Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi kellene ahhoz hogy saját...

Mi kellene ahhoz hogy saját bankot nyissak? Miért tünik úgy hogy elérhetetlen dolog?

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
pl.lekéne raknod párszázmilliárdot,aztán kezdheted az engedélyeztetést...azt hiszem már az első pontnál gondjaid lennének.
2012. márc. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

De: ha van pár 10 milliód, esetleg pár 100 milliód, akkor bemehetsz (talán) valamelyik Szövetkezet-hez, amelyik "befogad" tulajdonos-társként. (Ezek általában több "kisebb" pénzes cég, vagy magánszemély Szövetkezése, bár nem szívesen fogadnak maguk közé újat, különösen, hogy ma szinte minden banknál vissza-esett a hitel-felvevők aránya, és ugye ők a hitelt kérők által fizetett kamatokból gazdagodnak)

2012. márc. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első körben RT-t kell alapítanod, majd le kell tenned biztosítéknak 2.000.000.000 Ft-ot. (azt hiszem ez jelenleg a minimum), engedélyek, bankfiók, alkalmazottak, és indulhat a buli.
2012. márc. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon már így is sok bank van. Gondolom azért akarsz bankot, mert azt látod hogy a bankárok gazdagok, de ez közel sincs így. A történelem során bankból ment csődbe a legtöbb az üzleti vállalkozások közül.


Igazából nincs a világon olyan hely, ahol ne lennének ott a bankok, mert a hitel minden gazdaság motorja. Hitel nélkül egyszerűen leállna minden.

2012. márc. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a kommenteket,válaszokat!ugye énsem gondoltam ezt komolyan csak érdekeltek a feltételek,az állam leesett mikor olvastam a sok 0ás számot!
2012. márc. 24. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!