Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja mindenki, hogy...

Miért gondolja mindenki, hogy CSAK MOST gondolom úgy, hogy nem akarok családot. Muszáj minden nőnek férjhez menni, meg gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Bárki kérdez, én előre megmondom, hogy gyereket soha az életben nem leszek hajlandó szülni, örökbe fogadni sem, és a házasságot is hülyeségnek tartom. Erre mindig azzal macerálnak, hogy "majd ha megtalálod a megfelelő embert".

Miért nem lehet elhinni, hogy én nem irtózom a gondolattól, hogy gyerekem legyen?


2012. ápr. 17. 19:06
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem, ugyanez vagyok férfiben. Azért nem hiszik el, mert a statisztika azt mutatja,hogy az emberek 90%-a gyerekes lesz, és lesz férje/felesége, vagy élettársa.
2012. ápr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
100%
vannak akik nem akarnak végképp gyereket, de talán azért mondják mert ha találnál valakit akibe teljesen szerelmes leszel előjönne az ösztön hogy gyereket szülnél neki, sokaknál van így. én sem vagyok gyerekpárti de lehet lenne az az ember akinek akár szülnék.
2012. ápr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Az élettárs még oké, de gyerek, meg házasság? Nekem úgy tűnik, hogy férfiakra még jobban ráhagyják, de nőként- ha igazi nő vagyok- akkor igenis akarnom kell egyszer menyasszonyi fátylat viselni meg porontyokat szülni...
2012. ápr. 17. 19:11
 4/55 gergo555 válasza:
100%

Igaz,majd érzel valamit ami húz a másikhoz.

Gyereket igazából nem kötelező szülni.

2012. ápr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
63%
A sok ember fiatalon gondolkodik igy, és nagyobb részük idövel rájön, hogy mégsem úgy akar élni, ahogy tizenévesen elképzelte.
2012. ápr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
88%

Én azt nem értem miért lovagolnak ezen a témán az emberek. Miért érdekel, hogy mit mondanak mások? Ha akarsz szülsz, ha nem, nem. Ennyi. Ez magánügy. Nem ettől leszel különlegesebb ember.

Amúgy meg azért írják ezt, mert sok emberrel megesik ez. Ha ezt mondja neked valaki, mondj annyit, hogy majd meglátjuk. Nem kell ezen lovagolni.

2012. ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Nekem tizenévesen (még az elején) volt természetes gondolat, hgoy majd egyszer családom lesz, és az évek múltával határolódtam el nagyon ettől a gondolattól... :)
2012. ápr. 17. 19:18
 8/55 anonim ***** válasza:
88%

Hidd el én is így vagyok ezzel. A szüleim meg mindig azzal jönnek,hogy " ááh,úgyis lesz gyereked majd meglátod"

Ebben a világban ?

Rajtam kívűl még van millió egy ember aki akar ,tud, és még csinál is gyereket ! Akkor én minek "gürizzek" ? Azért ,hogy utána az életem tegyem tönkre ,mert képtelen vagyok egy gyereket felnevelni ?! Jó persze ilyenkor jönnek a tipikus visszaszólások,hogy"egy nő arra termett,hogy anya legyen,és hogy olyan nincs ,hogy egy nő ne tudna felnevelni egy gyereket"

Most komolyan,legyek olyan aki felcsináltatja magát aztán meg kidobja a gyerekét a kukába,vagy ott hagyja a kórházban ?

A házasságról is megvan a véleményem,én soha nem is vágytam rá. Lehet,hogy ha jól sikerül akkor egy fantasztikus élménnyel gazdagodsz,de emellet én úgy vélem,hogy pénzkidobás ...

Persze vannak egész lightos esküvők is,na de azért azok sem pár tízezer (talán).


Szerintem e kettő nélkül is lehet teljes egy ember élete ...Sőt,még talán több is,ha azt vesszük,hogy jó pár ideig nem jut időd kikapcsolódásra a gyerek melett.Persze manapság a munka melett se,de ott még mindig ki tudsz venni pár nap szabadságot,ha szerencséd van,de a gyereket nem dobhatod el a sarokba ,hogy "na jólvan,menjünk utazni a gyerek rá ér"


Persze tiszteletben tartom,hogy valakinek a gyerek az első(ha nem is a második),és ahogy felcseperedik az milyen gyönyörű...


Úgylátszik én is kicsit másképp lettem összeheggesztve,de talán ez nem baj,ugye ?! :)

2012. ápr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy EZT egyáltalán MIÉRT beszéleg meg másokkal? Ne mondoasd, hogy mit nem akarsz, és akkor senki sem fog ezzel foglalkozni.
2012. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
70%

Soha ne mondd, hogy soha! - ez viszont igaz mondás.

Mondd azt, hogy most úgy gondolom, hogy nem akarok szülni ebben az Életben. Ennyi.

Nem kell vele foglalkozni.

23N

2012. ápr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!