Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem nagymamája halála...

A feleségem nagymamája halála esetén én is igénybe vehetem a 2 nap rendkívüli szabadságot?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem!
2012. ápr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2012. ápr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, csak a feleséged.
2012. ápr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Az en nagypapam halalakor a lanya ferje volt az elso aki megkapta a ket napot.Azt nem tudom torvenyesen jar e, de ez az undorito alak valahogy megcsinalta.
2012. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. ápr. 11. 14:45
 6/8 A kérdező kommentje:

Most találtam éppen,remélem nem baj,hogy megosztom veletek:

A munka törvénykönyvének 107. paragrafusa szerint mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettség alól közeli hozzátartozója halálakor, esetenként két munkanapon át. Közeli hozzátartozónak minősül ebben az esetben a házastárs, az egyenes ágbeli rokon, a házastárs egyenes ágbeli rokona, az örökbe fogadott, mostoha vagy nevelt gyermek, az örökbefogadó, a mostoha és a nevelőszülő, a testvér, valamint az élettárs. A kieső időre a munkavállalót távolléti díj illeti meg. Arra viszont figyeljünk, hogy ezek a napok nem csökkentik az éves rendes szabadságkeretet. Ilyenkor ugyanis jogi értelemben nem szabadságon vagyunk, hanem csak mentesülünk a munkavégzés alól. Célszerű a halotti anyakönyvi kivonatot lemásolni, mert esetleg igazolásként kérheti a munkáltató.

2012. ápr. 11. 14:46
 7/8 A kérdező kommentje:
Amennyiben jól értelmezem,akkor jár neki is, mert "a házastárs egyenes ágbeli rokona" nem?
2012. ápr. 11. 14:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Jár a +2 nap rendkívüli szabadság, mert a cégem megadta, csak be kell vinnem a halotti anyakönyvi kivonat fénymásolatát!
2012. ápr. 19. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!