Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz a mondás, hogy az ellenté...

Igaz a mondás, hogy az ellentétek vonzzák egymást?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 00:53
 1/7 <random> válasza:
100%

Az még talán lehet hogy vonzzák egymást, de az is biztos hogy hosszú távon nem fognak jól kijönni egymással.


A valóságban sokkal inkább igaz, hogy szinte mindenki magához hasonlító párt szeretne (nem a külsőségekben, természetesen, hanem a jellemvonásokban és a társadalmi háttér terén). És ezen nem is lehet csodálkozni. Van egy latin mondás. az pont az ellenkezőjét mondja ki az említett szóbeszédnek: "Similis simili gaudet."

2012. ápr. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy milyen ellentétek. Ha az egyik félnek csak a család számít, a másiknak meg mondjuk csak a szórakozás, az nem fog működni. Ha az egyik nagyon bölcsész típus, a másik meg mondjuk nagyon matematikus, az sem valószínű.

Viszont a nagyon egyforma párok meg igazán unalmasak tudnak lenni. Sokan nem bírják (pl. én sem), ha a másik mindig mindenben egyetért.


Szerintem az a lényeg, hogy tudjanak valamilyen szinten alkalmazkodni. Az például nem túl szerencsés, ha mindkét fél szétszórt. Az olyan ember mellé kell valaki, aki kicsit egyben tartja, de azért nem egy tábornok.

2012. ápr. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az életre szóló terveknek és alapvető értékrendnek érdemes szerintem egyezni. Ha nagyon különböző módon szeretnétek élni, az előbb-utóbb súlyos konfliktusforrás lesz. Érdeklődésnek, vérmérsékletnek szerintem átfedésben kell lenni, de nem baj, ha nem egyezik tökéletesen.
2012. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az utolsóval tudok maximálisan egyetérteni. Ha a fontos, életre szóló döntésekben egyetértetek, akkor a kisebb ellentétek valóban vonzóak lehetnek, de szerintem csak egy darabig, ugyanis az általában igaz, hogy mindenkinek a maga viselkedése, értékrendje a normális, az ettől eltérőek egy idő után az ember agyára mennek. Hosszútávon én mindenképpen azt mondanám, hogy a jó az, ha hasonlóak a beállítottságok.
2012. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első, pont arról a közmondásról jutott a kérdés az eszembe!:)


Köszi a válaszokat!

2012. ápr. 13. 12:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi egymás ellentétei voltunk, és a kezdeti lángolós időszakban ez fantasztikus volt. 3 év elteltével viszont kénytelenek voltunk szétmenni, mert annyira nem egyeztek a nézeteink, annyira különböztünk, hogy nem illettünk össze. A felismerés is borzalmas volt, hogy talán soha nem lehetünk együtt boldogok, így nagyon nehéz volt elválni.
2012. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igaz, de egy-két közös dolognak kell lenni, pl. mindketten szeretnek utazni vagy mindketten takarékosan szeretnek élni. És közös életcél is kell, különben a különbségek szétzilálják a kapcsolatot.

Ez a mondás talán inkább csak ak külsőségekre utal. Gyakran látni fekehte hajú férfit szőke nővel stb.

2013. febr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!