Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért borultam ki ezen ennyire?

Miért borultam ki ezen ennyire?

Figyelt kérdés

Húsvétkor történt, hogy először jártam a sógornőméknél, párommal és szüleivel. Párom nővére most várja a 3. babát, erről ment a társalgás, meg a nagyobb gyerekekről, a nagyszülők meg a gyerekeikről anekdotáztak. Engem szabályosan a sírás kerülgetett... Körbenéztem, láttam, milyen szépen alakul a házfelújítás, és minden milyen szép és jó. Arra gondoltam, mi mikor tartunk itt? Én 23 leszek, párom 28. Nővére ennyi idősen már anya volt. Tudom, nem verseny, de úgy érzem, mi évek múltán sem leszünk előbbre. Albérletben lakunk, most nincs is munkám, nem tudtunk előtte sem félrerakni szinte semmit, megtakarításunk az összeköltözés előttről van, az is nekem. Páromat nem izgatja a jövő, ő még gyereknek tartja magát, semmire nincs gondja. Baromság, de még az is zavart: szóba sem került, hogy és mi mikor akarunk babát? Tudom, mást meg épp az zavarná, ha ezzel cukkolnák...

Mikor hazaértünk, félrevonultam bőgni. Nem tudom, mitől akadtam így ki. És azóta sem rendeztem le az érzéseimet. Azt tudom, hogy nem rosszindulatból irigylem az életüket.

Ti voltatok esetleg hasonló helyzetben?


2012. ápr. 11. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi 6 éve hogy együtt vagyunk,de még mi sem költöztünk össze,szerintem ő nem is akar,mindig az van hogy jövőre,vagy más kifogásokat talál.Én 25 ő 27 éves,gyerek még nincs,pedig én is szeretnék már.....
2012. ápr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mit mondd, ha megkérded, tereli a témát? Az én párom is nagy nehezen ment bele az összeköltözésbe, eleinte akarta, aztán -némi szülői ráhatásra- már az említése is tilos volt. Tiszta csoda, hogy összeköltöztünk.
2012. ápr. 11. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is voltam így, amikor a bátyám a terhes feleségével ült a kanapén a kandalló előtt... Én kb. 27 lehettem. Én nem buktam ki ennyire, de olyan szorongató érzés volt, hogy mi lesz velem? Egy picit sem irigység, örültem nekik, csak kicsit aggódtam a saját jövőm miatt. Úgy nézett ki teljesen reménytelen, kilátástalan ilyen téren minden. 4 év múlva pedig házasság, baba, lakás. És azzal akivel akkor voltam, tehát ne aggódj. Most kezd benned tudatosodni, hogy már családra vágysz, egy-két nehéz pillanatod még lesz, mert egyre erősödik majd a belső kényszer, hogy babaaaa:) De ez normális, és meglátod néhány év (hónap) múlva bármi megtörténhet. Akár mással. Azt már neked kell irányítani, hogy merre haladsz. Csak okosan, és fel a fejjel, nem vagy elkésve!
2012. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én elmúltam 30 éves, amikor mindkét tesóméknál megszületettek a gyerekek ( fiatalabbak nálam), és szinte az összes barátnőm, ismerősöm családot alapított. Azt számolgattam, hányan vannak még korombéliek, akik hasonló cipőben járnak, mint én. Egyszer csak elfogytak. Én 28 évesen hagytam ott egy 8 éves kapcsolatot, utána kezdtem új életet egy másik férfi oldalán. A kisfiamat 33 évesen szültem, és boldogabb vagyok, mint valaha. Egyáltalán nem sajnálom azokat az éveket, amik úgymond "kiestek", mert azok is a tapasztalataimat gyarapították. És hát: jó munkához idő kell:)
2012. ápr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok.Eleinte azt is mondta hogy azért nem mert nincs állandó munkám,neki kb 4 éve van egy helyen,nekem nyár óta van folyamatos munkaviszonyom,de ez állandó szóval nekem nem mondanak föl.Akkor hogy nem tudnánk megélni és hogy majd nem tudunk spórolni...Amennyit odaadunk szülőknek menne a rezsibe és egyebekbe,meg ugye hitelt nem venne föl,de át akkor sose lesz saját lakásunk(kisebb faluba lakunk,1 milláért egy jó kis lakásoz juthatnánk)Az össz.: fizetésünk kb 185.000.Szerintem ebből meg tudnánk élni....
2012. ápr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sajnálatos, hogy ilyen nehéz más örömének örülni,és inkább azon sírunk, hogy nekünk még nem ez jutott.
2012. ápr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!