Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség, gyorsan! Anyával...

Segítség, gyorsan! Anyával nagyon összevesztünk, mert informatikán rám jött a köhögőroham aminél alig kapok levegőt, az oldalán fáj, és az ájulás kerülget. Bővebben lent, innentől folyt. Ki segítene?

Figyelt kérdés
Én azt hittem,asztma,és a régi puffantóm nem volt nálam. A tanár azt hitte,hiszti-vagy pánikroham,és anya is ezt hiszi. Sokszor veszekszünk,de ez nem hisztiroham volt,hanem majdnem megfulladtam,mikor kiengedett,pedig hánynom kellett. Most azt mondja,elege van,és itt akar hagyni. Mit csináljak,hogy megértse az igazságot ?
2012. ápr. 12. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan érzésem, hogy anyukádnak van oka azt hinni, hogy ez hiszti. Talán volt már erre precedens? Mert ok nélkül biztos nem gondolna ilyet.


Bár nem értem, miért hisztizne valaki informatikaórán? Mi okod lehetett volna rá? A tanár és anyukád mi alapján gondolja ezt?



Ezekkel az információkkal egészítsd ki a sztorit, mert így elég zavaros és egyoldalú.

2012. ápr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Sokszor volt hisztirohamod ezek szerint, ha most azt kell bizonygatnod, hogy ez nem az volt. Ha mégis hisztiroham lett volna, akkor azt már nem viselték volna el tőled, ezért kell nagyon vigyáznod, hogy ne az legyen.

Szóval itt most nem az a kérdés, hogy ez most konkrétan hisztiroham volt-e vagy sem, hanem hogy miért nem szabad neked már soha többet hisztirohamot kapnod? Különben ugyebár jön a bünti, anyud elhagy, stb.

Most kérdezem én, hány éves vagy? Ha informatikára jársz, kétéves már csak elmúltál. Kb akkortól növik ki a hisztirohamot a gyerekek. Szóval nagyon dacos, gyerekes viselkedés ez. Anyud is gyereknek tart, mert gyerekeknek való büntetéssel fenyeget (elhagy), ami egy gyereknek a világ összeomlását jelenti, és kétségbeesik tőle. De mi másnak is tartana, ha korábban annyit hisztiztél, mint egy gyerek?

Beteges ez az egész, és ideje újragondolni mindent, egy új szemléletmódot felvenni, és megkomolyodni, mert ha a segged vered a földhöz, az sem fog később segíteni semmin, majd meglátod.

2012. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Soha sem volt hisztirohamom,és egy dolgozattól sincs-ezt a köhögést reggel is éreztem,és anyu és a tanár nem hiszik el,hogy nem hisztirohamem volt.Gondolom abból következtették, hogy aznap ügyeletes voltam , órára se kellett volna mennem,de bementem megírni.
2012. ápr. 12. 14:22
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell őket meggyőzni, mert fölsöleges győzködnöd buta embert.


Tessék szépen elmenni a háziorvoshoz az asztma ügyében, és tessék kérni egyben egy beutalót a helyi Gyermek- és Ifjúsági Ideggondozóba is, ahol az asztmádon is tudnak segíteni, és anyukáddal való rossz kapcsolatodon is. (Mármint akkor, ha igazat mondtál itt és nem hiszti volt az egész.)


Válaszhatod első körben az iskolapszichológust is, ha értelmes ember és lehet vele beszélgetni.

2012. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem rossz a kapcsolatom anyuval,igaz,sokszor veszekszünk,de azok a viták nem komolyak. Mint mondtam soha nem volt hisztirohamom, de még hisztizni sem szoktam kb. 3 éves korom óta. Esküszöm, tényleg komoly vagyok,de anyu tudja,hogy nem rajongok az informatikáért, de soha nem tennék ilyet,mert ez rettenetesen gyerekes.
2012. ápr. 12. 14:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha az édesanyád ezt tudja, akkor az ő viselkedése gyerekes, és nagyon fájó, amit tesz, mert egy BETEG gyereket a betegségéért büntetni, azzal riogatni, hogy elhagy téged, nagyon durva dolog.


Én azt gondolom, hogy nemhogy jó kapcsolatod van az édesanyáddal, hanem éppenhogy elég rossz. Te áltathatod magad azzal, amivel akarod, az asztma azonban jelzi, hogy baj van.


De tégy, amit akarsz.

2012. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is fájna, ha nem hinne az anyám. A következő ilyen roham után én húznék az orvoshoz, mert nem tréfa dolog.
2012. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Értem,amit mondatok,de valószínűleg az "Elhagy"-hoz az is hozzájárult,hogy elég ideges volt,ugyanis a munkahelyén (szintén az iskolám) a napközis tanárpárja jól felhúzta.

Próbálok kedvesebb lenni vele,és természetesen orvoshoz is megyek.

2012. ápr. 12. 16:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Mindenképpen menj orvoshoz, mert egy ilyen roham (akármitől is alakul ki) végzetes is lehet, hisz nem kapsz levegőt..

ha anyukádnak jelzed hogy ezzel mindenképpen szeretnél orvoshoz fordulni talán rájön, hogy komoly dolog.

Ha esetleg mentális okai lennének az is komoly, ha fizikai egészségügyi az is.

Ha anyud nem visz, menj egyedül....

2012. ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,megoldódott a helyzet,teljesen átbeszéltünk mindent,hamarosan megyünk orvoshoz. Valószínűnek tartom, hogy ez asztma
2012. ápr. 12. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!