartja, mit gondoldol mások dolgairól.

2012. ápr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

"mert buták azok az emberek akik a másikat megszólják"


Ebben a válaszban is másokat szóltál meg.

2012. ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Ne aggódj, ha majd megszületnek a kicsik, a szemükbe mindenki dícsérni fogja a szülőket, hogy milyen ügyesen bánnak a gyerekkel, aztán a hátuk mögött jön a "láttad, hogy szegény gyereken még sapka sem volt, szegény gyereket túlöltöztetik, minek vállalták ha hagyják sírni, miért rohannak az első nyikkanására....". A gyerekre ugyanez igaz: Jajj de gyönyörű gyerek! A hátuk mögött: Szegényke, milyen csúnyácska a csúcsos fejével!


Azok az emberek, akik imádnak másokat a hátuk mögött kibeszélni, mindig fognak rá okot találni, hogy ezt megtehessék. Szerintem őket ez élteti.

2012. ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A nyomorba senki ne szüljön, ezzel én is egyetértek. De itt ők is, az apukák is dolgoznak évek óta, jó GYED-et fognak kapni. Többéves kapcsolatok, tervezett babák.


Ha valakinek nem tetszik, rendben. De akkor ne jópofizzon, hanem hagyja őket békén.

2012. ápr. 10. 09:27
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem konkrétan gyerekellenesek, csak a magyar ember szeret kibeszélni mást a háta mögött, aztán ha épp jön a baba, az egy jó pletykatéma. Mindenhol ezt tapasztalom, a másik szemébe mondanak minden szépet és jót, aztán ha elmegy, akkor kibeszélik. Más nemzeteknél annyira nem tapasztaltam ezt, pedig jó pár helyen megfordultam már. A kétszínűség tipikus magyar tulajdonság.
2012. ápr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

1/ A kor: Az, hogy túl öreg vagy fiatal, az mindenkinek magánügye, mert ha a párjával biztosak egymásban, van megfelelő anyagi hátterük és felelősségteljesen fel akarják nevelni a gyereket, akkor azt képesek lehetnek megvalósítani. (Mondjuk azt én is furcsállom, ha valaki már 18-20 évesen gyereket vállal, mert van annyi élettapasztalatom, hogy tudjam mennyit változik az ezután években még az ember, és nem biztos, hogy a párja ezt tolerálja. Szóval az ilyen fiatal gyerekvállalásból szoktak képződni legtöbbször a csonka családok. De nem feltétlen, tehát ha annyira jó a páros és a hátterük, akkor lehet az a legjobb család is majd.

A túl idős gyerekvállalást pedig a biológia korlátozza. Amíg működik egy nőnél, addig miért ne vállaljon, ha van háttere. Férfiak esetén már más a helyzet. Szerintem borzasztó, amikor 50-60 éves uraknak szül kis fiatal nő gyereket. De mindenkinek magánügye, ha biztosítani tudja a gyerek felnevelését. Tehát én sosem szoktam hátuk mögött megszólni senkit.


2/ Ráérés és pénz megszerzése a felneveléshez:

Na ez viszont sokkal inkább meggondolandó, hogy ha nincs meg az anyagi háttér, akkor jobb várni még.

Nem szólom meg azokat se, akik nincstelenül ösztönből szülnek, viszont bosszantanak rendesen.

Ez már közvetlenül társadalmi probléma ugyanis. Képzelj el egy munkanélküli nőt, akinek nincs semmi megtakarítása és lakása se, mondjuk szüleivel él, és legyen egy dolgozó párja, de annak sincs lakása. Nagy rózsaszín ködben elmennek a bankba lakáshitelt felvenni, aztán beköltöznek és jöhet a gyerek...(így szokott menni sajnos) Aztán a férfi hirtelen elveszti állását, és a mai világban nem könnyű másikat találni. A nőnek még nehezebb. Ilyenkor megy a sírás, hogy állambácsi támogassa, tartsa el őket, mert hát hisz ott a gyerek. és állambácsi segélyezi is, míg más megfontolt emberek meg spórolnak ahogy tudnak, hogy nem hitelből és segélyből éljenek, és várnak a gyerekkel, közben az ő adójukból támogatnak másokat. Ez ezért borzasztó bizony.


3/ Házasság: mai világban az sem szent... Hozzáteszem sajnos. De ez megint magánügy.


4/ Elcseszik az életüket? Hát ha az általam említett 2-es ponttal baj van egy párnál, akkor bizony elcseszhetik az életüket és még egymást is megutálhatják.

Viszont ha minden rendben, akkor a gyerek csak öröm és vidámság, egy új feladat az életben és nem pedig elcseszés, tehát aki ilyet mond, az irigy.


5/ Törődjön mindenki magával. Még ide se írjon! nem is akartam, csak némelyeknek lehet jól jön ez felvilágosításként, ha még tapasztalatlan.

2012. ápr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

"Nem konkrétan gyerekellenesek, csak a magyar ember szeret kibeszélni mást a háta mögött, aztán ha épp jön a baba, az egy jó pletykatéma. Mindenhol ezt tapasztalom, a másik szemébe mondanak minden szépet és jót, aztán ha elmegy, akkor kibeszélik. Más nemzeteknél annyira nem tapasztaltam ezt, pedig jó pár helyen megfordultam már. A kétszínűség tipikus magyar tulajdonság."


OFF: Szerintem ha ekkora világpolgár vagy és ennyire elítéled a magyarokat, mert ilyen "kétszínűek", akkor javaslom, költözz oda,ahol mindenki cuki a másikkal, hátha ott jobban érzed majd magad a hasonló édibébi emberek társaságában.


Személy szerint én nem tapasztalok ekkora gyermekellenséget, mint amit a kérdező ír, legalábbis az én környezetemben mindenki őszintén örült a másik "sikerének", és nem kezdte el a háta mögött támadni, sőt! Tény, hogy sokfélék vagyunk. Én mondjuk nem keresem azok társaságát, akikről tudom, hogy így viselkednek, egyszerűen baromira nem érdekel a véleményük.

2012. ápr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem lehet hogy enm gyerekellenesség hanem tapasztalat? Mert ők már nem csak azt a szép rózsaszin abbaillatu oldalát látják a dolognak,mint a szerelmes fiatalok,hogy milyen jo lesz együtt pici zoknikat vásárolni a babának,meg tologálni őt a városban,és édes hármasban elaludni az ágyon,hanem ők már lehuztak kisbabával pár kőkemény hónapot,évet,nem alvást,aggódást,feszültséget,pénztelenséget,és nem utolsósorban megéltek egy eltávolodást a szerelmükkel a fent emlitett okok miatt. Ez nem a gyerek ellen szól.
2012. ápr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!