Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ezen megsértődni?...

Miért kell ezen megsértődni? Megint mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés

Feleségemmel 10 éve vagyunk házasok, van egy 8 éves lányunk és 4 éves iker fiaink.

Mostanában nagyon fáradékony, panaszkodik a házimunkára, nehéz a gyerekekkel stb. Felajánlottam neki, hogy keressen 4 órás munkát, mivel én jól keresek. Ezt nem így mondtam, hanem (szerintem) finoman; hogy nekem sokat jelentene egy kipihent, boldog feleség - erre elkezdett velem kiabálni, hogy ő sosem lenne ingyenélő, mit képzelek én róla!

Most is kb 3x annyit keresek, mint ő. Közös számlánk van külön kártyával, sosem kérdezgetem, mire költ ezután sem tenném.

Ez tényleg ilyen sértő?

Kérdezzek rá újra vagy hagyjam a fenébe?


2012. márc. 20. 20:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%
Más ott a baj.Nem ez a baja hidd el tapasztalat.
2012. márc. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
34%
A mai fiatalasszonyok mindenen megsértődnek! A feleséged belefáradt az otthon létbe és ezért ingerült. Ha nem is megy el dolgozni,de társaságba kellene járnia. Lehet,hogy otthonra segítség is jó lenne neki.
2012. márc. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
86%
Igen, belefáradt. És olaj volt a tűzre ez a higgadt, racionális megoldás (amivel egyébként nincs gond, nem volt bántó), de pont az ellenkezőjét kapta szegény. "segítséget kért", mert kicsit elege van, és te segítőleg felvetetted, hogy még többet legyen otthon... Első körben, kicsit mentesítsd a házimunka alól, nem kell beleszakadni, egy-egy gesztusnak is örülni fog, virág, kis együtt töltött idő, vagy teremtsetek alkalmat, hogy kicsit kimozdulhasson, egyszóval kicsit had legyen nő, ember, ne csak anya, és feleség. De semmi ben nem hibáztál egyébként!
2012. márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
49%

Hagyd ott, és vegyél engem feleségül! :)

Komolyra fordítva a szót: ha egy picit is odafigyelsz arra, amit a feleséged mond, láthatod, hogy nem a munkáját sokallja, hanem a házimunkát. Ha anyagilag tényleg ilyen jól megy, inkább takarítónővel vagy bejárónővel segíts neki!

2012. márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

2.: most 8 órában dolgozik, ezért fáradt

1.: én is erre gondoltam, de most minden klappol nálunk. Az egész hetet együtt töltöttük (kivettük a 3 napot), nagyon jól éreztük magunkat.

2012. márc. 20. 20:36
 6/35 anonim ***** válasza:
93%

Ha mindenaron melozni akar, - mert valamiert neki ez fontos - es tenyleg megtehetitek, vegyetek fel bejaronöt, aki bizonyos idöben jön es takarit, stb... Sokfele megoldas letezik a dologra.

De az is lehet, hogy tenyleg mas a baja, ezt abbol tudod majd leszürni, hogy a fenti felajanlasokra is valami kibuvoval fog jönni. Akkor szimplan kifogast keres, es a kapcsolatotokkal lehet vmi bibi, lehet, hogy több idöt kellene egymasra szakitanotok kettesben? Lehet, belefasult a mindennapokba es egy kis valtozatossag - gyerekek nelkül - kell neki, hogy visszalendüljön a hangulata a normalis kerekvagasba?

2012. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
89%
Bejárónőt javaslom. Hatalmas segítség! Szeretne ő jó háziasszony, anyuka, feleség és szerető is lenni, de nem megy mindig így együtt. Ha a munkája megmaradhat, a lelke is boldog lesz, ezért inkább jöjjön egy segítség a háztartásba, semmint kevesebbet dolgozzon. Tudod, elég ritka a 4 órás munka, nagyon nehéz lenne találni ilyet!
2012. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
72%

ne 4 órás munkája legyen hanem bejárónő,néha bébiszitter


hidd el,megéri azt a pénzt,még ha rá is megy az ő mostani fizuja fele,és csak annyi plusszt tesz a kasszába mint ha 4 órában dolgozna

2012. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

A bejárónő jó ötlet, én is gondoltam rá. Attól féltem, hogy nem tetszene neki, ha egy idegen tenne-venne a házunkban. De felvetem.


Vannak nagymamák, megbízhatóak és imádják az unokákat. Amióta az ikrek nem szopnak(talán 2,5 éve) azóta minden hónapban együtt töltünk egy hétvégét szombat reggeltől vasárnap estig.


Annak örülök, hogy ezt nem látjátok olyan nagyon sértőnek, mint én először gondoltam.

2012. márc. 20. 20:58
 10/35 anonim ***** válasza:
72%

"Felajánlottam neki, hogy keressen 4 órás munkát, mivel én jól keresek"


Pontosan hogyan fogalmaztál?

2012. márc. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!