Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 hónap után,22 évesen családo...

6 hónap után,22 évesen családot alapítani?

Figyelt kérdés
A lány 22, a párja 25 éves, 6 hónapja vannak együtt, együtt akarják az életüket leélni. 6 hónap után korai még?
2012. ápr. 15. 21:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Lényegtelen mennyi idő telik el, ha eltelik 1 év akkor se ismeri jobban egymást ha nem élnek együtt, legalább hamar kiismerik egymás szokásait, rigolyáit és nem tökölnek évekig míg rájönnek, hogy képtelenek egy háztartásban élni. 32 évesen is csak összeköltözés? ez nem korhoz van kötve, hanem a párkapcsolat milyenségéhez. Lehet valaki 40 éves is attól nem fog jobban tartós kapcsolatban élni.
2012. ápr. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Már együtt élnek. Vagyis hol az egyik, hol a másik szüleinél vannak. Családalapításon gyerekszülést értek. Csak nincs munkahelyem, most végzek a sulival, nem tudom sulipadból gyereket szülni milyen....Én a lány vagyok.
2012. ápr. 15. 22:31
 13/20 anonim ***** válasza:

Sulipadból ne szülj gyereket. Legalább addig várjatok, míg elvégzed a sulit és lesz munkád. Na meg a munkakeresésnél nem egy jó pont, ha már a gólya köröz a ház felett.

Csak akkor vágjatok bele a babaprojektbe, ha már otthonról függetlenek vagytok mindketten, és a megélhetésetek is biztosított. Én pl nem szülnék semelyikünk szüleinek a nyakára gyereket, megvan nekik a maguk baja.

2012. ápr. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

az nem együttélés, hogy hol itt, hol ott. Az együttélés, ami alkalmas már családalapításra, az fél-egy évnél kezdődik. Azt meg ha lehet ne próbáld ki, hogy egy fizuból és gyesből (26 ezer) éltek meg, hacsak nem keres a párod annyit, hogy otthon maradhass a babával. De a későbbi munkavállalásnál nem biztos, hogy jó pont.

Szerintem dolgozz 1-2 évet költözzetek össze rendesen és utána agyalj a továbbiakon.

23N, aki 10 hónapja együtt él az Ő 30F-jével. :)

2012. ápr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy családot alapítani? Nyugodtan összeköltözhettek, eljegyezhetitek egymást, sőt, ha nagyon akarjátok esküvő is lehet. De a gyerekkel még várjatok.
2012. ápr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, sosem értettem ezt a gondolkodást. Lehet, én vagyok túl óvatos, de úgy szültem hogy szükség esetén egyedül is fel tudjam nevelni. Láttam anyukámat segélyért meg gyerektartásért futkorászni, szörnyű volt. Mindenkinek jobb lett volna, ha azt az időt velünk tölti.

Arról nem beszélve, hogy mi van akkor, ha apuka nem lelép, hanem meghal? Tapasztalat, diploma nélkül, egyedülálló szülőként 24-27 évesen munkát találni elég esélytelen.


Igen, szerintem korai.

2012. ápr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Első körben be kell fejezni a sulit. Aztán függetlenedni kell a szülőktől, mind helyileg, mind anyagilag. Tehát össze kell költöznötök és ha már magatokat kényelmesen el tudjátok tartani, hogy félre is tudtok rakni, akkor jöhet a gyerek. Na meg 6 hónap együtt járás az igen csak a rózsaszín köd időszaka még, van akiknél egy évig is eltart. Lakva ismered meg legjobban a másikat, de csak akkor ha egyedül vagytok és nincs ott szülő vagy más.
2012. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
KORAI! hova sietnek?? és minek?? még nagyon fiatalok, bőven ráérnek még 1-2-3 évet várni a házasságra, családalapításra...
2012. ápr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem korai, ha így gondolják...

ismerek olyan házaspárt, hogy 3 hónap után már házasodtak és már 24 éve együtt vannak.

Ha valakit nem ismersz ki pár hónap után, akkor 5 év múlva sem fogod.

2012. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Éljétek ki magatok,mert megfogtok 30 évesen bolondulni és akkor már a gyerek nem visszaváltható.
2014. márc. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!