Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal párok! Akik családi...

Fiatal párok! Akik családi házat vettek, Nálatok mennyi időbe telet a felújítás, amikor már belehetett költözni? Mivel kezdtetek?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 10. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Azzal kezdtük, hogy leromboltuk. Ez volt a legdrágább.


Aztán építési törmelékből és egyéb építési anyagokból felhúztunk egy kisebb, de praktikusabb (félig-meddig passzív házat)

A napkollektort meg a barátnőm tervezte és kivitelezte szétbontott alu dobozokból, csak az üveget kellett hozzá megvenni.


Úgy 1,5 hó után lakható volt a rendszer.

2012. ápr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

1,5 hó alatt törmelékből felhúztatok egy házat? Ejha.

Most bajban vagyok, hogy irigykedjek-e vagy ne. :)

2012. ápr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Én a villany-t húztam újra meg a gázt. Ez talán a legveszélyesebb.

Aztán jött a többi is, Víz, Fűtés, Vakolás ahol kellet, Festés, Burkolás

3 Hónap. De csak mert az anyagiak így álltak rendelkezésemre.

Még annyit megjegyeznék, hogy kb. egyik mester ember munkájával sem vagyok megelégedve.

Persze tudom olcsó húsnak, de ahol ilyen volt ott nem is vártam csodát, viszont volt ott nem csak olcsó hús.

Ma már nem így állnék hozzá.

Ja és beköltöztem, de még messze nincs kész ;) Talán nem is lessz soha :)

Idén sör kollektor, autó bejáró, terasz , ház szigetelés :D

2012. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt nehéz dolgunk. Az alapanyag tényleg építési törmelék, de porítva és újrakeverve teljesen használható elemeket lehet belőle alkotni.


Nem kell irigykedni. Egy új újrahasznosítási eljárást teszteltünk, ami szuperül működik.

2012. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én másfél hónapot akkor is keveslek egy új ház felhúzására, lakhatóvá tételére a nulláról indulva. Pláne ha az építőanyag is saját kezűleg készül.

De biztos maradi vagyok.

2012. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még az engedélyek sincsenek meg ilyen hamar.
2012. ápr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy lakható volt nem egyenlő azzal ,hogy laktuk is.

Igaz, aludtunk 1-2 éjszakát, de akkor még az áram nem volt rendben és a vezetékes víz.


Az épületgépészet volt a legrázósabb része, mert energetikai újításokat vezetünk be. A házunk gyakorlatilag egy környezetvédelmi diplomamunka. És még olcsóbban is kijöttünk, mint amennyit szántunk rá.

2012. ápr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7.

Mekkora alapterületű a ház? Nincs róla esetleg valami publikus képe?

2012. ápr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne bővebb infó erről a házról, ill. az is mennyire macerás ilyet engedélyeztetni.
2012. ápr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én régi parasztházat, majd 1 év alatt. De igazából csak a pénz fogyott el, azért huzodott ennyi ideig ...
2012. ápr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!