Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti, hogy csináljátok? 150eft...

Ti, hogy csináljátok? 150eft kapunk havonta férjemmel, de hónap végére nem marad semmi pénzünk, de még kajánk se.

Figyelt kérdés
Mire kifizetjük a lakáshitelt meg a személyi kölcsönt + rezsit nem is marad nagyon kajára kb.10eFT. Van két kislányunk egy 4éves meg egy 8hónapos. Próbálok spórolni, hogy maradjon kajára meg ruházatra, de nem tudok. Annyira el vagyok keseredve, hogy mi lesz velünk így és még mielőtt valaki ítélkezne, hogy netünk van előre szolok munkahelyi mobil nett amit a férjem munka után hazahoz, hogy a gyerekmesét tudjon nézni. Ti, hogy csináljátok ebbe a nehéz helyzetben ami most van.
2012. márc. 30. 18:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Kádban fürödtök? Mert nagyon sok vizet lehet spórolni vele, ha csak egy rövidet zuhanyoztok. A nagyobbik gyerkőcöt is le lehetne már zuhanyoztatni. Ha így csináljátok, bocsi, csak próbálok tippeket mondani spórolásra. Érdemes mindent áramtalanítani éjszakára, tv-t, számítógépet kihúzni teljesen az aljzatból.
2012. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
58%

A kádba kevesebb víz kell, persze ha épp annyit engedsz ami elég, s egymás után is lehet fürdeni, ha nincs különösebb betegség(szerintem).

A legkisebb földterületet is bevetni valami ehetővel (ha van). Villanyt csak akkor kapcsolni, mikor tényleg nagyon szükséges.

2012. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 lizzi77 ***** válasza:
100%
Nem lehetne átütemeztetni a hitelt?Csak azért kérdem, mert oké, hogy tovább kellene fizetnetek, de lehet, hogy sokkal kevesebbet.Önkormányzatnál segélyt kérni esetleg?Vagy,ez tudom,hogy necces, de pluszmunkát vállalni,ha lehet.Alkalmi is jó.
2012. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%

Soha ne mossatok csak teli dobbal. Ha nem fogy el minden kaja, fagyaszd le, máskor jól fog esni. esetleg eleve fözhetsz a fagyóba, ha x romlandó alapanyagot olcsón tudsz éppen venni. mosószeren rengeteget lehet sporolni. a gagyi ugyanazt teszi ha nem extragépzsírosak a ruháitok. az asztali számitogep rengeteget fogyaszt. lehetoseg szerint csereld el egy régebbi hagznált notebookra, azzal ezret-kétezret sporolhatsz havonta. fözz sok tésztaételt. az olcsó és laktat. millio sós ës édes feltét mehet rá. ruhákat nézhetsz turiban. gyonyorü egyedi darabokat vehetsz magadnak is, a gyerekeknek meg egyenesen kánaán. azok pláne nem használtak,mert hamar kinövik. nehéz úgy spórolni, hogy igazából 10ezer az,amit be kell osztani. ne haragudj, de a második gyerekkel szerintem várnotok kellett volna. havi 150e kevés egy 4tagu családnak,pláne ha egy halom hitel is van. az 2,max 3fö megélhetésére elég. ha suliba megy a nagyobb mi lesz? :/

nyáron még elmehettek gombát szedni is. mi egyszer annyit szedtünk, hogy fél fagyasztonyi lett. bevizsgaltatni persze... megéri, ha sokat tudsz szedni

2012. márc. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Az önkormányzatnál el utasítgattak mert meg haladtuk 70ft-l ,lakástámogatást is csak 1500ft kaptam, persze örülök annak is,de az gyermekvédelmire nem vagyok jogosult.

A hitelt majd csak szeptemberbe tudjuk átváltani, addig nem.

Köszönöm azért a segítséget,lehet majd ha be áll a jó idő talán könnyebb lesz.

2012. márc. 30. 19:12
 6/31 A kérdező kommentje:
Azt gondolom a második gyerekkel nem kellet volna várnom ö egy csoda. Különbem dolgoztam, csak terhes lettem és a főnökömnek ezt nem tetszett és emiatt hamar meg is szűnt a munkám. A hitelünk meg emelkedik a rossz árfolyam miatt amiről azt hiszem nem mi tehetünk,mert ha ezt előre tudtuk volna nem vesszük fel, de szerintem mások sem.
2012. márc. 30. 19:18
 7/31 anonim ***** válasza:
15%

Ja hát akkor ne sírj, hogy nyomorogtok, attól még tény marad, hogy ilyen anyagi helyzet mellé nem szabad lett volna gyereket, főleg nem második gyereket vállalni.

Fürödjetek ritkábban, vadászd az akciókat a reklámújságokban, fűtés helyett vastag pulóver, mondd le a TV előfizetést és az internetet és ezekkel máris spóroltál némi pénzt. Az

2012. márc. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
33%
Meg ne köszönd a négyes válaszolónak, hogy ilyet sokat írt..
2012. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
70%

Valaki írja, hogy egymás vizében fürdeni... Hát, akkor már inkább egy pár perces zuhany. Semmivel sem jár több vízfogyasztással + nem kell a másik retkében ázni.


Ha devizahiteletek van, akkor vállaltátok a rizikót, hogy megugorhat a törlesztő, így is történt. Ezért kell megfontolni az ilyesmit hitelfelvétel előtt és megnézni a kisbetűs részt is.

2012. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Amúgy meg köszöntem a válaszokat.
2012. márc. 30. 19:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!