Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen anya-lánya kapcsolattal?

Figyelt kérdés

Felnött nö vagyok, 30 alatt, dolgozom, tanulok, egyedül élek.

Anyunak van egy élettársa 5 éve, akivel nem igazán értik meg egymást, kívéve, ha engem kell szapulni, ugyanis az a hapsi kedvelt elfoglaltsága.

Van egy barátom, akit ök nem szeretnek. Anyu fenyeget, érzelmileg zsarol, hogy ha nem szakítok, akkor ez meg az lesz. Hiába kérem, hogy ne fenyegessen, nem érti meg. Azt még hozzáteszem, hogy eddig soha, egyetlen barátom se felelt meg neki, mindig ugyanaz volt a történet, "válassz köztem és közte". Holott nem is ismerte öket.

Anyunak most volt a szülinapja, elötte nap felhívott, hogy ha nem dobom ki a barátom, akkor öt nem kell, hogy megköszöntsem. Ezen felhúztam magam, mert már ezerszer kértem, hogy ne szóljon ebbe bele. Ùgy éreztem, aznap direkt kereste a veszekedésre az okot, azt várta, hogy mikor szakad el nálam a cérna. A szülinapján nem akartam felhívni mert aznap nem akartam veszekedni, és tudtam, hogy az lenne a vége. Ezért sms-t irtam neki, hogy most tényleg nem akarja, hogy elmenjek? DE nem hívtam fel. Csak másnap. Akkor viszont nagyon elküldött a francba, hogy mekkora egy bunkó vagyok, hogy nem mentem el hozzá a születésnapján. A kocsim amúgy szervízben van, és megkértem, hogy jöjjön el értem ha szeretné mégis, hogy elmenjek. Azért kértem meg, mert amikor párszor elege lett az élettársából, akkor én elköltöztettem, és soha nem érdekelt, hogy mennyibe kerül a benzin, mert mondjuk 6szor kell fordulnom a világ végére. Ezért kértem meg, nem gondoltam, hogy ez probléma, de úgy látszik, hülye vagyok, mert az. Ezt is felhozta, hogy miért nem mentem el busszal. oké, elmehettem volna, de öszintén nekem eszembe se jutott, h annak ellenére, hogy nem akarja, hogy elmenjek hozzá megköszönteni, odamegyek hívatlanul, váratlanul, busszal. Nem tudom, hogy mit gondoljak, igaza van, talán el kellett volna mennem akkor is, de ö mondta, h nem akarja. Most akkor mi van? Bocs hogy hosszú lett, értelmes válaszokat várok.


2012. ápr. 15. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kérdésem van. Miért nem költözöl össze a barátoddal, és kezdesz egy normális életet vele?
2012. ápr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Dettó ugyanez a szitu anyámmal,utálom az élettársát,ugyanúgy szapul mindig:)Lóvéval már párszor lehúztak,de elegem van már belőlük.Én nem hagyom hogy beleszóljanak bármibe,nem is teszik,nem lakunk együtt,azt csinálok amit akarok.Ne csinálj lelkiismereti kérdést a dolgokból,mert anyukád is pont erre megy rá.
2012. ápr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem tulajdonképpen mit akar anyukád. De szerintem ezt ő sem tudja.

Megfelelt egyáltalán neki valaha is bármilyen döntésed???


Mond meg neki hogy te sem szólsz bele az életébe. Felnőtt, önálló nő vagy, képes vagy döntéseket hozni, ő pedig ne szóljon bele


Érzelmileg akar zsarolni, teljesen rádtelepedni. De te ezt ne hagyd!

2012. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom, hogy nem tudom eldönteni, hogy most én csesztem e el. Nagyon szeretem anyut, ö is szeret engem, de pl. nem akarom, hogy mondjuk miattam valami baja legyen, mert mondjuk nagyon a szívére veszi, hogy öszerinte nem a megfelelö emberrel vagyok együtt. Mi van, ha emiatt valami egészségügyi problémája lesz? Àllítólag minden betegség lelki eredetü.

Az meg, hogy összeköltözök a barátommal, ahogy az elsö válaszadó írta, kezdenénk egy normális életet, nem oldaná meg ezt a problémát. Attól még az anyámmal rossz a kapcsolatom. Nem lehet boldog, nagy családi összejöveteleket rendezni, mert nálunk úgy tünik mindenki utál mindenkit! anyu a barátomat, az élettársa engem, és a barátomat, én pikkelek a hapsira, mert engem szapul, a barátom pikkel mindkettöjükre, mert öt is utálják meg engem is, én meg már nem is tudok mit gondolni. Szóval attól, hogy összeköltözünk, nem oldódna meg a dolog. Meg lehet ezt oldani egyáltalán?

2012. ápr. 15. 12:20
 5/12 A kérdező kommentje:
3.válaszoló: Soha, egyetlen barátom se felelt meg neki(k). A mostani nem a legjobb választás, ezt én is tudom, de akkor is hagynia kell, hogy én hozzam meg a döntéseimet.
2012. ápr. 15. 12:23
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Pedig az lenne a megoldás, ha leráznád magadról. Egészséges életed lenne... legalább neked. Anyád meg kihajítaná a krapekot, mert rá fog jönni, hogy nem kóser.
2012. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


Így van, és ezt neked kell megmondanod anyudnak.

Hagynia kell had járjad a saját utad. Mindenki a saját hibáiból tanul. Tehát hagyja hogy ha az hiba akkor elkövesd. Mert ha mindig mindent meg akar oldani helyetted akkor egy teszetosza ember válik belőled.


Feltételezem egyke vagy. Mert az egykékre telepednek rá ennyire a szülei és érzelmi zsarolással akarják irányítani még mindig mintha 10 éves lenne.

Csak úgy tudod a helyzetet megoldani ha felkötöd azt a bizonyos gatyát, és leülsz anyuddal megbeszélni, hogy ő ezt miért csinálja.

Ezzel a viselkedéssel csak elmar téged. Ugye nem ezt akarja?!

2012. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Értelmes választ vársz mikor te magad sem vagy az? szeretem anyut ő is engem, ezt a nyálas dumát, látszik mennyire szeret, zsarol, hisztizik meg választás elé állít. Én nem nevezném anyának, főleg hogy 30 éves vagy már majdnem. Istenem, persze te vagy a hibás te rontottad el. Le kéne válni. Ha odamész elküld a p.icsába mert nem szakítottál, most nem mentél az a baj. Ezt tényleg nem látod? mit szól bele hogy te kivel jársz? te beleszóltál a bunkó élettársa és az ő életébe? milyen anya az aki hagyja a saját lányát szapulni egy idegentől. undorító.
2012. ápr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Már nagyon sokszor próbáltam neki megmondani, de mindig ugyanaz a történet.

Nem tudom hogyan értethetném meg vele, hogy az én életem. Utolsó, ütös volt a hozzászólásod, de igazad van! mentek a kezek.

2012. ápr. 15. 12:40
 10/12 A kérdező kommentje:

Amúgy én sose szóltam bele az ö és az ö élettársa életébe. Akkor sem, amikor tudtam, hogy engem fikáz, meg hasonlítgat a saját lányához, aki persze maga a tökély. Szerinte. Èn azt mondtam anyunak, hogy ö él vele, ha öt boldoggá teszi, akkor engem nem izgat, ha szid. A lényeg, hogy ö boldog legyen. Anyu szerint én nem vagyok boldog, de azt meg had döntsem már el én.

Leválok! Ideje.

2012. ápr. 15. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!