Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó tippek vizsgaidőszakra?...

Jó tippek vizsgaidőszakra? (család, munka, főiskola)

Figyelt kérdés
Család, munka mellett csinálom az egyetemet. Újra itt a vizsgaidőszak hamarosan és érdekelne, hogy ti hogy élitek túl? vannak jó praktikáitok a gyorsabb tanuláshoz? Ti hogyan készültök és mikor?
2012. ápr. 20. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jutalomként csoki. Esprico tabletta(koncentráció fejlesztő), 1-1 látogatás csontkovácsnál, és sok gyümölcs meg napfény. nekem ez a módszerem
2012. ápr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Hátsz, én nekem nincs családom, de egyetemre járok távoktatásba. Praktika? nekünk a fejezetek elején oda van írva, hogy hány óra kell rá hogy megértsd. de szerintem ez emberfüggő. hogy szoktál?
2012. ápr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
felkelek reggel kis reggeli kis 10perces torna aztán neki ülök megfogom a tanagyagot és elkezdem tanulni átmegyek közben az egyik szobából a másikba..ha már nagyon elunom akkor abba hagyom, ha sokat kell tanulni 30-60 percet ledőlök aludni még akkor is ha nem vagyok álmos és utána sokkal jobban fog az agyam mert pihen, vagy meghallgatok egy egy nagyobb téma után valami lelkesítő zenét esetleg sétálok egyet a következő témacsoport után..ez nagyon jól oldja a stresszt és azt a rossz érzést, hogy ó kifogok futni az időből...vannak még olyanok is ha éhes vagyok, hogy nem megyek ki a konyhába enni amíg megnem tanultam, ezzel is fegyelmezem magam...jobbára...vagy kinézek magamnak egy dolgot amit megvennék mondjuk egy cipőt ruhát vagy csak egy csokit és azt mondom magamba asikeres vizsgám után ezt megveszem magamnak, este már nem tanulok, és a vizsga előtti nap már átsenézem az anyagot mert összekavarodom, hiszek benne hogy a hosszútávú memóriának kell működnie, és pihentetni kell az agyat a megmérettetés előtt mondjuk egy dvd filmmel, ja és ne tanulj túlsokat, mert van olyan hogy az ember túltanulja magát és még rosszabbul sikerül minthacsak kevesebbet tanult volna . soksikert!
2012. ápr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Én megmondom nektek őszintén, hogy eddig azt hittem, hogy túl sokat tanultam, most már azért nincs türelmem tanulni a második diplománál most. de igazán nem köt le a legtöbb tananyag. Elkezdem olvasni és azt veszem észre, hogy nem fogtam fel amit azelőtt olvastam, és zavar. Ez vajon mért lehet?
2012. ápr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Hát nekem az előző vizsgaidőszakom eléggé kemény volt, volt néhány eléggé durva matekos vizsgám, amikre a nulláról kellett felkészülnöm néhány nap alatt. Nekem az jött be, hogy reggel felkelek, reggeli, zuhany, majd indul a tanulás, délután kettő körül megint kaja, majd egy kb. egy órás séta, amit próbáltam úgy intézni, hogy a párommal legyen, beszélgettünk, lehetőleg minden másról, csak a tanulásról nem. Utána megint tanulás estig amíg bírtam, ált. egy 8-9 körül fáradtam ki annyira, hogy nem volt tovább, ekkor mindig elmentem egyedül egy bő fél órás sétára a környéken, először megpróbáltam kiüríteni az agyamat közben, más dolgokra koncentrálni, majd fejben átgondolni, hogy a különböző tételeknél melyikből mit tudok, felmondtam magamban a tételeket, majd megint kicsit kiürítettem az agyamat (másra gondoltam). Ezután irány haza, alvás, majd másnap újra. Ezzel a módszerrel sikerült rengeteget tanulnom néhány nap alatt.
2012. ápr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és előre is sok sikert a vizsgákhoz mindenkinek. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én csak hangosan tudok tanulni, különben én is elkalandozok.:s

A sétákat én is be fogom oktatni, hogy pihenjen egy picit az agyam.

2012. ápr. 21. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!