Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen hatással van rátok,...

Milyen hatással van rátok, hogy a szüleitek megvertek néhányszor gyerekkorotokban?

Figyelt kérdés
A kérdést azokhoz intézem, akiket gyerekkorában volt, hogy megvertek. Főleg felnőttek véleménye érdekelne és azoké, akiknek nem részeg, brutális szülei vannak/voltak és azért kaptak ki néha, hanem mert rossz fát tettek a tűzre és néha ezért megverték őket (nyilván nem durván). Hogyan emlékszel ezekre vissza? Milyen hatást vált ki most belőled? Úgy érzed, megérdemelted és jogosan kaptál néha pár ütést a fenekedre/arcodra? Szerinted milyen hatással van/volt ez a fejlődésedre? Érezted, hogy ebből származóan valami hátrányod/előnyöd lehet? Milyen a kapcsolatod most a szüleiddel? Most ennyi kérdés jutott eszembe ezzel kapcsolatban, de még lehet időközben lesz néhány. Köszönöm a válaszokat.

2012. ápr. 16. 14:00
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
83%

Semmilyen,így felnőtt fejjel visszagondolva: megérdemeltem,lány létemre csináltam oltári hülyeségeket,és most legalább felelősségtudatos felnőtt vagyok,tudom,ha hülyeséget csinálok,annak bizony komoly következményei lehetnek.

Akkor nagyon dühös voltam rájuk,de ma már értem,hogy másképp nem tudtak rám hatni,mert nem vettem figyelembe azt,amit mondtak.Hozzáteszem,3 alkalomra emlékszem,több nem volt.

2012. ápr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
75%
A fenekemre kaptam párszor gyerekként, felnőtt fejjel teljesen jogosan. Pofon csak egyszer vágott anyám kamaszkoromban, elképesztő szemtelenségért, amit én is megbántam rögtön. A kapcsolatom nagyon jó velük. Nem hinném, hogy a jogos elfenekelés ártana.
2012. ápr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
96%

Apám kevés alkalommal ütött meg, de az maradandó emlék. Egyszer jogosan részben, tököt akartunk faragni és loptunk egyet a szomszéd telkéről. Ezért kikaptam.

Egyszer a népnapi pénzemet, amit a mamámtól kaptam, kivettem onnan, ahova raktuk, és kindertojásokat vettem belőle. Ezért is megvert, ezt nem éreztem jogosnak, mert az én pénzem volt és kész. Úgy rémlik, a fenekemre kaptam, de talán pofon is volt. De igazából apám a hangjával tud a legjobban ütni, hogy úgy mondjam...

Egy másik eset megint nem volt fair... A bátyámmal szoktunk olyat csinálni, hogy nem engedtük be egymást a szobába. Befelé nyílt az ajtó, én meg odaültem, hogy ugye ne tudjon benyitni. Nyomta az ajtót, majd az üveget benyomta, rám hullott az egész meg körém. Pizsamában, mezítláb voltam, máig nem tudom, hogy úsztam meg egy árva karcolás nélkül, minimum össze kellett volna vagdalnia az üvegnek. Apu persze meghallotta a zajt, feljött és én kaptam ki. Ez bántott engem, nem az ütés, hanem hogy nem annak örült, hogy nem lett semmi bajom. És hogy a bátyám persze semmit sem kapott...


Hátrányom nem lett egyébként az effajta nevelésből. Csak utálom hallgatni, ha kiabálnak az emberek. Illetve félek a hirtelen zajoktól, de ennek más otthon szerzett dolog az oka...

Mióta külön élek, ezerszer jobb a kapcsolatom apámmal. Normális velem.

23L

2012. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
78%

Ja,"milyen hatás" az lemaradt.

Apukámmal nagyon jó volt a kapcsolatom,bár szigorú volt,mindemellet anyás voltam,de ő türelmetlenebb volt velem,főleg hogy 4. gyerek voltam.Vele megromlott a kapcsolatom felnőtt koromban,többek között azért ,mert nagyon durva módon kivételezett/kivételezik egyik testvéremmel és mikor szükségem lett volna a segítségére(nem is nagy dolgot,meg nem is pénzt kértem tőle),akkor nagyon csúnyán viselkedett,emiatt,csak távolról szeretjük egymást.Apum sajnos már nem élt,de ő volt a legjobb tanácsadóm tizenéves és felnőtt koromban.

2012. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
84%

Engem szinte mindenért megvertek. Na nem nagyon, szóval bajom nem lett belőle.

Nem érzem, hogy befolyásolt volna. Illetve annyiban igen, hogy idővel fel se vettem, onnantól nem vertek többet :D

Visszagondolva azt mondanám, hogy nem kellett volna ennyiszer megverni (tipikusan a húgom helyett is én kaptam ki), de ez sem volt tragikus.

Volt amikor megérdemeltem és volt, amikor nem.

A fejlődésem nem nagyon befolyásolta, kiskoromban persze elrettentő hatása volt.

A szüleimmel normális kapcsolatom van, nem túl közeli, mivel tíz éve külön élek.

Szerintem nem volt ez olyan rossz módszer. Főleg hogy tudtam, ha megkaptam a verést, onnantól elfelejtettük a dolgot. Ennél ezerszer rosszabb, amikor valakit lelki terrorban tartanak a szülei, pl. azzal büntetik, hogy nem szólnak hozzá napokig. Azokból a gyerekekből tipikusan beforduló, sérült felnőtt lett.

2012. ápr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%

*névnapi meg bocsi az egyéb esetleges hibákért.


Anyámról nem írtam, ő hülyeségek miatt szokott bántani, pl. ha nem figyeltem tanulás közben. Neki a tanulás a mániája, meg is látszik, a bátyámból aszociális remete lett. Egy dolog megmaradt nagyon bennem, pedig az nem is az én bántásom volt. Bátyám olyan felső tagozatos lehetett, énekből vették az ilyen szinkópa meg mittomén miket, szóval mikor tapsolni kell az ütemet. Megjegyzem, egyetlen tantárgy volt a tesi mellett, ami kifogott rajta, mindig színötös volt. Szóval mivel nem ment neki, anyám bántotta, és sírva mondogatta az ütemet, s közben tapsolt hozzá. Ez olyan groteszk kép, ha eszembe jut... Anyám meg le sem sz*rta, hogy sír ,csak: "tovább, tovább!" Aztán ha hibázott, megint megtépte a haját...

Néha nálam is eljátszotta ezt, de elég hamar úgy döntöttem, nem tanulok vele, kénytelen volt beletörődni én nem voltam olyan gyenge jellem, mint a bátyám, hogy hagyjam magam, nem érdekelt a tanulás. A bátyámat meg túlzottan is, szerintem a felnőttkori bajainak a nagy része innen ered. Nem hagyta eleget társaságba menni, és kiközösített stréber volt világ életében.

2012. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
98%
Engem többször ütöttek, volt, amikor jogosan (bár kinek mi a jogos... sosem csináltam nagyon durva dolgokat), volt, amikor teljesen jogtalanul. Belőlem azt a hatást váltotta ki, hogy gyereket soha, mert előfölénnyel visszaélni nagyon csúnya dolog, hogy finoman fogalmazzak. Nem akarom, hogy az én gyerekem azokat élje át, mint én (pl. hogy azért, mert tíz perccel később álltam neki a házinak, minthogy arra megkértek, úgy elvert apám telefonkönyvvel tizeméves koromban, hogy nyáron hosszúujjúban mentem suliba, mert tiszta kék-zöld folt volt a bal karom).
2012. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
82%
Ezt már leírtam itt valahol, de akkor röviden megismétlem magam. Minket bátyámmal apum sosem vert meg, elég volt egy határozott szó és már ugrottunk is, akkora tekintélye volt előttünk (nem féltünk tőle, csak felnéztünk rá, mint minden gyerek, akiben kialakul az "apa mindenkitől megóv és nagyon erős" kép az édesapjáról). ellenben anyunak, aki nyilván jóval több időt töltött velünk, gyakran többszöri felszólításra sem fogadtunk szót. egy idő után a fenekünkre csapott, de fel sem vettük, ugyanúgy rosszalkodtunk tovább. ilyenkor jött a fakanál, az egyetlen dolog, amitől tartottunk és lehűtött minket. kissé drasztikus módszer, és bár én nem fogom alkalmazni, mégis azt gondolom, h semennyit sem sérültünk ezáltal (nem voltunk napi szinten fakanállal elnáspángolva). nem csak most, felnőtt fejjel nem neheztelek, hanem már akkor, gyerekként is éreztem, h valóban rendesen kihúztam a gyufát, mire végül előkerült a fakanál. én majd következetesebben szeretném nevelni a gyerekem. nem mondom el neki ezerszer, h mit nem szabad v mit kellene tennie, hanem egyszer, de akkor határozottan, h érezze, a szavaimnak súlya van, nem vmiféle mantra, amit anya néha főzés közben ismételget. anyukám anno csak mondta, mondta, de falra hányt borsó volt, összenéztünk a tesómmal és kuncogtunk... ezért nem maradt más ötlete, mint a fakanál. nem haragszom érte, de azt gondolom, ez valahol mégiscsak a tehetetlenség és az eszköztelenség jele az anya részéről. még nincs gyerekem, tehát mindez eddig csak elmélet, de remélem, másmilyen nevelési módszerrel én nem fogok eddig (mármint a fakanálig) eljutni a gyerekkel
2012. ápr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
56%

Alig emlékszem vissza, de azt tudom, hogy megérdemeltem egytől egyig az összes "verést". Apám sosem ütött meg, inkább anyámtól kaptam ki, ha valami rosszat csináltam. Milyen hatást vált ki most belőlem? Mélységesen egyetértek az összes "pofonnal", sőt, még keveset is kaptam.

Ettől lettem "normális" ember, gyakorlatilag attól mentett meg, hogy egy utolsó senki legyek. Mivel a zóból sosem értettem (a mai napig sem) nálam csak a verés működött. Sajnos középiskolás koromban enyhült a szigorúság, ami rögtön meg is látszott a tanulmányi eredményemen. Ott kellett volna kapnom néhány fülest, akkor talán manapság nem ilyen sz@r melóm lenne. :)


Eddig csak előnyöm származott belőle, minden szabályt sarkosan betartok, így sosem kerültem még bajba. Valamint a felelősséget is bátran merem vállalni a tetteimért, nem tartok a következményektől, hisz megtanultam, hogy a hibák bizony "büntetést" vonnak maguk után.


Kapcsolatom a szüleimmel tökéletes, pedig már nem vagyok mai gyerek. :)

2012. ápr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
78%
Nem volt különösebben maradandó hatása, igaz, nem is vertek meg sokszor vagy erősen. Úgy emlékszem, hogy ezeket mind meg is érdemeltem, mert borzasztó rossz, hisztis kisgyerek voltam. Két eset volt, amikor nagyon igazságtalannak tartottam a dolgot, de csak azért, mert ők nem értették meg, mit akarok, hiába magyaráztam először szépen és higgadtan... de ezek közül az egyikért már bocsánatot kiértek. Szóval nem rázott meg igazán a dolog, inkább tanultam belőle. (Szavakkal sokkal inkább meg tudtak bántani.)
2012. ápr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!