Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar az emberek többsége...

Miért akar az emberek többsége mindent ingyen megkapni?

Figyelt kérdés

Oké elhiszem, hogy nincs pénz, de akkor se akarjunk már mindent ingyen


Fent vagyok egy ingyen adok oldalon ahol lehet kérni is, és rengeteg kérés érkezik, de nem is kis dolgokat akarnak hanem pl. tv, hűtő, mosógép, szobabútor, és sok kismama pedig ingyen akarja beszerezni a babának a szükséges dolgokat, pl. kiságy, babakocsi, légzésfigyelő stb.


Azokat egy szóval sem bántom akik ruhát kérnek, vagy nem használt játékokat, de akik több 10 ezer forint értékű tárgyakat akarnak azok mégis mit gondolnak?!


jó előbb is olvastam itt, hogy valaki olyan oldalt keres ahol csecsemőmérleget adnak ingyen.


2012. ápr. 4. 10:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Melyik ez az oldal, kíváncsi vagyok, milyen lehet.

De, a nevéből adódóan, mivel ingyen vannak a dolgok, lehet, hogy pont akad valaki, akinek van egy felesleges régi tévéje, ami másnak még jól jöhet. Egy próbát megér, gondolhatják, hátha éppen van valakinek.

2012. ápr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Ha valakinek van fölösleges és még működőképes, akkor miért ne ajánlhatná fel annak, aki még egy használtat sem tud kifizetni? Inkább vigyék el lomtalanításkor, és a lomisok darabolják fel/adják el?

Mi is mindig elajándékoztuk a lecserélendő háztartási gépeinket, mert nekünk az nem kerül semmibe, másnak viszont hatalmas segítség.

Vagy álljon inkább a garázsban "jó lesz az még" felkiáltással?

Senkinek sem kívánom, hogy olyan helyzetbe kerüljön, amikor így kell kérni adományokat, és mások sem jókedvükből csinálják ezt.

2012. ápr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Neki erre van szüksége. Ha másnak már nincs, akkor az oldal elérte a célját. Miért baj ez? Miért ne kérhetne nagyot? És miért fáj NEKED, ha meg is kapja? Kérj te is. Az emberek osszák meg, amijük van, ki tudja, mit hoz a jövő. Szeressük egymást, ez a lényeg. Az ára nem.
2012. ápr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

szivesseg.net meg még nagyon sok ilyen oldal van



Addig rendben is van, hogy valakinek van felesleges dolga akkor a másik vigye el nyugodtan, hiszen ezért van ez az oldal, de ne ingyen akarjuk már berendezni a házat és ne menjen már át követelőzésbe a dolog.


Volt mikor felajánlottam valamit nagyon sokan kérték, és még össze is vesztek, hogy én kértem előbb az enyém lesz, de nekem nagyobb szükségem van rá, meg privátban megkerestek, hogy nehogy odaadjam valakinek mert az neki kell.

Aztán a végre olyan mérges lettem, hogy senkinek sem adtam oda, mert mindegyik úgy követelte, mintha neki ígértem volna.

2012. ápr. 4. 10:56
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Hát ezek vagyunk MI MAGYAROK !!


Én egy üzletben vagyok eladó .(lakás dekor)

A mi nap is bejön egy nő , és a fa hímzett tojásokra megkérdi , - Hány db. is 200 ft ???????


Kérdem :-tessék ?

pofa nélkül ugyan azt megkérdi

szóhoz sem jutottam , hiszen , nem hogy a 200 ft. sehova , még a környékére sem volt kiírva,

hanem még több db. is szeretne ugyan ezért az árért !

Hol él ?

Ja , és még Ő oltott minket , ha nem ennyi , akkor nem is kell.....

Beszarás.,

Minden nap van legalább 3 ilyen eset !

Arról nem beszélve, hogy alkudni próbálnak , még a pár száz ft-os termékekből is !

Mintha nem adnánk blokkot,aminek ugye adóvonzata is van felénk , + bérleti díj , rezsik , stb....és ezt mind a haszonból !(plázában vagyunk , kiadás horibil)

Hát ez is ugyan olyan kemény , mint az hogy minden ingyen kéne!

Én elhiszem , hogy kevés pénz jut már ezekre a cikkekre, de Én magamból indulok ki, ha nincs pénzem , nem megyek soppingolni ,nem fájdítom a szívem , főleg nem cigánykodok , hogy a feltüntetett ár töredékéért akarom megvenni , ennek hangot adva , na és persze , ha nemleges választ kapok , még oltom is az eladókat !

Na EHHEZ IS POFA KELL!

2012. ápr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%
Mert nem tanították meg velük hogy semmi sincsen ingyen.Az élet egy verseny , egy küzdelem.Örökös harc.Én tudtam harcolni , elérem a céljaimat.Ma olyan jó anyagi körülményeket teremtettem mely sokkal jobb mint az átlag magyaroké.Meg kell tanulni küzdeni.Fontos a találékonyság , kreativitás , de a legfontosabb az akaraterő.
2012. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

jaja... ismerős... -adhatkaphat.hu a másik oldal.


Sokszor volt, hogy cseretárgyat elküldtem, aztán a túloldal szaaart bele elküldeni az én dolgomat...


Utána meg eltünnek.

Meg igen, úúúgy marják egymást, mintha az életük függene rajta, aztán meg csodálkoznak, ha a felajánlók inkább a vaterát keresik fel....


Magyarország... én így szeretlek... vagy nem.

2012. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

A szívesség.net oldalon a legtöbben munkanélküliek, szegények. Azért írnak oda, mert máshogy nem tudják megszerezni azokat a holmikat, amikre szükségük van. Nem tudhatod, hogy milyen más dolgok vannak, amit azok az emberek a kevés kis összespórolt pénzükből már megvettek maguknak és mi az oka, hogy pl. a mosógépet már nem tudják megvenni.


A babaruha, babaholmi meg az a kategória, ami ha felnő a gyerek, utána már nem szükséges, sokan vannak, akiknek csak a helyet foglalja otthon és szívesen elajándékozzák másnak. Valahol a bútor meg a háztartási gépek is ilyenek, pl. költözéskor stb. már nincs szükség rá.


Egyébként én azt tapasztaltam, hogy a szívesség-neten a kéréseimre hamarabb reagálnak, mint a felajánlásaimra, pedig olyan dolgokat ajánlottam fel, amik hétköznapi élethez fontosak, pl. ruha, cipő, írószer stb.

2012. ápr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

a napokban olvastam nem a szivességen hanem másik oldalon, hogy egy néni írja, hogy a felesleges dolgokat adják már neki, mert ő azt pénzé tenné kis nyugdíj-kiegészítésként.


Oké, hogy rá van szorulva a pénzre, de ne tegye már közzé, hogy azért akarja az ingyen tárgyakt, hogy eladja.



A ruhásakkal mint írtam nincs bajom őket nem is szólnám meg.

2012. ápr. 4. 11:31
 10/16 anonim ***** válasza:
szerintem az adhat-kaphat lesz. vagy legalább is egy hasonló oldal
2012. ápr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!