Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova fordulhatnék tanácsért?

Hova fordulhatnék tanácsért?

Figyelt kérdés

anyagilag nagyon szorult helyzetbe kerültem mostanában, és az a baj, hogy senkihez sem fordulhatok tanácsért. a barátaimmal pénz és magánügyeket sosem beszélünk, a családomon belül pedig bátyám volt menyasszonya már a család azon szándékát, hogy kölcsön adjanak másnak már eljátszotta. anyukámat támogatja bátyám anyagilag, mert ő jól keres, viszont én diák vagyok, nekem nincs állandó bevételi forrásom, de anyagilag már nem kapok otthonról semmit. keresztanyáméknál lakom jelenleg, senkivel sem tudom megbeszélni, hogyha nehéz helyzetbe kerülök.

emiatt mert papír beadási határidőket sosem tudok betartani, már kétszer buktam az iskolámat és most harmadjára már nem szeretném ugyan úgy. van 2 hónapom, hogy késedelmi kamatokat (több százezer) befizessek, különben bukom az iskolámat megint.

szerintetek honnan szerezhetnék pénzt?


a suliba h-p-ig napközben van oktatás, éjszakai munkát vállaltam, valamint más alkalmibb munkákat végzek, viszont így nem fogom tudni összegyűjteni a kellő összeget május közepéig. esetleg keresztanyámtól tudnék kölcsön kérni, viszont ő meg szeretné minél előbb felújítani a lakását, neki most arra kell a pénze. nincs jogom hogy leterheljem anyagilag.

találtam a neten különféle masszőr és exluzív chatelős munkákat, amik pár alkalomért is jól fizetnek. szerintetek próbálkozzak ezzel? szerintetek a helyzetemen, ahol most vagyok van olyan ember a leírt körömben, akihez érdemileg fordulhatnék? mert jelenleg nem így látom. mit tennétek a helyemben?


2012. ápr. 13. 23:12
 1/7 A kérdező kommentje:
azt is jól tudom, hogy magamnak köszönhetem az egészet, és megérdemelném, ha a sulit otthagyjam. keresztanyám is ezt gondolja, de é ezzel nem akarok egyet érteni. sosem tudtam senkinek se elmondani, ha anyagilag szorultabb helyzetben voltam, és ha tartozásom van, akkor a vizsgáimat sem tudom teljesíteni, ergo ez volt nagyrészt az ok, amiért nem sikerült eddig. ebből otthon csak annyi jött le, hogy nem mentem be egy vizsgára sem és ellinkeskedtem az egészet.
2012. ápr. 13. 23:17
 2/7 A kérdező kommentje:
legszivesebben most sírni tudnék, de fölösleges.
2012. ápr. 13. 23:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok reszletet leirtal, de en meg mindig nem ertem, hogy kinek es miert tartozol? Az iskola fizetos, vagy miert is nem lehet vizsgazni, ha tartozasod van? Milyen kesedelmi kamatrol van szo? Miert nem tudsz papir beadasi hataridoket tartani?

Amugy en a leirasbol a batyadra gondolnek, aki anyudat is tamogatja, egyszer talan hajlando lesz neked is segiteni, vigyazz, hogy te ne jatszd el a bizalmat, mint a volt menyasszonya...

2012. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
vizsgadíj tartozások, tandíjfizetés nem időben tartása, valamint a diákhitelemet is felbontották és most az apeh indított végrehajtást, mert nem jelentettem be, az iskolai változásaimat.
2012. ápr. 13. 23:31
 5/7 A kérdező kommentje:
bátyám mit segítségforrás esélytelen, mostoha testvérek vagyunk. anyum 2. házasságából maradtam mostohaanyám nyakán, édes szüleim nincsenek. az meg, hogy határidőkhöz nem tudok alkalmazkodni, azon nem tudok segíteni. már jártam terápiára is miatta.
2012. ápr. 13. 23:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem passziváltasd a félévet!Inkább bukd el a sulit és kezd újra akkor,amikor anyagilag megteheted már rendezett körülmények között!

Én a helyedben elmennék külföldre hajóra dolgozni.Próbáld meg a folyami hajózást,jól fizet,sok a meló,de van szállás,munkaruha és kaja is,amiért nem kell fizetned!Pár hónap alatt legalább a tartozásait ki tudnád fizetni!Mégha agyon is dolgoznád magad....Ha tovább kint maradsz még félretenni is tudnál,aztán visszajönnél és ismét elkezdenéd az egyetemet!(dunarapszódia honlapját nézd meg)

Ne add fel!

Addig is nézd folyamatosan az állásokat,vállalj be mindent amit tudsz,de a chatelős és egyéb erotikus munkákat szerintem ne vállald be..

2012. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
javítok:szóval tartozásait helyett tartozásaid!
2012. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!