Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha a jövőbeli...

Mit szólnátok ha a jövőbeli apósotok száját a következő megjegyzés hagyná el?

Figyelt kérdés

Az eset ma történt, se köpni se nyeli nem tudtam, a vőlegényemnél voltam aki elment a boltba és én otthon maradtam a a szüleivel és a testvéreivel és beszélgettünk, amikor egyszer csak mondta majd hogyha a párom elmegy dolgozni külföldre ő engem ki visz a négyesre az útszélére hogy keressem neki a sok pénzt majd felhív hogy mennyi pénzt kerestem már.



Majd egy másik megjegyzése hogy egy idős az én apukám és a párom apukája de hogy ő mennyivel jobban néz ki mint az én apám annyira idegesített hogy az én apukám mindennap dolgozik 10órát 100kgos dolgokat emelget ő meg otthon ül és várja a segély csak mivel tiszteltem a korát ezért nem szóltam egyikre sem.

Nagyon aggaszt...szóltam a barátomnak is erről ő csak azt mondta hogy biztos viccelt... -.-" na meg hogy miért nem védtem meg magam....


2012. ápr. 13. 22:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján én is arra tudok gondolni, hogy ő ezeket viccnek szánta. Csak éppen az ilyen fajta vicc a legtöbb esetben bántó, megalázó, sértő.

Esetleg egyszer hívd félre, és mondd meg neki, hogy nem tudod, hogy ezt ő viccnek szánta-e, vagy komolyan gondolta, de bármelyik is legyen a kettő közül, neked ez mindenképp rosszul esik. Lehet, hogy ez így szájbarágósan hangzik, de ha ezt nyugodt hangnemben el tudod neki mondani, akkor ő is megérti, hogy ez a számodra nem akkora poén. Főleg, hogy a férfiak az esetek többségében nem értik a célzásokat. Ha látványosan megsértődsz, le merem fogadni, hogy fogalma sem lesz róla, hogy mi a bajod. Jobban jársz, ha elmondod neki.

2012. ápr. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

én arra tudnék csak gondolni, hogy saját magát jellemzi az, aki ilyeneket mond,nem hogy majdnem családtagnak, hanem bárkinek.

Megvetném, szánalmasnak tartanám,mint embert és együtt éreznék a feleségével, szegény mit ki nem bírhatott évekig.

én így fognám fel.

2012. ápr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 zokniszörny ***** válasza:
Nekem is ilyen apósom. Néha ő is állati viccesnek érzi magát, mikor rohadtul nem az, hanem bunkó és sértő. Nekem is volt már hasonló jellegű beszólása, mondtam is neki, hogy ez szerintem nagy bunkóság volt. Neki állt feljebb, de legalább nem szólt be többet.
2012. ápr. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
4%

figyelj. ez attol fugg milyen az illeto. gondolj bele mily sok mindenben szivatjak az emberek egymast! o epp azt mondta neked hogy elvisz k*urvalkodni :))))) szerintem ez tok vicces :D SZIVATAS! :P en pl csak azt az embert szivatom akit szeretek, mert remellem hogy elnezi nekem es netan o is jot kacag rajta. amennyiben az aposod jokedvuen mondta es erezted belole a szeretetet akkor dolj hatra es lasd annak a dolgot ami: szivatasnak! hozza kell szokni a dologhoz, de amint hozzaszoktal mar te is tudsz elni a lehetoseggel hogy olyant mondja valakinek amit NEM lenne SZABAD, nem ILLIK, vagy nem SZOKASOS. lattal mar valaha ROAST -ot? egy hiresseg meghiv egy par kozeli baratot es azok sorra felallnak egy mikrofonhoz es SZIVATJAK a baratjukat. :P es mindenki jot kacag rajta.


de ha netan nem szivatasrol van szo hanem ROSSZ indulatusagrol akkor az mas. az ember viselkedesebol lehet leszurni pontosan a valosagot. sajnos az en iker lany tasom is ilyen ember aki picit tudatlan, behatarolt keretek es ertekek kozott eli az eletet es SEMMI UJAT nem lehet neki mondani, es csak ugy viselkedik ahogy illik. az GAAAAZ!

2012. ápr. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Igenis kérd ki magadnak!! azért álljon meg a menet! Szerintem kell annyi tiszteletnek lenni és távolságtartásnak anyós/após és meny/vő közt, hogy nem megyünk bele ilyen tréfákba.

Amit az utolsó írt, nagyon közeli 1000 éves barátoknál esetleg mehet, de ott is csak akkor, ha mindenkinek oké és nevetnek rajta.

Meg az, hogy a családod fikázta??? Én ott keltem volna fel és köszöntem volna el tőlük. Mondjuk én nagyon érzékenyen veszem, ha a családomra bármi kéteset mondanak.

szerintem húzd meg a határt, mert különben a sárga földig fog alázni...

23N

2012. ápr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

14-es: Közvetlen, baráti kapcsolatban, ahol mindkét fél annyira közelinek érzi a másikat, hogy bármilyen jellegű dologgal "szívathatják" egymást, ott még érthető is lenne.

De szerintem a kérdező és az apósjelöltje között nincs ez a viszony, közel sem! Eleve egy meglett férfi egy fiatal lánnyal így nem beszélhet, és nem a kérdező a hibás, hogy nem érti a humort.

Megértelek én, vannak berkek, ahol ez a humor elfér, legjobb barátoknál, haveri társaságban, de így ebben a formában, mint a kérdező helyzete, nem. Gondolom, eddig nem is igen beszélgetett velük, aztán egy ilyen poénnal nyitni... Mert nem is ismerheti a humorát, hisz a párja világosította fel róla. Ha már ilyen sajátos humorérzéke(?) van az öregnek, legalább apránként adagolná, nem élből lek*rvázza a fia menyasszonyát...

2012. ápr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen ember mellé vastag bőrt kell növeszteni, és vissza kell szólni.

Vicceskedve megjegyeztem volna neki, hogy "Akkor egy stri.ci már van a családban, már csak egy ku.rvát kell keresni, mert hogy te nem vagy az."


Lehetőleg akkor, ha más is hallja.

Ha rendszeresen vissza mersz szólni, és ő húzza a rövidebbet, akkor le fog szokni erről, mert ő se szeret beégni.

Más ellenszere az ilyen embernek sajnos nincs. :(

2012. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek, ezek baromira nem vicces dolgok, még ha annak is szánta. Az útszélis dolog egyenesen undorító, ahhoz meg hogy jön, hogy leszólja az apudat? Azért ilyenért tényleg ne hagyd magad! Mit képzel?
2012. ápr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

LEhet, hogy ez férfiszemmel vicces, de nőként nem. Főleg, hogy qrvának nézi a leendő apósa.

Persze, az ember szokott poénkodni a szeretteivel, de azért figyelembe kell venni, hogy az illetőnek ez ne legyen bántő, viszont a fenti kijelentések igen is bántóak. Sajnos az idősebb férfiak nehezebben érzékelik mikor lépik át ezt a határt.

Én a helyedben beszélnék az apósjelölttel, hogy te szereted, ha viccelődik, de a családtagjaidat ne ócsárolja, téged meg ne helyezzen negatív értelembe, mert neked ez bántó. Max duzzog az orra alatt, hogy "ejj ez a lány mindent komolyan vesz", de szerintem jobb a békesség és beszéld meg vele, mert ha összegyűlik ez a sok bántás benned, akkor olyat mondhatsz, amit később megbánhatsz.

2012. ápr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!