Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az mitől van, hogy tegnap...

Az mitől van, hogy tegnap este megint pánikrohamom volt (heves szívdobogás, ájulás érzés stb, ) Most meg olyan érzésem van mintha?

Figyelt kérdés
nem én irányítanám a testem, mozgatom a fejem és nem érzem, hogy mozogna, mitől van ez? És egész testemmel ez van, de 20 perc alatt elszokott múlni 16/f
2012. ápr. 8. 14:36
 1/5 Ancseszkava ***** válasza:
Szia,ez sajnos a központi idegrendszer zavara,pánikrohamnál sajnos ez is elég gyakori jelenség..:(
2012. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ezzel mit lehet csinálni?
2012. ápr. 8. 15:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Ki lehet gyógyulni belőle?
2012. ápr. 8. 15:46
 4/5 tetris ***** válasza:

A pánikbetegség azért diagnosztizálható nehezen, mert olyan sokféle megjelenési formája van. A heves szívdobogás, az ájulásérzés, és az, hogy úgy érzed, mintha nem lennél ura saját testednek, magadnak, ezek mind-mind ennek a tüneteti.

Szinte szó szerint ezeket éreztem én magam is. Szédülés, fejfájás, ájulásérzés, bizonytalanság, izzadás, belső remegés, álmatlanság, szívdobogás, hasmenés, reszketés, hideg kezek-lábak, ideglelés, stb. Elmentem a dokihoz. Kikérdezett alaposan. Aztán kaptam rá gyógyszert. Nem vált be. Írt másikat. Az már jobb volt, de nem az igazi. Felírt egy harmadikat. Attól jól vagyok, mostmár 23 éve tünetmentesen élek. Meggyógyultam.

Mélységesen együttérzek veled, tudom min mész át, hiszen én is megéltem ezeket.

Nem vagy buta ember, tudod te magad is, hogy mi a megoldás. A pánikbetegség lehet pszichés eredetű is, és lehet egy agyi anyagcserezavar miatt is. Ennek kiderítése pszichiáter szakorvos feladata, aki ezek után kiválasztja a számodra legmegfelelőbb terápiát.( gyógyszer, pszichoterápia, vagy mindkettő együtt)

Ha meg akarsz gyógyulni, akkor el kell menned, és kezeltetned kell magad. A pánikbetegség csak a legritkább esetben múlik el csak úgy magától. Sajnos inkább az a jellemző, hogy idővel egyre fokozódik, és mivel nem gyógyul az illető, egy idő után kialakul egy mély depresszió is.

Nem kellene ezt megvárnod. Inkább tessék a tettek mezejére lépni, és elmenni az orvoshoz. A lapok tele vannak olyan pszichiáterek hírdetéseivel, akik direkt a pánikbetegségre szakosodtak. Itt a neten is kismillió ilyet találhatsz. Hidd el, csak az első lépést nehéz megtenni. De valamit tenned kell, nem telhet így el a fiatalságod, hogy pánikrohamok gyötörjenek a legváratlanabb pillanatokban. Hogy fogsz így udvarolni a lányoknak?

Nagyon sok pánikbeteg van a világon, egyre jobbak az erre kifejlesztett gyógyszerek és módszerek. 20 évvel ezelőtt még sima hisztériának mondták. De ma már tudják az orvosok is, hogy ez ugyanolyan betegség, mint bármelyik más. Az embernek a lelke is megbetegedhet, nemcsak a teste.

Ha nem kell szenvedni, akkor miért nem teszel ellene? Mégis mire vársz? Helyetted senki sem fog elmenni az orvoshoz, neked kell lépned!

Ez a betegség ma már diagnosztizálható, kezelhető, gyógyítható!!!!!!!!!!!

2012. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,hétfőn megyek házi orvosomhoz :)
2012. ápr. 8. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!