Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ezzel az egésszel?

Mit csináljak ezzel az egésszel?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Történetem a következő: a fiam 6 éves, egyedül nevelem az első perctől kezdve. A férjemmel 4év házasság után közösen akartuk, 14 hetes terhes voltam, amikor elém állt, hogy el fog költözni. Szakács a szakmája, és egy gyerekkori cimborája, aki Angliában él tudott neki munkát szerezni jó fizetésért. Azt mondta, ő rájött, hogy még önmegvalósítani akar. Pénzt keresni, élni, nem akar elkötelezettséget. Szóval 2 hét múlva már el is repült én pedig ott álltam, mint akit leforráztak.. Megszületett a lányom, küldtem neki egy képet, amire a reakciója ennyi volt : "Aranyos :)) " Mivel hivatalosan nem voltunk még elválva, sajnos nem fejeződött be a per, ezért az ő nevére került. Eleinte próbáltam én küszködni azzal, hogy kialakuljon köztük egyfajta kapcsolat, aztán feladtam. Kértem jó párszor, hogy mondjon le róla és felejtsük el egymást, ebbe sohasem ment bele. Egyszer elindítottam az eljárást, de mivel küldött képeslapokat, leveleket kb egy évben 3-4-szer elutasították, mondván tartja a kapcsolatot a gyerekkel. Fizetni néha fizetett a 6év alatt mindenféle rendszeresség nélkül, párszor utalt nekem 40-50ezer forint körüli összeget, de ezt kevesebb, mint 5* tette. Hivatalosan 12 ezer forint gytartás van megállapítva, mert kevés jövedelem van neki igazolva, de ezt sem fizeti. Már bele törödtem abba is, hogy nem fizet, kezdettől fogva megvoltunk a lánnyal, még a gyes alatt varrtam itthonról mellékesként, azóta 2 állásom van, egy teljes és egy részmunkaidős. Nem vett fel a pénz, de azért sosem nyomorogtunk. És itt jön a bibi: Március elején becsengetett hozzánk a volt férjem, (ugyanott lakunk azóta is), és széles szájjal közölte, hogy Ő kiélte magát és hazaköltözik és most már vállalná az apai feladatit. Köpni-nyelni nem tudtam, élőben még sosem találkozott a lányával, ezt hozzátenném, csak képen látta. Nem értette mért mondtam, hogy húzzon a fenébe, neki állt feljebb. Vett azóta egy lakást a mellettünk lévő lépcsőházba. Tudni kell még, hogy a lányom folyamatosan mióta az eszét tudja kérdezgeti hol van az apukája, neki miért nincs apukája, mint a többieknek az oviba. Soha egy rossz szót nem mondtam, azt mondtam, hogy apa messze dolgozik és ezért nincs velünk. legközelebb úgy jött át, hogy ott volt a lány is. Elmondta, hogy ő az apukája, és hozott neki egy rahedli játékot, ruhát, mindent Angliából, tehát mondjuk úgy "megvette a bizalmát". Lehet, hogy hibáztam, hogy mikor otthon volt a lány nem dobtam ki, de nem akartam előtte veszekedni, soha nem szoktam a hangom sem felemelni, ha a közelemben van. A lányom eljátszott vele, és tök természetes volt neki, hogy ott van a soha nem látott apukája. Azóta is sűrűn "kifigyel", mivel mellettünk lakik és ajándékokkal tömi a lányt, ő meg még pont abba a korban van, amikor ez neki mézesmadzag és le lehet vele kenyerezni. Folyton nyaggat, hogy találkozni akar az apukájával, sőt valamelyik nap a fejemhez vágta, mikor valamiért erélyesebben rászoltam, hogy "Jó akkor inkább át akarok menni apához". Nekem ez szörnyen rosszul esik, hiszen 6évig egyedül küzködtem, igyekeztem a legjobb anyja lenni, erre felbukkan a semmiből az apja és ő lesz az "Isten". Nagyon ki vagyok emiatt borulva, azt sem tudom mi lenne a helyes, tiltsam, vagy engedjem, hogy találkozzanak? Attól félek, ha tiltom, még édesebb lesz az apja neki, és az ellenkezőjét érem el. Viszont azt sem tudom a volt férjem mennyire gondolja komolyan ezt az egészet és mikor dönt megint úgy ,hogy lelép és töri össze a lány szívét.. Nem tudok már megbízni benne,gondolom ez érthető. Hogyan kellene ezt az egészet kezelnem, és hogy érjem el, mit kellene tennem szerintetek?
2012. ápr. 18. 09:59
 1/10 A kérdező kommentje:
jézusom felül lányíomat akartam írni, csak közben nyúz a fiam, mert van egy 3 éves kisfiam is :)
2012. ápr. 18. 10:00
 2/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó megjegyzés után nem egészen értem a történetet. Van egy 6 éves lányod, akit egyedül nevelsz, és mellette van egy 3 éves fiad is? Az ő apukája ki, és hol van?

Igaz ezek lényegtelen dolgok.

Én semmiképpen nem tiltanám el a lányomat az apjától, mert csak az ellenkező reakciót éred el vele. Megpróbálnám szabályozni a láthatást, rendszeres időközönként.

2012. ápr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Megértelek, hogy rossz érzés. Szerintem mégis a legjobb, amit tehetsz, hogy szabályozott láthatás van, 2 hetente hétvége, és kész. Tartsa magát a szabályokhoz, itt már nem hoz helyre semmit. ( Engem is itthagyott a "férjem" kicsi gyerekekkel, munka nélkül, úgy, hogy sehol senkim.Aztán mikor eszébe jut, kijön megnézni a gyerekeit, szépen nőnek-e, viháncol velük egy negyed órát, mert apa jó, aztán lelép. Mikor épp unja magát, nem ér rá a nője, megint feléjük néz. Én meg azon gondolkodok, hová kössem fel magam. Na, mikor aztán a gyerekek áradoznak "apuról", legszívesebben pofonvágnám őket is, persze tudom, hogy nem ők tehetnek az egészről, ők csak ezt látják, hogy apu milyen vidám. De legjobb lenne, ha többé elém sem kerülne az után, amit tett. Én elköltözök, és azzal megoldódik a láthatás szabályozása, gyanítom többé nem érdeklik, legalábbis ezt mondta.)
2012. ápr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elöször is le a kalappal elotted.

Másodszor meg megbocsátani tudni kell. Te utálhatod, de ha a gyerekkel jól bánik, akkor hagyd, hogy legyen apja a gyerknek. Annyi, hogy ülj le és beszéld meg vele, hogy ne rontsa el, ezzel az ajándékáradattal, nem ettöl lesz jó apa.

2012. ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az apjától - bármennyire is bitang volt és talán megint az lesz - semmiképpen ne tiltsd el a kislányodat. Neki joga van az "akármilyen" apához is, mert még az is jobb, mint a semmilyen. A múltról ne sokat beszélgess vele, inkább előre nézzetek. Bszéld meg az apával, hogy - ajándékok ide, vagy oda - fizesse rendesen a gyermektartást ahhoz, hogy a láthatás folyamatos legyen. Persze én be nem fogadnám, mint volt férjet, de ezt is neked kell eldöntened: mit jelent neked ezek után, van-e esélye nálad.
2012. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azt tudnád tenni ebben a reménytelen helyzetben, hogy elbeszélgetsz a kislánnyal. A maga nyelvezetén a maga szintjén próbáld meg neki elmondani, hogy mi történt, mit csinált az apja. Nem kell ellene hangolni, nem ez volna a cél, csak hogy tisztán lásson (már amennyire elvárható ez egy 6 évestől). Tudja meg, hogy azért hagyott el titeket, mert nem akarta elkötelezni magát és nem akart gyereket nevelni. Lehet, hogy ez semmilyen hatással nem lesz rá és ugyanúgy futni fog az apja után. Akkor viszont engedd, de ahogy idősebb lesz, valószínű egyre inkább meg fogja érteni a helyzetet/helyzeted. Csak néha beszélgess el vele erről.
2012. ápr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem korai még erről beszélni vele. Vagyis mondom inkább úgy, hogy nem éppen a legideálisabb időpont, hiszen abban a hitben volt, hogy apa szimplán csak külföldön dolgozik. Most fura lenne elmondani neki olyan dolgokat, amiket valószínűleg még meg sem értene. Én úgy gondolom, hogy nem tehetsz mást, mint hogy leülsz apukával beszélgetni, hogy még is mik a tervei és ahogy előttem már mondták korlátozod a láthatást, amíg lehet. Ne legyen minden délután az, hogy hazaér a lányod és rohanna az apjához. Ő is hozzászokna, hogy hétvégente egy nap apával, vagy ahogy te jónak látod és amit apa vállalni tud és ennyi. Így lenne egy rendszer és talán te is kevesebbszer hallanád, hogy "apa az isten".

Kemény feladat ezt neked lenyelni, de tényleg jobb, ha van annak a kislánynak apja, még ha csak félig-meddig is. Próbáld összeszorítani a fogaidat, aztán ha apa tényleg jó apa lesz, akkor próbálj megbocsátani és elfogadni őt apaként, aki látni szeretné a gyerekét. Később pedig elmesélheted a lányodnak, hogy elhagyott titeket. Ilyenkor már nincs igazán ellene hangolás, mert kialakult felé a kötődés. Ha nem hatja meg, hogy 6 évig nem volt mellettetek, akkor minden zökkenőmentesen fog haladni még is tudja mi a helyzet.

2012. ápr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A 3 éves fiam apja velünk él, jó a viszonya vele a lányomnak, de tudta mindig ,hogy ő nem az "igazi" apukája, és a keresztnevén hívja.
2012. ápr. 18. 16:25
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ma is átjött miután hazahoztam a lányomat az iskolából, és a lányom szabályosan a nyakába ugrott. Egyáltalán normális, hogy egy 6éves ennyire könnyen kialakít bizalmi viszonyt valakivel? Mondjuk 3 éves kora óta, főleg ahogy megszületett a kistestvére tudom, hogy zavarta, hogy ő nem hív senkit apának..Felajánlottuk, hogy hívja úgy a nevelőapját, de megmakacsolta magát és nemet mondott. Úgy volt a fiam születése után csak fél évvel költözött ide a jelenlegi párom, addig mondjuk úgy, hogy "jártunk", a közelben van lakása és hazajárt aludni, hogy a lányom tudja szokni a kistesót, és mellette ne legyen még plusz megrázkodtatás egy idegen férfi. A volt férjemmel terveztük a lányt, mégis lelépett, a mostani párommal a kapcsolatunk elején becsúszott a baba, mégis felvállalta, azóta is nagyon harmónikus a kapcsolatunk, megértett mindent az elején, azt is, hogy nekem mennyire fontos a lányom és rendes apukája lett. Erre pedig a lányom "szerelmes" lett az apjába első találkozásra. Ez rohadt igazságtalan..
2012. ápr. 18. 16:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyilván a kislányod szereti a kisfiad édesapját is. A gyereknek annál jobb, minél több embert szerethet és őt is minél többen szeretik. Emiatt ne aggódj. Én inkább örülnék neki.
2012. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!