Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja mindenki, hogy...

Miért gondolja mindenki, hogy CSAK MOST gondolom úgy, hogy nem akarok családot. Muszáj minden nőnek férjhez menni, meg gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Bárki kérdez, én előre megmondom, hogy gyereket soha az életben nem leszek hajlandó szülni, örökbe fogadni sem, és a házasságot is hülyeségnek tartom. Erre mindig azzal macerálnak, hogy "majd ha megtalálod a megfelelő embert".

Miért nem lehet elhinni, hogy én nem irtózom a gondolattól, hogy gyerekem legyen?


2012. ápr. 17. 19:06
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
79%

Én ugyan szeretnék férjhez menni is, gyerekeket is, de megértelek téged. A gyerekvállalás tulajdonképpen amellett, hogy szeretném, halálra is rémít :) Nagyon nagy felelősség, és nehéz feladat normális embert felnevelni. Szerintem az ilyesmit egyáltalán nem szabad erőltetni, a gyereknek sem jó, ha olyan helyre születik, ahol nem várták annyira.

Egyébként a más gyereke engem is idegesít... mivel ha nem képes viselkedni, én ugye nem kezdhetem el nevelni. De a saját leendő gyerekeimmel kapcsolatban ettől nem tartok, mert őket úgy nevelhetem majd, ahogy jónak látom.

2012. ápr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
83%
Nehéz elfogadni azoknak, akinek családja van, hogy más nem így gondolja. Nem kell ezzel foglalkozni, élj úgy, ahogy neked tetszik. Ha nem hiszik el, az ő bajuk, majd elfogadják, ha látják, hogy tényleg így marad. Mondjuk én is egy 6 éves rossz kapcsolat után szakítottam a volt vőlegényemmel, akkor azt mondtam, soha többé nem akarok férjhez menni. Aztán 4 év egyedüllét után találkoztam a jelenlegi párommal, nála pár hónap után azt éreztem, hogy csak vele szeretném leélni az életemet és vágytam arra, hogy megkérje a kezem, amit nemrég meg is tett. Viszont gyereket mi sem szeretnénk soha, mi már nem is mondogatjuk a külvilág felé, mert úgyis csak megbotránkoznak, vagy nem hiszik el. Senkinek semmi köze a te életedhez, ha te úgy akarod, hogy egyedül maradsz, akkor azt akár elfogadják, akár nem, akkor is úgy lesz és kész.
2012. ápr. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
63%
Azért mondják, mert nem tudod, mi lesz 10-15 éve múlva! Nem tudom most hány éves vagy, de hidd el, tud változni annyit egy ember beállítottsága, hogy 10 év múlva már másképp gondolja. Persze nyilván nem lehet mindenkire ráhúzni a vizes lepedőt, de előre nem tudhatod, mit hoz az élet! Javaslom, ne foglalkozz ezzel a témával, egyik füleden be, a másikon ki. :)
2012. ápr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
67%

Látom megérkeztek a föállású anyák is. (lepontozás) :D

Ök azok, akik SOHA nem fogják megérteni, hogy nem csak a családalapítás, gyereknevelés lehet életcélja valakinek.

Nem értem, hogy ha mi elfogadjuk, hogy ö megelégszik egy szakmunkásbizonyítvánnyal, egy gyári munkás férjjel és 2szoba/4gyerekkel, akkor nekik miért piszkálja a csörüket, hogy más boldogan utazik, sportol, vásárol, jár szórakozni, épít karriert 40éves koráig. És aztán vagy vállal mégis gyereket, vagy folytatja életét az elözöek alapján. Ez ugyanolyan, mint mikor 10éve nem értették miért nem járok discoba. Nem mindenkit ugyanaz tesz boldoggá.

2012. ápr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
96%

Csak azt nem értem kedves utolsó, hogy miért általánosítasz.

Nekem van egy gyerekem, tanulok mellette, járok sportolni (a baba előtt versenyszerűen sportoltam),vannak barátaim.:) Megértem, ha valaki nem szeretne gyereket, csak azt nem értem meg, hogy miért kell állandóan azzal foglalkozni, hogy mások mit gondolnak. Aki akar az vállal gyereket, aki nem, az nem. Szerintem ez magánügy. :)

2012. ápr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, csodállak!

Gyerek mellett még tanulsz is, sportolsz is, van időd a barátaidra is, s biztos vagyook benne, hogy még sok másra is. :) Hogy csinálod? Hogy jut időd ennyi mindenre?

2012. ápr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtad is, általánosságban beszéltem. Nem vonatkozik mindenkire nyilván. Csak leírtam, hogy mely életvitel, mely gondolkodásmóddal társul az esetek többségében. Te abszolút megtaláltad az arany középutat. De akinek nem sikerül, az irigységböl gyakran azt próbálja a gyermektelenek orra alá dörgölni, hogy ök nem is teljes értéküek.
2012. ápr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
Kedves 24-es. Meg tudod mondani, konkrétan melyik hozzászólásra gondoltál? Vagy csak szimplán abból következtettél a "főállású anyák" jelenlétére, hogy valaki lepontozott? Pontozni heccből is szoktak, lehet, hogy téged főállású pasi pontozott le éppen.
2012. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
Levelezőn tanulok. 2 éves okj-s képzésen. Hétvégente szoktam lemenni pár órára kajakozni az egyesületbe ahol versenyeztem, itt lakunk tőle nem messze, addig apukám vagy a tesóm vigyáz a babámra. (anyukám meghalt már :( ) A barátaim pedig át szoktak jönni hozzám egy héten egyszer-kétszer. :) Soknak tűnik, de hidd el nem olyan borzasztó ám ez. Csak rá kell jönni, hogy a gyerekkel is lehet teljes életet élni, nem szabad elfelejteni, hogy emberek is vagyunk, nem csak konyhai robotgépek. :)
2012. ápr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, ahogy te kedves kérdező. Engem főleg az tántorít el a gyerekvállalástól, hogy nem tudom, milyen emberré kellene nevelni. Ugyanis, ha egy rendes, erkölcsös, aranyos, kedves embert nevelek belőle, akkor a többiek úgy ahogy van át fognak gázolni rajta. Legalábbis a mostani tapasztalatok azt mutatják. Azt meg nem tudnám elviselni, hogy egy erkölcstelen, agresszív ember legyen belőle. Pedig úgy néz ki, hogy mostanában csak az ilyenek tudnak érvényesülni. Szóval fel van adva a dilemma, és nem nagyon tudom rá a megoldást. Ezért ódzkodok a gyerekneveléstől.
2012. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!