Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Megengednétek így...

Szülők! Megengednétek így tetoválást a lányotoknak?

Figyelt kérdés

Azért szerettem volna megcsináltatni a tetkót (zenével kapcsolatos), mert központi szerepe van az életemben a zenének. Zongoráztam, gitároztam, énekkaros voltam (idő és energia hiányában abbahagytam). Általános iskolában nagyon keményen bántottak (tudom, sok mindenkit), olyannyira, hogy 8. végén öngyilkossággal próbálkoztam. Pszichológushoz is jártam, de anyám eldöntötte, hogy nincs rá szükségem. Aztán gimiben is többször akartam megpróbálni, de ehelyett fogtam a lejátszómat, és a kedvenc számaimat hajnalokig hallgattam, sírtam, és kerestem a megoldást (nem sokat találtam).

Nincs normális kapcsolatom a családommal, csak a zenével van szoros kapcsolatom (bután hangzik, tudom). Itt a példa rá, hogy nem sutyiban akartam megcsináltatni, akartam, hogy tudjanak róla, aztán az utolsó percben anyám meggondolta magát. Már várom, hogy leérettségizzek, legyen munkám, és elköltözzek otthonról.

Végül is a zene ad nekem erőt, hogy képes vagyok dolgokra, és kibírhatok bármit.


18l (nem engedik)



2012. ápr. 20. 20:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%

Tiltani hülyeség,igy csak arra beszélnélek rá,hogy olyan helyre,amit eltakar egy rövidujju blúz is,pl állásinterjúnál


hova és mit szeretnél?

2012. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
35%
Majd ha elköltözöl otthonról, és a magad ura leszel, megcsináltathatod. Még nem vagy lekésve semmiről.
2012. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
18 éves vagy! Te döntésed, bárhol megcsinálják neked 18 év felett, szóval a szüleid beleegyezése nem kell hozzá. Szerintem csináltasd meg, ha ott van, akkor túl sok mindent nem tudnak csinálni. Pláne, hogy nem valami nonfiguratív dolgot szeretnél. Én (ha lenne gyerekem) megengedném.
2012. ápr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

Én szülőként a következőt mondom.

18 éves lányomnak már nem szólnék,hogy mit tesz a testével.Ha akar akkor tetováltasson.Hiszem,hogy 18 évesen elég érett gondolkodású,és tudja,hogy egy tetoválás életre szól.Azért felhívnám a figyelmet rá,hogy ma a tetoválás nagyon nagy divat lett,és lehet hogy pár év múlva több hátrány jelent majd mint előnyt(sosem lehet tudni) De ha 18 évesen határozott döntése van ebben,akkor miért ne??Nem akadályoznám meg benne,sőt az is lehet,hogy tetszeni is fog.

2012. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

És miylen zenét szeretsz?


És csak hallgatni érdekel a zene, vagy egyébként is?



Miféle hangszereken játszol?


Szereztél már zenét?


Nincs kedved, dalszerzéshez, szövegíráshoz?



Kiírhatnád a rengeteg érzelmet, érzést, problémát magadból, dalokba!


A legtöbb világhírű zenész így született meg, iylen módokon pl Elvis, M. Jackson. stb.


Mindnek ku:rvaxar gyerekkora volt, és baromi magányosak voltak.

2012. ápr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok szülő, de a véleményem:

Nem örülnék neki, egyáltalán nem. De az ő dolga, tiltani butaság. Úgyhogy "megengedném". Vagyis, inkább azt mondanám neki, hogy nincs szüksége az engedélyemre. De lehet, hogy megpróbálnám ész érvekkel lebeszélni. Ha ennek ellenére akarja, hát csak rajta.

2012. ápr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
61%

Mai anyagokkal már egy tetoválás sem egy életre szól!


Áztlag 6-8 év után teljesen eltűnik, de olyan is van ami hamarabb, hacsak nincs utánahúzva...

2012. ápr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

[link]


Csuklómra

2012. ápr. 20. 20:32
 9/26 A kérdező kommentje:
Viszont még a bal lapockám felé is gondoltam, hogy takarásban legyen.
2012. ápr. 20. 20:34
 10/26 anonim ***** válasza:
83%
szerintem a lapockára jobb ötlet, sosem lehet tudni, hogy lesz-e belőle problémád. én a helyedben elmennék és megcsináltatnám, de nem szólnék róla. a te életed, a te döntésed és elég érett vagy egy ilyen döntés meghozatalához. hajrá! :)
2012. ápr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!