Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan szülőkr...

Mit gondoltok az olyan szülőkről, akik a saját gyerekeiken reagálják le a napi stresszt? Nem gusztustalan dolog ez?

Figyelt kérdés
Nekem nincs gyerekem, de sok szülőnél láttam azt, hogy minimális jóindulat, megértés nélkül közelednek a gyerekhez, ha az éppen „rossz fát tesz a tűzre”, azonnal barbárok módjára leüvöltik a fejét, meg megy nagyban a pofozkodás, a gyerek nagyobb büntetést kap annál, mint amennyit reálisan érdemelne, mégha az elnézést is kér, megbánást tanúsít. De tapasztaltam már én olyat is, hogy a drága „édesapa” trágár szavakkal minősítette a gyerekét, minden ok nélkül, egyszerűen olyanja volt. Létezne erre más magyarázat, mint az, hogy az ilyen szülők a saját gyerekeiket használják lábtörlőnek?
2012. ápr. 10. 23:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos sok ilyen eset van.Ezért lesz egyre több és egyre több és egyre több idióta ember.A gyerek ilyenkor azt tanulja meg,hogy nem érdemes tisztességesnek lenni,mert így is,úgy is büntetést kap.

Egy kicsit off,de a másik dolog,amin hülyét kapok az az,amikor az anyukának az új pasija fontosabb a gyereknél.Na,az kész.Ilyenkor néhány nőt szívesen elköttetnék,hogy soha ne lehessen gyereke.

2012. ápr. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
De, szörnyű ez. Csak sajnos sok szülő annyira feszült és ideges a napi taposómalom után, hogy képtelen annyi türelmet tanúsítani, amennyit kellene. Én is agybajt kapok, ha 10 óra meló, bevásárlás, főzés, pakolás után százszor szólnom kell, hogy álljon már neki a leckének... Ha nem is üvöltöm le, de biztosan megemelem a hangom.
2012. ápr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár az én apám pont ilyen volt, de szerintem elég ritka az ilyesmi.

Elégedetlenek az életükkel, legszívesebben lelépnének, és új életet kezdenének. Haragszanak az egész világra, mert nincs lehetőségük változtatni, ezért idegesíti őket minden apróság.

2012. ápr. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Jártamban keltemben én is belefutok ilyenbe.

Azaz - inkább a szomorú igazság az, hogy sokkal több rossz példát látok, mint jót.

Minden franckarikához manapság iskola, meg vizsga kell, sajnos a gyermekneveléshez nem. Pedig a társadalmunkat, az emberiséget összességében ezzel lehet csak igazán elrontani.

Ma már a szülőkből kifogyott a hűség, a ragaszkodás, a gyermekeikre is afféle módszerekkel próbálnak hatni, mint amilyenekkel őrájuk hatnak fentről.

Kezdődhetne ott a kérdés, hogy a család szerepe manapság vajon mi az emberek szemében?

A béke szigete? Vagy egymás szekálásának a legjobb terepe? Vagy idegesítő hülyék, bosszantó közeli idióták társulata?

A család szerepe veszélyesen elferdült. Egy egészséges családban a gyerekekkel ilyen nem történhet. De olyan sem, hogy a gyerekek válnak szentekké, és a férj/feleség elhidegül egymástól.

Szóval nagyon nehéz ez a kérdés, és nem csak a gyerekek védelméről kell itt beszélni, hanem a családéról elsősorban. A gyermekek a szülők kapcsolatának gyümölcsei, és az a "gyümölcsfa" menet közben, míg a gyerekek felnőnek sem száradhat el. Ugyanis továbbra is az marad a gyümölcsök tápláló ereje. Ha a szülők kapcsolata elszárad, ott már bármi szörnyűség előfordulhat.

2012. ápr. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Undorodom én is, ha ilyet látok, hallok. Oké, hogy nehéz lehet szülőnek lenni, de én majd akkor vállalok gyereket, ha felkészültnek érzem rá magam, és abban az is benne van, hogy nem nézem (verbális) bokszzsáknak.
2012. ápr. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez ismerős helyzet nagyon is... 15 éves lány vagyok. a szüleim 5 éve elváltak. Apámat nagyon szeretem, mert sosem bántott, és nagyon szeret engem. Ennek ellenére válás után anyámmal kellett maradnom. Anyám szó szerint elmebeteg. Nagyon sokszor vert már meg. Én nagyon félek tőle. Volt olyan, hogy azért vert meg, mert annyit mondtam csak, hogy nem tetszik, ahogy be van rendezve a szobám, és át akarom rendezni, Persze ő olyan volt, mint mindig, ideges, feszült, rosszkedvű, stb... Szóval ezért a mondatomért nagyon megvert. Még kést is fogott rám. Mindegy.. a lényeg, hogy nincs egy nyugodt napom, kivéve ha apámnál vagyok. Anyámnak rengeteg idióta gondja van.. Pl. h nincs pénze.. Hát könyörgöm, nem beteg, elmehetne dolgozni, de ő lusta, és ezt a problémáját is rajtam vezeti le.. Persze pszichológushoz nem hajlandó menni, mert szerinte neki nincs baja.. Úgyhogy remélem, vagyis kívánom, hogy más gyereknek sohase legyen ilyen anyja!
2012. ápr. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért van, mert olyan helyzetbe kerültek, hogy márélni is utálnak. Utálnak mindent és mindenkit,a gyerekük is hidegen hagyja őket(ilyenkor pedig jó lenne, ha a rokonai észrevennék a bajt, nem egyszerűen leh.lyéznék azt el van intézve!) Másik lehetőség pedig, hogy nem látod az előzményeket. Lehet, már a sokadikrászólás után csattan el a pofon, mikor végleg elfogy a szülő türelme, de te csak annyit látsz, hogy egyszer nem fogad szót,és máris ordítás...
2012. ápr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

A szülők egyszerű emberek, és a gyerekcsináláshoz nem kell jogosítvány.

Apám engem ki szokott gúnyolni, mindenki előtt.

Szar ügy.

Amit tenni tudok, hogy én nem viselkedem így a gyerekemmel. A múlton nem tudok változtatni, de a jövőn igen.

2012. ápr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt gyerekkoromban, hogy anyám munkahelyi feszültséget rajtam vezetett le - apám rá is szólt, vita is lett belőle - viszont utána napokig bocsánatot kért és láthatóan nagyon bántotta.


Az szerintem valamennyire természetes, hogy a családra kihat az egyéb stressz.


Pár éve, amikor apámnak meghalt a húga és a temetésre mentünk, apám természetétől elütően kötekedős, türelmetlen volt. Anyám jól össze is veszett vele, én nem reagáltam, mert egyértelmű volt, hogy a gyász hozza ezt elő belőle és nem gondolja komolyan. Viszont anyámmal összevesztem, hogy igenis maradjon csendben és viselje el, mert ez most nem róla szól, ez tipikusan aza helyzet, amikor megértőnek kell lenni, akármilyen bicskanyitogató is most apám stílusa.

Aztán idővel visszarázódott apám - de nem hibáztatom érte, látszott, hogy nagyon ki van.

2012. ápr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jókat írtatok. :)


Én is most azon filózok, hogy ez hogy szokott kinézni. Pl. adott egy szülő, akit a főnöke jól lejárat a munkahelyén. A főnökének ugye nem mondhatja meg az ember, hogy mekkora barom, ehelyett gyűlik benne egész nap a méreg, puffog magában, s mikor hazaér, a gyerek valamiért visszaszól neki, na akkor végleg kifakad... Szerintem sokszor ez történik. A gyereket jól meg lehet szidni, meg lehet verni, következmények nélkül, ő nem fog visszaütni, nem fog kidobni, és mindezt teszi úgy a legtöbb szülő, hogy ő csak "fegyelmez".

2012. ápr. 11. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!