Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a bátyám? Ti foglalko...

Normális a bátyám? Ti foglalkoznátok vele ezek után?

Figyelt kérdés

Együtt élek a párommal, havi 3-4x járok otthon. Van egy tizenéves húgom és egy 27 éves bátyám. Húgommal jóban vagyunk, párom a húgaként szereti. Bátyám fura szerzet. A net és a tv-n kívül más nem létezik a számára, diplomás munkanélküli. Ha a párommal járunk otthon, soha nem mutatkozik, le sem jön a szobájából. pl. most húsvétkor az egész napot ott töltöttük, akkor szaladt le 1-2 percre, mikor megneszelte, hogy elmentünk sétálni. Még enni sem jön le, ha ott ebédelünk, inkább koplal. Van olyan, hogy egyedül járok otthon, akkor sem jön le köszönni. Egyszer 3 hónapig nem láttam egyhuzamban, úgy, hogy hetente hazajártam. Párommal 2 év alatt köszönésen kívül 1 szót nem váltott.

Tényleg már beteges az elzárkózása az emberektől, elhanyagolt a külseje, a neten éli az életét és barátai sincsenek. Nekem kéne felmennem az odújába és köszönni neki?


2012. ápr. 11. 18:41
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
és letölteni sem fog tudni. Egyszerűen unatkozni fog. Egész nap meg nem hiszem, hogy tévét néz.
2012. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
63%
Sajnálom, de nekem a kulcsi családírtó személyisége jut erről eszembe. Beteg, nem normális, de erről nem lesz könnyű meggyőzni.
2012. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Felvetem ezt a net kikapcsolásos dolgot a szüleimnek, aztán meglátom, mit valósítanak meg belőle. (Meg a pszichológust is, bár oda meg erőszakkal nem lehetne elvinni, az a baj...)

Tv-t azt úgy is nézi, hogy csak 3 csatorna van, mert az emeleten lévő tévén nincs adapter, csak anyámékén, így ott csak alapcsatornák vannak. Mégis azt is elnézi, a való világot, meg ilyen sz*rságokat.


17-es: Matek-töri szakos.

2012. ápr. 11. 20:04
 24/36 anonim ***** válasza:
0%
Hány havonta szoktad ezt a kérdést feltenni?
2012. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Igen, volt már ilyen kérdésem, gondoltam, hogy lesz, aki szóvá teszi. Épp most megint eszembe jutott. Sajna a probléma meg azóta is fennáll és igazából nem is tudom, mit remélek.
2012. ápr. 11. 20:22
 26/36 anonim ***** válasza:
11%
Írd még ki 50-szer a kérdést, akkor talán megoldódik.
2012. ápr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
70%
Ha zavar,nem kell rá válaszolni.Imádom az ilyen rosszmájú embereket.
2012. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
24-es vagyok. Kivételesen pont nem rosszmájúságból kérdeztem, csak emlékeztem rá, hogy már volt ez a kérdés pár hónappal korábban. Szomorú, hogy azóta sincs semmi változás. :-/
2012. ápr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Végigolvastam mindent, a válaszokat is. Hát, nehéz ügy. Szerintem is komoly a probléma, én arról sem vagyok meggyőződve, hogy ez sima depresszió. Az már nagyon súlyos, hogy ha meglátja a kérdező párját eliszkol gyorsan a bicajjal. Kb. egy néhány éves kisgyerek viselkedik így, de az legalább nem dühöng és esetében még van rá esély, hogy viszi valamire.

Sajnálom kérdező, de szerintem ha szüleid nem tesznek semmit, akkor nincs mit tenni. Amíg őket nem zavarja jobban és eltűrik, addig te nem sokat tehetsz. Max. a húgodat veheted magadhoz, ha van erre lehetőséged.


Egyébként nem is értem. Biztos nem hü.lye a bátyád, ha diplomája van és a matek is megy neki.

Exem matematikus, ő se semmi, csodaszámba megy, hogy néha elmegy vásárolni, rajtam kívül mással nem is beszél, de azért nem szalad el az emberek elől. A kötelező családi programokon is megjelenik, most húsvétkor is rángatta az anyja mindenhová (már felnőtt ember, csak az ő anyja ilyenkor összejövetelt rendez és sokkos állapotba kerülne, ha a zseni kisfia nem jelenne meg a díszes társaság előtt), utálta az egészet, de mégis megtette.


Azért ez már túlmegy egy határon, hogy a testvéred nem is dolgozik. Rendben, nem könnyű munkát találni, de diplomája van! Biztos vagyok benne, hogy ha akarna, találna valamit.


Esetleg próbálj meg ezen az oldalon írni a pszichiátereknek: orvostudakozo.hu


Tartok tőle, hogy hiába kapcsolnátok ki a netet, akkor még annyi szórakozása sem lenne, teljesen bele őrülne, vagy idővel belenyugodna és még jobban elhagyná magát, és egész nap a való világot és hasonlókat nézné. Ami már önmagában is szégyen, nem is értem, hogy egy diplomás ember, akit ráadásul érdekel a történelem és a matematika is, hogy képes azt nézni!


Egyébként fogadd őszinte részvétem. Nekem a szüleim isznak, velük van probléma, mert alig húznak ágyat és... hát röviden nem adnak magukra de emiatt már bűzlik az egész ház, szellőztetés sem segít, olykor már rémálmaim vannak, hogy beköltöznek majd a patkányok, bogarak vagy a szomszédok megérzik és nagy balhé lesz.

De neked sem lehet könnyű, együtt érzek veled. Szörnyű, hogy ennyire nincs mit tenni, úgy értem nincs igazán senki, akihez ilyenkor fordulni lehetne.

Azért szerintem próbálj meg az általam javasolt oldalon tanácsot kérni, akár pszichológustól is (kissé átfogalmazva, pár nappal később feltéve a kérdést), hátha tudnak valami olyat javasolni, amire mi ugye nem gondoltunk.

2012. ápr. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Testvéred súlyos depresszióban szenved, talán a bipoláris zavar és az önértékelési zavar a kísérője. Ezt már előbb észre kellett volna vennetek, sajnos orvosi segítségre lenne szüksége. Én ismerek egy hasonló esetet elég közelről, de a srác évek alatt még jobban magába zuhant, mint a testvéred, teljesen elvesztette a kapcsolatot a külvilággal, olyannyira bezárkózott a szobájába, hogy sokszor már wc-re is képtelen volt kimenni és egy vödörbe ürített, amit az anyja cserélt neki és tényleg nem viccelek, ez valós történet. Mindent megpróbált az anyja, de erőszakkal nem tudta elvinni pszichológushoz, teljesen beleőrült és gyakorlatilag elvesztette a fiát. Addig tegyetek valamit, amíg nem veszíti el mégjobban a kapcsolatot a külvilággal.


Egy kis olvasni való

[link]


[link]

2012. ápr. 12. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!