Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segíthetek neki valahogy? Mit...

Segíthetek neki valahogy? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyám beteg és kórházban van és nagy rá az esély hogy meghal. Amikor kicsi voltam nagyon jóba voltunk de ahogy nőttem egyre többet veszekedtünk, az utóbbi időkben nem is jártam hozzájuk mert mindig összevesztünk. Most sokat vagyok mellette de nagyon szarul esik hogy nem nagyon foglalkoztunk egymással ameddig lehetett. Tudok valamit csinálni?

26/F


2012. jan. 10. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy mellette vagy. Azt hittem, azt akarod kérdezni, meglátogasd-e egyáltalán.

Ne a múlttal foglalkozz most, inkább azzal, hogy mit tehetsz jelenleg érte. Légy a támasza, vigasza, adj neki reményt, bátorítást, vagy amire éppen szüksége van. A többit, a régmúltat hagyd későbbre.

2012. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Antimod ***** válasza:

Azzal segítesz neki a legtöbbet, ha ott vagy mellette, és nem törődsz semmit sem azzal, hogy mi volt a múltban. Lehet, hogy neki is lelkiismeret-furdalása van hasonló okokból.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj valami kedves gyerekkori emléket felidézni, kicsit arról beszélgetni. Utána elmondani, hogy megbántad, hogy annyit veszekedtetek, kérd, bocsásson meg! Kérj bocsánatot.Ez fontos..

Ezzel azt, hogy nem foglalkoztatok egymással egy ideig -azt is le lehet engedni: és felértékelődnek, felszabadulnak az érzelmi gátlás alól azok az értékes percek, amiket MOST együtt töltötök.

Könnyebb lesz a szívetek, meglásd. És vannak még utána előhozható kedves gyerekkori emlékek.. Majd ő is elmond biztos egy párat, az anyukák szeretik mesélni az aranykori emlékeket, azt, amikor a gyerekek kicsik voltak.. Kívánok erőt, bátorságot, figyelmet, kedvességet neked!

2012. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is nagyon sajnálom Anyukádat, és remélem, hogy felgyógyul! Nagyon örülök viszont, hogy azt olvastam, hogy mellette vagy sokat. Jó ez, legyél is vele annyit, amennyit csak lehetséges. Mondd el neki, hogy nagyon sajnálod, hogy ennyit veszekedtetek az utóbbi időben! Ezt mindenképp mondd el Anyukádnak. Én nem mondtam el Apukámnak, és a mai napig bánt...de már nem mondhatom el.


Biztosítsd róla, hogy nagyon szereted.


Amikor Apukám volt beteg, én igyekeztem, hogy amíg tudott enni, olyan ételeket csináltam, amikről tudtam, hogy nagyon szereti, vagy újságot, amiről tudtam, hogy szereti olvasi (apukám rákos volt, sokáig volt kórházban).


Remélem, hogy minden rendben lesz azért!

2012. jan. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az emberek akik közel állnak egymáshoz sokszor veszekednek. Mert talán ők felhívják olyan hibáidra a figyelmet, amire más nem meri, mondván nem olyan közeli a viszony. De mindemellett a vitáik mögött is mindig ott van a szeretet. Nem látogattad, így alakult, de végig szeretted és ő is, és a legfontosabb, hogy ezt mindketten tudjátok.

Szerintem mondd el neki mennyire szereted, abból még rossz sosem sült ki.

2012. jan. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ami volt elmúlt,mindenki hibázik és a hibákat meg lehet bocsátani.Biztos jól esik neki,hogy mellette vagy.

Sajnos Apukámmal évekig nem értettük meg egymást,persze én lökött tini voltam,sokszor megbántottam.Mikor kezdtem megérteni és végre rájöttem,hogy igenis ki kell mutatni a szüleimnek,hogy szeretem őket,meghalt,pedig annyi mindent mondanék még neki,és annyi mindent kérdeznék tőle,de már nem lehet...

2012. jan. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2012. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondd el,hogy mennyire szereted:),ezzel nagyon sokat tudsz tenni,nagyon jól fog neki esni..
2012. aug. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!