Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljek a párommal a...

Hogy beszéljek a párommal a babáról, ha ő nem akar gyereket?

Figyelt kérdés
Ma csináltam egy tesztet,mert pár napja késik.Negatív lett,de rájöttem,hogy nem is lenne olyan rossz,hogyha lenne a párommal egy közös babánk.De ő nem akar gyereket...vagyis még régebben ezt mondta.

2012. ápr. 20. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak mondd azt este, hogy szeretnék egy gyereket és meglátod majd mit válaszol rá.
2012. ápr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy működhet egy kapcsolat normálisan, ha itt kell feltenned a kérdést, hogy hogy beszélj a pároddal? Ő a párod, te ismered, ha még ennyire se működik a kommunikáció a kapcsolatotokban, hogyan akartok gyereket??
2012. ápr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jól működik a kapcsolatunk és szeretjük egymást,de ezzel most bajban vagyok.Mármint egyszer kérdeztem tőle,hogy hogyhogy nincs gyereke (akkor 34 éves volt) és mondta,hogy nem szereti a gyerekeket és nem akar gyereket.Eddig én sem akartam gyereket,de rájöttem,hogy nem is lenne olyan rossz anyának lenni.
2012. ápr. 20. 15:19
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Egyszerű: szívem, késik. Mi lenne, ha gyerekünk lenne?


Ha azt mondja jöhet, ok.


Ha azt mondja nem jöhet, akkor eldöntöd hogy vele akarsz-e maradni abban a tudatban, hogy nem lehet gyereketek.

2012. ápr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor ideje nyílt lapokkal játszani, és ha nem egyeznek a céljaitok a kapcsolat jövőjét illetően (gyerek!), akkor sajnos tudomásul kell venni, hogy nem érdemes több évet egymásra pazarolnotok. Lehetőségek:

- elváltok most békességben, neked lesz gyereked mástól, neki nem

- elváltok 5-10 év múlva haraggal és keserűséggel, mert vagy "véletlenül" teherbe estél, de ő nem vállalja VAGY nem lesz gyerek, de te megkeseredsz, mert vágysz rá, ezért magától tönkremegy a kapcsolat (csak ekkor már öreg leszel a gyerekvállaláshoz)


De nem kizárt, hogy azóta, hogy megismert, megváltozott a véleménye, mert megtalálta gyermekei anyját. Csak erről beszélni kellene.

2012. ápr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Hááát fene tudja. Nekünk kettő lányunk van. Az első terhességem elött a férjem sem vágyott gyerekre, aztán én szóltam neki, hogy szeretnék, belement, de az látszott rajta végig, hogy nem tudja hová tenni. A férfiaknak azért más egy kicsit, nem érzik a babát, és sokuknak van képzelt gyerekfóbiája is, mert ismerős gyerekével nem tudnak pl mit kezdeni, és azt hiszik a sajátjukkal sem fog menni. Apai ösztön nincs, az csak a baba születése után alakul ki, de amíg nincs gyerek nem vágynak rá a legtöbben, szóval nincs náluk az a késztetés mint sok nőnél.

Megszületett a lányunk, és az történt, hogy a párom kezébe adták, ő elsírta magát, és aztán mikor hazamentünk a kórházból azzal kellett szembesülnöm, hogy a férjemet gyakorlatilag nem lehet lerobbantani a babáról :D Pl nekem kellett őt félrelöködni, hogy jól van most már adja ide, mert szoptatni kéne, vagy pelust cserélni. :D


Elötte pedig kilenc hónapig azt láttam rajta, hogy szorong, bizonytalan, nem tudja hogy álljon hozzá stb.


Aztán várandós lettem a második babával. Ő csak úgy jött, későbbre volt tervezve, de előbb érkezett. A párom nem örült neki túlzottan, de megtartottuk, mert akartunk mégegy babát, csak nem akkor amikor jött. Már nem szorongott, és ugyanaz történt a hazamenetel után, mint az elsővel :D


Szóval szerintem dobd fel a témát, és ne keseredj el az első nem után, mert ez nekik baromira nehéz tud lenni. Legalábbis én az első terhességnél ezt állapítottam meg. Puhatold ki, hogy miért nem, fél hogy nem menne neki, vagy csak rossz tapasztalata múltbéli élménye van, vagy más miatt. Indokolja meg hogy miért nem akar gyereket. Aztán ha azt veszed ki belőle, hogy indokolatlan félelem, azon könnyen lehet segíteni.

2012. ápr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ösnek totál igaza van


szerintem hazardírozás hazudni, aztán vagy egész életetekben nem lesz bizalom, vagy elhagy ...

2012. ápr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mármint ha akarata ellenére bevállalod a gyereket
2012. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Hazudni azt nem szabad, akarata nélkül megszülni....én mondjuk ha már a baba a pocakban van, akkor megszülöm, abortuszra képtelen lennék még akkor is ha nagyon nem akarnék babát...inkább akarata ellenére nem kell teherbe esni...de azt meg nem is lehet :)) Elvileg az apa is jelen van a fogantatáskor, nekem valami ilyesmit mondtak annó a biológia órán. :)
2012. ápr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!