Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék örülni?

Hogy tudnék örülni?

Figyelt kérdés

Kb. 5 évvel ezelőtt ismerkedtem meg egy férfival. Először csak haverok voltunk. Aztán amikor már többet beszéltünk magunkról kiderült, hogy mindketten egy rossz házasságban vagyunk már csak megszokásból. Mindkettőnknél ugyanaz volt az ok, nálam a férjem, nála a felesége volt alkoholista.

Mielőtt valami megkérdi, hogy akkor minek mentem hozzá? Az elején még nem ivott, csak amikor elvesztette a munkáját, akkor szokott rá, utána ugyan talált másik munkahelyet, de az italt többé nem tudta letenni. Hát ezért mentem hozzá. Hogy a felesége miért iszik, azt nem tudom.

Miután tisztáztunk a viszonyunkat. Úgy döntöttünk, hogy elválunk és megpróbáljuk együtt. Nekem nincs gyerekem, és a férjem sem nagyon akadékoskodott, így hamar elváltunk. Neki van egy lánya, vele jóban vagyok. De a felesége ott tett neki keresztbe ahol csak tudott, így csak az idén februárban mondták ki a válást.

Tulajdonképpen 4 éve várok arra, hogy szabad legyen, azóta húzódott a válás. Azóta az volt a leghőbb vágyam, hogy végre szabadon vele lehessek, és végre lefekhessek vele, ne legyünk házasságtörők.

Ezért nem értem, hogy mi történt velem. Ugyanis, most, hogy végre elérhető közelségbe került az együttélés, valami megváltozott bennem. Nem tudok aludni, gyomoridegem van. Akkor nem érzem, csak az idegességet, ha dolgozik, mert 12 órás műszakokban dolgozik, és akkor nem találkozunk aznap. A legszebb, hogy a múltkor azon kaptam magam egy hipermarketben, hogy idegen férfiakkal flörtölgetek, amit azelőtt sosem csináltam. Az együttélésre vártam 4 évig, most meg nem tudok neki örülni. Vagy csak bepánikoltam, mint a menyasszonyok az esküvő előtt? Én nem pánikoltam az esküvőm előtt, de lehet, hogy ez az. Nem vagyunk már mai csirkék, szóval nem igazán értem, hogy mi történt velem? Volt már valaki ilyen helyzetben?



2012. ápr. 11. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Első gondolatként ami eszembe jutott, hogy talán csak annyi, hogy végre "szabad" vagy, szabadon tehetsz bármit, bárkivel,és attól ijedtél meg, hogy újabb kötöttségbe "kell" ugranod? hiszen ezt már szinte "megköveteli" a helyzet????Csak tipp,,,ennyiből sajnos mélyebb következtetéseket nehéz lenne levonni, hogy benned mi zajlik, és miért
2012. ápr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
osztom az első véleményét. lehet, hogy megijedtél az elkövetkezendő jótól. Ne add még fel, várd ki, hogy mi lesz. Sok boldogságot nektek, rátok fér :)
2012. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"hiszen ezt már szinte "megköveteli" a helyzet????"


Ezzel megoldottad a gondomat. Csak nekem nem jutott eszembe. De ez lehet a bajom. Hogy most már muszáj vele összeköltözöm, hiszen mégis csak miattam vált el. Ettől ijedtem meg. Kösz.

2012. ápr. 12. 13:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit :) és akkor most mit fogsz tenni?????
2012. ápr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Összeköltözöm vele. Csak ha esetleg mégsem megy együtt, akkor már nem lesz lelkiismeret furdalásom amiatt, hogy szakítok vele. De erre még gondolni sem mertem eddig, mert csak arra gondoltam, hogy miattam vált el, ergo most már vele kell maradnom. Mert hát ugye az is benne van a pakliban, hogy mégsem lesz olyan jó együtt. De ezt még nem tudom. Úgyhogy adok egy esélyt magunknak.
2012. ápr. 12. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Remek döntés, bár ha megengeded egy kis biztatást adnék útravalónak a kis élettapasztalatommal :D Sokkal több pozitívummal állj hozzá kettőtök kapcsolatának, mert most már kezd olyan érzésem lenni, hogy talán azt sem ismered be magadnak: de hogy ne legyen bűntudatod "gyorsan" letudod ezt az együttélősdit és majd keresed a hibákat, hogy megerősítsd:Te megpróbáltad de nem ment, hát legyen vége :) Bár ezt már lehet én magyarázom bele? De tényleg állj hozzá több örömmel, és hittel!!!!!!!
2012. ápr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. Igyekezni fogok.
2012. ápr. 13. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!