Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha ekkorák az ellentétek van...

Ha ekkorák az ellentétek van értelme egy kapcsolatnak?

Figyelt kérdés

Megpróbálom nagyon röviden leírni, bár ehhez látni kell a helyzetet.

A párommal 2 éve vagyunk együtt, 1 éve lakunk külön a szülőktől. Ő megszokta, hogy elkényeztetik, mindent megkap, kinyalják a seggét. Soha semmiért nem kellett megküzdenie. Ezután érthető, hogy visszafogott, nem áll ki magáért, azt várja, hogy minden az ölébe essen. Nem tudja megvédeni magát, a munkahelyén is szívatják, ő pedig csak nyel, és nyel. Nem emlékszem rá, hogy bármikor is vitatkozott volna velem, vagy egyáltalán megbeszéltük volna a problémáinkat. Azt várja, hogy irányítsák, döntsenek helyette. Ő olyan családban nevelkedett, ahol mindent a szőnyeg alá söpörnek, és néha olyan, mintha nem lennének érzései. Az édesanyja semmit nem tud róla.

Míg én megszoktam, hogy tini korom óta dolgozom, amim van azért megdolgoztam. Mi a családban ordítunk ha bajunk van a másikkal, aztán pár nap múlva könnyek között borulunk össze. Mi nyíltan beszélünk bármiről, édesanyám mindent tud rólam. Én temperamentumos vagyok, fejjel megyek a falnak. Nem görcsölök napokig, ha piszkálnak, hanem megmondom a frankót.

Ez az elején nem tűnt akadálynak a kapcsolatunkban, de most ott tartok, hogy átköltöztem a másik szobába, mert nem lehet vele beszélni. Neki kezd az ember, elmondom őszintén mit gondolok, és semmi válasz. Csak néz rám, amitől már hülyét kapok. Nagyon szeretem Őt, de már véges a türelmem. Már értelmét vesztették azok a szavak, hogy "egyszer felébredsz, és már nem leszek itt, változz meg, üljünk le beszélgetni, mondd el mit gondolsz".

Mit csináljak vele? Ilyenkor mit kell tenni?


2011. máj. 27. 14:50
1 2
 1/17 B.angel ***** válasza:
51%
Húh.. elég nehéz helyzetben vagy az biztos. Ha már próbáltad ezeket a beszélgetéseket vele és nem reagál rá, úgy, ahogy kéne, akkor lehet el kellene gondolkozni, hogy van-e értelme ennek a kapcsolatnak. Persze, nem azt mondom, hogy szakíts! Dehogyis! Csak, ha ennyire nem érdekli a véleményed, mert elkényeztetett és azt hiszi, hogy ha elzárkózik a probléma elől és szerinte ez jó, akkor valami gond van. Próbálj meg egy utolsót beszélni vele! Remélem sikerrel jársz végre! :)
2011. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Hát, detto mintha az én exemről írnál!

Semmit nem lehet vele kezdeni, hidd el. Ő ilyen vérmérsékletű, vagy megszokod, vagy megszöksz...


Hát én megszöktem! Utáltam, hogy mindig néz rám mint egy birka, soha nincs határozott véleménye, utáltam, hogy én hordom a nadrágot és nem volt mellettem egy igazi férfi!


A legjobb döntés volt, ő azóta is egyedül van, a munkájának él, szerintem egy ilyen fazont nem lehet hosszú távon elviselni.


Én férjhez mentem éppen az ellentétéhez, hát most van vita és kiabálás ha különbözünk, néha olyan vagyunk mint egy olasz família, de én inkább százszor ezt választom mint a döglött ha szindrómát...

2011. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%
döglött hal szindrómát...
2011. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

Háááááááááááát....ja...

az én férjem is ilyen. Én szeretek mindent megosztani, jót-rosszat, ki- és megbeszélni, ha történt valami, elmesélni, őbelőle meg úgy kell kihúzni minden szót , azt mondja "ami lényeges, azt úgyis elmondom".

Szóval nem részletezi a dolgokat és már én is belefáradtam, hogy kérdezgetéssel segítsem, hogy "de hol volt ez? hogy volt? ki volt ott még? és ő mit szólt ehhez? hogy .....bla..."

Már 3 éve vagyunk együtt, és azért azt vettem észre, ha nem faggatom annyira (az én ritmusommal :D:D), hanem megtanultam hallgatni is, jobban elmondja a dolgokat. (persze még közel sem tökéletes, de haladás :D)


Úgyhogy: ha szereted -> kitartás!! És felesleges duzzogni, de gondolom már te is rájöttél.

2011. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
61%
Az ellentétek mindig vonzani fogják egymást
2011. máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
54%

Ő nem fog megváltozni. Ha neked idáig jó volt így is, akkor most viszont miért nem. Egy irányításra igényt tartó, vagy esetleg szoruló ember. Jó, hogy még időben (vagy legalább is nem túl későn) észre vetted.

Biztosan szereted, de hogy nem vele fogod leélni az élted, az biztos.

Van már néhány év tapasztalat mögöttem.

2011. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem rég, már annyit kihúztam belőle, hogy elnyomom. De én nem akarom elnyomni, én nagyon sokat változtam. A régi barátaim már alig ismernek rám. Írjak neki egy levelet? Vagy lakjak a másik szobában, arra várva, hogy mikor lesz elege, és veszi rá magát, hogy beszéljünk?
2011. máj. 27. 15:07
 8/17 anonim ***** válasza:

nahát, kedves Kérdező, mintha csak magunkról olvasnék (csak szokszor 2 éve már)

Az ellentétek vonzzák egymást. Ez törvény.


mondom..mondom..hallgat..hallgat..szomorúan. Én meg szoktam szánni, és elmondom helyette, amit neki kéne mondani érvekben.(ilyenkor fájdalommal rájövök, neki van igaza) Hallgat. (néha elbóbiskol, de sokat dolgozik, fáradt)

"Nagyon szeretem Őt, de már véges a türelmem"

-írod Kérdező.

Hát, igen. Egy ideje abbahagytam a dramatizált monológokat. Tulajdonképp jobb lett. Minden jobb lett.


ezt ismered? nagyon jó, és megfigyelhető, a közönségnél az arcokon: revelatív erejű.


http://www.youtube.com/watch?v=K9yXyy5FNRM

2011. máj. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%
Szereted nem? Akkor mit vacakolsz? Szeresd!
2011. máj. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

1. az biztos, h nagyon különböztök, de olyan pontokon, ami nem éppen az "ellentétek vonzzák egymást" teóriát erősíti


2.azt mondod, igényli, hogy irányítsák, ő viszont arra panaszkodik, h elnyomod. elképzelhető, hogy mindketten félreértitek a másikat és rosszul méritek fel a párotok igényeit. Ezen érdemes lenne elgondolkodnotok, mert ez lehet a probléma egyik forrása. ezzel együtt is azt gondolom: ti valóban végletesen különböztök egymástól. Kérdés, h így is boldoggá tudjátok-e tenni egymást. Ha igennel válaszoltál, van jövője a kapcsolatnak, ha nemmel, nincs.

2011. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!