Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy segíthetek a...

Zimalion kérdése:

Szerintetek hogy segíthetek a testvéremnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


27 éves férfi vagyok önálló élettel és családdal. Nagyon boldog vagyok. Viszonylag gyakran járok szüleimhez látogatóba és egy súlyos probléma kezd körvonalazódni előttem. Öcsém 19 éves és szeretne egyetemre menni. Mivel jól ment neki a matek és a műszaki rajz, ezért mérnök akar lenni. Jelentkezett is a BME-re, de ő repelőgép tervező mérnök akar lenni. Ez az álma gyerekkora óta. De apám szerint abból nem lehet megélni és inkább legyen építészmérnök, de öcsémet az egyáltalán nem érdekli. Apám viszont nagyon bekeményedett. Igencsak megszaporodtak a veszekedések köztük amik egyre durvábbak. Mindkét fél hajthatatlan. A legutóbb apám azt mondta öcsémnek, hogyha nem engedelmeskedik az akaratának akkor már nem tiszteli őt és ha nem tiszteli őt akkor takarodjon el onnan és költözzön ahová akar. Szerintetek hogyan tudnák érdemben segíteni ezen a helyzeten? Szeretem apámat is, öcsémet is és megvisel a torzsalkodásuk. Hogyan lehetnék a tesóm segítségére ebben a helyzetben?


2012. ápr. 20. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudod oldani, akkor költözzetek össze, közös albérlet. Hát ne is haragudj meg, de az ilyen diktátor szülőkre mindig haragudtam! Nem kiskölyök már öcséd, simán eldöntheti, hogy mit akar tanulni! Az apu meg ha megbékül, akkor oké, ha nem, akkor nem tudtok mit csinálni. Anutok mit szól hozzá? Mi a véleménye?
2012. ápr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*anyutok
2012. ápr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg apukádnak ezt az írást [link]
2012. ápr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 ano26 ***** válasza:
100%

Szerintem az öcsédnek ki kell tartania amellett, ami régi álma, főleg ha úgy néz ki,hogy képes is rá, hogy véghezvigye amit akar.

Abban segits neki,hogy legyen hová mennie, ha aputok ebbe nem törődik bele.

Szörnyű az ilyen hozzáállás... van állástalan építészmérnök is....

Az ő élete és fontos,hogy ha konkrét elképzelése van és arra lehetősége,akkor aszerint tegyen.

Remélem tudtam segíteni.

Sok sikert az öcsinek!:) Kívánom,hogy hamar helyre álljon a béke..

2012. ápr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
pedig apád rohadt nagyot téves, mert közlekedés mérnöki diplomával sokkal jobb esélyei lennének a srácnak
2012. ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Apád hülye. Mint mérnök mondom neked, hogy az építészmérnök szakma most finoman szólva is pang, és a válság miatti intézkedések (szigorúbb hitelfeltételek és annak következményei) nem is az elkövetkezendő évtizedben fog feltámadni. De egyébként nagyon egyszerű a dolog:

Nézzétek apátokkal, hogy hány építészmérnököt keresnek, és hasonlítsátok össze a többi műszaki szakkal.

2012. ápr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én már kipróbáltam azt a megoldást amit többen is mondtok, hogy megmutattam apámnak mennyire nincs most toppon az építészmérnöki munka. Mennyire nincs rájuk szükség. De apám erre azt mondta, hogy akik ezeket írták az mind hülye barom. Ő tudja a tutit és úgyis az lesz amit ő akar.
2012. ápr. 20. 09:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Keressetek olyan kart/szakot, ahol áramlástan van középpontban. Nem kell azt kimondani, hogy ennek köze van a repüléshez, áramlástan van a motortervezéstől a szellőztető rendszereken, az autótervezésen és a versenysporton át a repülésig.


Az áramlástan megnevezést és annak alkalmazási területeit valószínűleg könnyebben elfogadja a szülő, látja hogy nem szűkült nagyon be a gyerek, olyannal akar foglalkozni amiből meg is lehet élni.


Ez valami olyasmi mint amikor kisgyereknek egy evőkanál lekvárba rejtve adja be a szülő a keserű ízű lázcsillapítót...


Aztán ha összejön a repipar, akkor megy oda, ha nem akkor talál mást.

2012. ápr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Úgy segíthetsz neki, hogy mindenben mellé állsz, és apád ellen fordulsz te magad is. Apád finoman szólva diktátor és mindenáron csak a saját akarata kell, hogy érvényesüljön. Ezt meg kell törni, különben tönkretsz mindkettőtöket.


Költözz el a tesóval jó messze, érzelmileg támogatsd őt, ha kell, egy darabig pénzzel is - de ha olyan kemény akarata van, mint látszik, akkor meg fog állni a lábán is idővel és nem fog rajtad élősködni -, és szakítsd meg egy darabig az apáddal való érintkezést, ezt ajánlom a tesónak is. Az ilyen diktátorsággal szemben csakis a saját akarat és személyiség megtartása az egyetlen lehetőség, különben bedarálnak.


Ja: a tesódnak ajánlom, hogy egy pszichológuist vagy pszichiátert (ifjúságival kezdje, az ingyenes) vállaljon be azonnal, amint apjával szakít, mert nagyon nehéz úgy teljesíteni, hogy az ember gyűlöli az apját.


És ne hagyja, hogy az álmait tönkrezúzzák vagy felőröljék. Te se hagyd!

2012. ápr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos, kell neki egyáltalán tudni hogy melyik karra is jár a fia? Épp az jutott eszembe, ha elaltaja hogy ok, építésznek jelentkezik... akkor a téma le is kerül a napirendről, és vége is lesz. A jelentkezéseket sem kell látnia... Felesleges győzködni az öreget, mert ahogy látom teljesen fafej. És kenyértörésre is felesleges vinni, mert te nem fogod tudni eltartani az öcsédet, ha netán kidobja. Úgyhogy jobb a nemtudás. Én kívülállóként ezt tanácsolom. Anyukátokat természetesen be lehet vonni.
2012. ápr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!