Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem igazságtalannak,...

Csak én érzem igazságtalannak, vagy jogos ez az érzés?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő:

Vannak a szüleim, akik nyugdíjasok. Van egy bátyám, aki külön él a családjával egy panellakásban.

És vagyok én, aki egyedülálló vagyok, és a szüleimmel élek.


Anyukám nemrég kitalálta, hogy el szeretne költözni, mert elege lett a panelból. Szeretne egy kertes házat venni apuval közösen. Igen ám, de ők, mivel nyugdíjasok, hiába is lenne némi önerőjük a panellakás eladásából, hitelt nem vehetnének föl. Ezért anyukám szerint nekem kéne fölvennem a hitelt, mivel van keresetem, és ugye az önerőt is beleszámítanák. (kb. 6 millió) Erre tudnék felvenni valamennyi összeget.


És a bonyodalom innen kezdődik. Anyu szeretné, ha az új házat én fizetném havonta, de ugyanakkor szeretné a bátyám nevére is íratni, mint örökséget. Tehát kettőnk nevén lenne (bátyámén és az enyémen) de én fizetném a hitelt... Nem értem, hogy ha én fizetem a törlesztő részletet, akkor hogy jön oda a bátyám tulajdonjoga? Szerintem ezt úgy kéne megoldani, hogy a bátyámat egyből kifizetnénk abból a lakásért kapott 6 millióból, és akkor neki már semmi köze nem lenne a lakáshoz, nem?

Anyu az ötletét azzal magyarázza, hogy ne kelljen olyan sok hitelt felvenni, azért akarja így megoldani. De ha esetleg ők meghalnának (remélem jó 30 év múlva következik ez be) és a bátyám követelőzne az örökségéért, akkor mit csináljak? Szedjem a sátorfát, aztán menjek a híd alá lakni?


Ma jól összekaptunk ezen, mert megmondtam, hogy nem szeretnék belemenni.

Szerintetek mi lenne a megoldás?


Köszönöm!



2012. ápr. 17. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy,mivel velük laksz, így valamennyire sakkban is tudnak ezzel tartani. De egyértelműen igazad van. A lényeg,hogy ne add alább, semmilyen nyaggatás ne hasson, harcolj az érdekeidért!
2012. ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%

Ne vedd fel a kölcsönt, de akkor ne is lakj anyádék hátán. Költözz szépen el. Ha nem akarsz törlesztőrészletet fizetni havonta, akkor fizess helyette albérletet.


Szerinted meddig kötelesek téged eltartani? ennyit nem kérhetnek cserébe? Undorító, amikor a szülők még élnek, de a gyerekek már az örökösödésen gondolkodnak, meg számolgatnak!

2012. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet úgy megoldani, hogy közösen fizessétek a bátyáddal a kölcsönt?
2012. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1. Én semmiképp nem szeretnék belemenni így. Szerintem egyszerűbb lenne az én verzióm, nem értem, hogy anyunak ez miért nem tetszik. (tehát hogy kifizetik a bátyám örökségét pénzben, és akkor enyém maradna a ház)


Kedves 2.! Nem az ítéletedet kértem, hanem a tanácsodat. Ha azt nem tudsz adni, akkor inkább maradj csöndben. Köszönöm. Másrészről gondolod anyámék megtudnának élni a pénzem nélkül a kettőjükre kapott 67.000 Ft-ból? Gondolkodj, mielőtt okoskodsz!


3. Bátyámék így is fizetik a saját lakásuk részletét.

2012. ápr. 17. 19:25
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Először is nem undorító, hanem előrelátó! Ha belemegy egy hitelbe, ami 10-20 év múlva jár le, akkor bele kell gondolnia, hogy mi lesz 10-20 év múlva. Logika...

Szerintem sem oké így, hogy Te fizeted egyedül. Vagy fizesse a bátyád is, vagy, ahogy írtad fizessék ki most.

Kemények ezek a dolgok, de gondolj arra, hogy magadnak csinálod (meg a családodnak, ha lesz) és ilyenkor ésszel kell gondolkodni.

23N

2012. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Igazad van, eleve a hitelnek, amit felveszel, a dupláját fizeted vissza évek alatt és akkor még a fele járna a bátyádnak. Inkább fizessétek ki őt most.
2012. ápr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a használható válaszokat! Igen, az is picit rosszul esik, hogy abba bele sem gondolnak, hogy egyszer szeretnék külön családot, férjet, és vele mégis hogyan fogom megoldani a lakásproblémát...

Anyukám azt is kijelentette, hogy 2 szobás háznál nagyobbat nem akar. Tehát számomra egyértelmű, hogy engem akarnak kipenderíteni onnan. :D Ezzel nincs is gond, mert én sem akarok a szüleimmel élni örök életemben, ha lesz egy társam, szeretnék vele külön menni...de akkor megint gubancok vannak a törlesztővel. :(


Bonyolult, majd valahogy megpróbálom higgadtan elmagyarázni neki.

2012. ápr. 17. 19:37
 8/13 anonim ***** válasza:
A legjobb ha egy saját kis lakásra vennél fel. Nem bántani akarom a szüleidet, de ezt mégis, hogy gondolják, hogy te elkötelezd magad 20 évre, hogy ők kertben legyenek és még ott se élhetsz. Nem vagy köteles, inkább saját és nincs vita.
2012. ápr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Az egész életedet tönkreteszed. Mi lesz ha a saját családod mellett a részletet a gyesből vagy a gyedből kell majd fizetned, mert épp nem dolgozol.A leendő férjed miért nézné el, hogy te alapból megválsz havonta legalább a fizetésed 1/3-tól.Szerintem nagyon önző dolog hogy ilyet kérnek, a leendő unokáiktól vennék ezt el, mert ezt 20 év alatt nem veszed le magadról.....amúgy mégis mennyit akarnak felvenni ha csak 6 milliót ér a lakás.És ha még 6ot felveszel mellé????Akkor is max téglába mehetnek, de nem családi házba.Lewgalábbis Pesten nem, nem tudom honnan írtál.Akkor is rosszul járnál ha a báttyjád egy fillért nem kérne a legvégén, mert kifizetted egy összegnek a dupláját, amiért valami olyat vettek ami lehet hogy neked egyáltalán nem kellene, vag ynem eladható árában.

Könnyen ugrálnak-elnézést kéárek, hogy így fogalmazok-de szerintem ők nem tudják mit jelent ma egy hitel.Nem hagyod őket cserben azzal, hogy nem vállalod, mert nem arról van szó, hogy árverezik a házukat és te nem segítesz, hanem arról, hogy miért nem teremtették meg ők maguknak azt a mire vágynak, akkor amikor még tehették....

2012. ápr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia,ezt baromira nem értem,te nyögöd egy lakásnak a hitelét,amiben a szüleid laknak és ha majd ők meghaltak,akkor a tiéd lesz a fele,mert a másik a tesódé.Neki nem kell fizetnie semmit és ugyanannyit kap?Aztán meg fizetsz egy lakást,de ha családot szeretnél,akkor keríthetsz majd egy másik lakást,hiszen a párod nem biztos,hogy a szüleiddel akar majd lakni,de annak a lakásnak továbbra is fizetheted a részleteit.Ne haragudj meg érte,de nem normálisak a szüleid.Ezt nem várhatják el tőled és tönkre tennéd az életedet,ha ebbe belemennél.
2012. ápr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!