Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feljelenthetem a vérszerinti...

Feljelenthetem a vérszerinti apámat 17év elmaradott gyerektartás hiányában?

Figyelt kérdés
Ebben az évben töltöm a 20. életévemet, 3éves koromban elhagyott a vérszerinti apánk engem és a hugomat! Azóta semmit sem hallottunk róla, azonban a napokban előkerült és felakarja venni velem a kapcsolatot. 17 éven keresztül nem fizetett gyerektartást! Feljelenthetem őt ezért? Köszönöm

2012. ápr. 15. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Szép... Ha nincs papír, hogy kellett volna, akkor nem :).
2012. ápr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Azért komoly vagy ám. Nem is ismered, de feljelentenéd. Gondolom anyukád tele traktált mindennel, hogy meggyűlöld, és te ennek szépen eleget is teszel. Grat!


Lehet lepontozni!

2012. ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Még anyád is csak 6 hónapra visszamenőleg igényelhetné.


Ha akarta volna, anyukád megkapta volna a gyerektartást. Ha nem tett érte semmit, akkor magatokra vessetek.

2012. ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Ez anyudnak a dolga lenne, ill. lett volna. Ha anyud nem tette, akkor én sem tenném. De azért azt megkérdezném tőle, merre volt az elmúlt években, és mire föl került elő most, amikor már nagykorú lettél?


Még az is meglehet, hogy olyan dolgokat mond (esetleg iratokkal bizonyít), amiről eddig nem is tudtál.

2012. ápr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Ezért anyádat okoljad inkább.


Egy férfinak köteles gyerektartás fizetnie, és ha másképp nem megy akkor levonják a fizetéséböl.

De ha anyukád nem akarta, nem tartotta vele a kapcsolatot akkor az nem apád hibája.


Tudod sok sok nö ha elhagyja a férjük egyszerüen besértödnek egy életre. Az is elöfordulhat hogy apád akart titeket látogatni csak anyád mellett gyenge volt aki nem engedte neki. Inkább pénz sem kellett neki csak ne láthasson titeket, mert anyád éppen felhúzta 17 évre az orrát.

2012. ápr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Anyád kérhette volna a tartásdíjat. Ha apukád nem fizette,akkor az állam megelőlegezte volna.

De honnan tudod,hogy miért hagyott el benneteket? Nem biztos,hogy anyukád igazat mondott nektek. Az elvált nők többsége csak az apát hibáztatja,saját magát pedig nem.

Találkozz az apukáddal,akkor talán megismerheted az ő verzióját is. Lehet,hogy más véleményed lesz róla.

2012. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

anyád dolga lett volna, hogy feljelentse nem fizetés miatt.

Ha feljelenti akkor az állam megelőlegezi apád helyett és behajtja tajta.

Ha anyád ezt nem tette meg,akkor az az őhibája.

Te mire föl jelentenéd fel? (feljelenthetnéd anyádm hogy nem képviselte az érdekeidet)

2012. ápr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem
2012. ápr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
egyébként biztos nem fizetett? Mert akkor anyád intézkedett volna. Nem lehet, hogy anyád nem engedte a kapcsolattartást?
2012. ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Tartás díjat akkor köteles fizetni ha látogathatja a gyerekét, vagy engedik, ha nem akkor így jártatok, anyátokra vessetek. 3 évesen fel sem fogod mi történt és te csak 1 verziót hallottál. Nekem is bemagyarázta anyám, hogy apám elhagyott ez van,én 5 éves voltam, most 23 vagyok, 5 éve ismerem, mert akkor egymásra találtunk. Igen, elhagyott minket, csak azt hagyta ki hogy azért mert anyám félreke.félt a saját ágyukban és még ő volt felháborodva és azt mondta elvisz engem vidékre ne is keressen. Ennyit erről.
2012. ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!