Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a munkáltató megszünteti a...

Ha a munkáltató megszünteti a munkaviszonyomat rendkívüli felmondással, mialatt én TGYS-en vagy GYED-en vagyok, akkor az elmúlt 1 évre járó szabadságot (azóta nem dolgozom) ki kell fizetnie?

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyed alatt két módon szüntetheti meg a munkaviszonyodat: a határozott időre szóló szerződésed a gyed folyósítása alatt jár le, vagy a gyed folyósítása alatt a munkáltató jog utód nélkül szűnik meg. A rendkívül9 felmondás egy olyan munkajogi kategória ami akkor indítható el, ha a munkavállaló a munkával kapcsolatos kötelezettségét vétkesen megszegte. A rendkívüli felmondást a munkáltatónak indokolni kell, és az indok nem lehet mondva csinált. Számomra nem igazán elképzelhető, hogy egy munkahelyétől távollévő dolgozónak olyan indokkal meg lehet szüntetni a munkaviszonyát ami aztán a bíróságon is megállja a helyét. A munkaviszony megszűnése az egyetlen olyan eset amikor a ki nem vett szabadságot pénzben meg kell váltani.
2009. nov. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nagyobb kérdés valóban az, hogy mi az, hogy megszünteti a munkaviszonyod? Ebben igaza van az előttem szólónak.

járj utána, ne hagyd magad!

2009. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

akkor csak annyi időre járna a szabi, ameddig nem rúgott ki.

engem kölcsönzőcég akart kirúgni tgyás alatt, a sarkamra álltam, megmondtam, hogy perelni fogok, nem is rúgtak ki, úgyhogy meg fogom kapni a szabijaimat majd. ha egy kicsit erélyesebb vagy, el fogsz tudni érni bármit, ha erről van szó nálad is.

2009. nov. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!